Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Sie 22, 2019 18:25 Zobacz posty bez odpowiedzi
0171 Kielce - tragiczny lot. Jak wyciągnąć konsekwencje
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
czeslawkowalski

WysłanyWysłany: Pon Maj 27, 2013 20:35
PostTemat postu : 0171 Kielce - tragiczny lot. Jak wyciągnąć konsekwencje
Odpowiedz z cytatem

W związku z lotem dnia 26.05.2013 oddziału 0171 Kielce z miejscowości Grodzisk WLKP. Hodowcy z oddziału Kielce pytają jak to jest możliwe, że o 5.35 w mżawce i 6 stopniach gołębie zostały wypuszczone? Mamy 30-40% golebi niektórzy z nas mają po 1-3szt. Zarząd oddziału załatwił nas Chodzieżą, Peine, Teraz Grodziskiem. Lot 320km pierwsze gołębie po 5h. Straty sa ogromne. Wielu już na 3 locie skończyło loty. Dlaczego potwierdzający nie chce rozmawiać na temat pogody i wypuszczenia? Dlaczego twierdzi, że takie polecenie otrzymał od prezesów i nie miał wyjścia? Dlaczego jeden z potwierdzających nie puszcza kabiny z piaseczna i się wracają? Ten drugi twierdzi, że nie było możliwości na wypuszczenie. Gdzie jest odpowiedzialność za nasze straty? Prezes ds. lotowych nie ma nic do powiedzenia. Decyduje o wszystkim skarbnik-konwojent i prezes. Ds. Lotowych ma być tylko od czarnej roboty i zbierania pośśśąąąą głowie. Tak się ustawili. Konwojent o gołębiach nie ma pojęcia. Wkłada po jednym gołębiu żeby jako? dolecieć do końca. 50 w oddziale. Prezes który nie nastawia zegara. To jest ekipa decyduj?ca o naszych gołębiach. Tylko chodzi o to żeby wygubić, jeĽdzić bez przyczepy, skrócić sezon do kilku lotów i zostały pieni?dze. Wypu?cić o 5 rano nie ważne jaka pogoda i jechać na obiadek. Pytam się was gdzie szukać sprawiedliwo?ci?
Prezes złożył dymisję na Walnym zebraniu delegatów. PoĽniej po ciuchu wycofał. Czy można cos z tym zrobić? Powiadomić okręg? Czy dymisja złożona na walnym jest prawomocna? Domagamy się dymisji ludzi odpowiedzialnych za ten tragiczny lot. DoradĽcie co mamy zrobić z tymi niszczycielami hodowli, marnuj? tylko nasz czas i nasze pieni?dze.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mazi

WysłanyWysłany: Pon Maj 27, 2013 20:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Oddział Strzelin - lot Szczecin-Dąbie.
Konkurs dwa dni - gołębie skrajnie wyczerpane, brak około 50% w drugim dniu.
Pogoda:
Potwierdzający - zachmurzenie, bez opadów, dobra widoczność, słabe odejście
Prezes - dobra pogoda, odejście odejście
Hodowca ze Szczecina - od rana deszcz i mgła
Hodowca z Pyrzyc - od rana deszcz i mgła...

Nikt się nie liczy z naszą pracą, pieniędzmi, naszymi gołąbkami...
Za kilka lat niech nie płaczą, że nie ma hodowców.
Tak dalej panowie, a zorganizujecie sobie loty w pięć osób.
adam301173

WysłanyWysłany: Pon Maj 27, 2013 20:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nie wiadomo co sie dzieje u was golebie wypuszczone o 5.35 i sa ogromne straty u nas golebie trzymane od czwartku w kabinie do niedzieli i o 10.45 wypuszczone. fakt ze cofneli sie o jakies 200 km to i tak wielkie straty. konkurs jeszcze nie wyczerpany. w pierwszy dzien to jest niedziela pare gołąbkow. co sie dzieje z nimi gdzie one sa ? takie pytanie zadaje sobie kazdy z nas. pozdrawiam wszystkich i zycze powrotu swoich gołębi. sekcja M. oddzial 0272 :cry:
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Pon Maj 27, 2013 21:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

przeciez mowili ze lot byl dobry niektorzy juz maja polowe , kto tak mowil nie bede pisal bo znow bedzie ze jestem psychiczny
rekinek55

WysłanyWysłany: Wto Maj 28, 2013 6:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mam dla was jedną radę przy kolejnych wyborach do zarządów bo jak trzeba kogoś wybrać do zarządu to wiekszość chowa się pod stołem a madrych po fakcie jest wielu, przecież nikt nie robi tego celowo, zapraszam do zarządów a zobaczycie co znaczy ta praca, jeśli ktoś się nie nadaje to odwołać go ale nie nazywać jak w wielu przypadkach h... sk... itd, koledzy jak bedziecie w zarządzie to zmienicie zdanie po usłyszeniu kilku stosownych słówek.
stary wiarus

WysłanyWysłany: Wto Maj 28, 2013 7:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Piotrek0171 napisał:
przeciez mowili ze lot byl dobry niektorzy juz maja polowe , kto tak mowil nie bede pisal bo znow bedzie ze jestem psychiczny

W rzeczy samej,coś w tym jest. (więcej czytaj a mniej pisz)
Mag

WysłanyWysłany: Wto Maj 28, 2013 11:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to co dalej,w maju mogliśmy lecieć dowolnie zmieniając loty,w czerwcu i lipcu nie możemy.Dopiero przed nami loty .Jeszcze nie ma nawet półmetka.Już następna niedziela będzie wymagała decyzji.Co do wypuszczania to nie wolno puszczać golębi wiedząc że są złe warunki,bo niszczy sie wieloletni dorobek hodowców.Nie zgadzam się z tymi co chcą "zespołu d.s wypuszczania".O wypuszczeniu powinien decydować jeden człowiek i powinno być wiadamo kto to jest,powinien po załadunku gołębi wyłączyć telefon,aby nie było nacisków ze strony hodowców.Wtedy wiadomo do kogo mieć pretensje,bo gdy wielu decyduje to odpowiedzialność sie rozmywa.
rob04

WysłanyWysłany: Wto Maj 28, 2013 11:54
PostTemat postu : lot Grodzisk WLkp.
Odpowiedz z cytatem

nasze golebie pojechały do Grodziska na sobote, nie było warunków na wypuszczenie wiec zostalismy na niedziele, w niedziele okolo godz 6 z powodu zlych warunkow atm. podjelismy decyzje o powrocie, skrocilismy lot do 190 km. lot udany bez strat
rekinek55

WysłanyWysłany: Wto Maj 28, 2013 14:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Mag
Powiedz mi czy podjąłbyś się stanowiska prezesa lotowego? ja nie nie chciałbym byc odpowiedzialny za kilka tysięcy gołębi, zespoly do wypuszczania powinny się składać z doświadczonych hodowców, którzy np. mają znajomych w polsce czy w niemczech aby mogli zadzwonić do miejsc na trasie nie polegać tylko na komputerze, jesli wybierze się osobę która ma decydować sama to jest spore obciążenie, a poza tym nikt nie ma prawa mieć do nikogo pretensji o złe loty!!! jak się coś komuś nie podoba to zapraszamy do zarządów i do decydowania a wtedy każdy cwaniaczek i gaduła wie co to znaczy jak usłyszy kilka h... i innych. Przecież nikt nie robi celowo katastrofalnych lotów, są ludzie którzy sie poprostu nie nadają, sa albo wpływowi i słuchają głupich podpowiedzi albo tacy którzy myslą że są najmądrzejsi i nie słuchają nikogo nawet mądrych głosów.
skladak

WysłanyWysłany: Wto Maj 28, 2013 14:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Rekinek55
Ty Kolego nie bądĽ taki hojrak, bo Ci chyba nie zależy na gołębiach?
Jak facet się podejmuje bycia prezesem ds lotowych to chyba powiniem wiedzieć że to nie lekka robota i że należłoby mieć jakieś kontakty po trasach lotów, albo je nawiązać...
Bo mi na gołębiach zależy bo nie po to zasuwam cały sezon żeby jeden czy drugi kazał puszczać byle szybciej.

Panowie powiem jedno osób rzetelnych i odpowiedzialnych na pewnych stanowiskach raczej brak, lub są na wyginięciu...
Mag

WysłanyWysłany: Wto Maj 28, 2013 16:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja byłem prezesem oddz,konwojentem .jak decydowałem to udawało się nie tracić golębi>po sezonie były pełne gołębniki.O wypuszczeniu decydowałem sam jako prezes oddz.
kama62

WysłanyWysłany: Wto Maj 28, 2013 19:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolega Mag ma racje za wypuszczenie powinna odpowiadać jedna osoba imiennie. Przede wszystkim sprawdzenie pogody po trasie,a nie tylko jaka jest w miejscu wypuszczenia. A co robi ZG aby pomóc hodowcom już powinny być podjęte decyzje odnośnie lotów w czerwcu,że można zmieniać terminy lotów.
barkley

WysłanyWysłany: Wto Maj 28, 2013 20:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kama62 napisał:
Kolega Mag ma racje za wypuszczenie powinna odpowiadać jedna osoba imiennie. Przede wszystkim sprawdzenie pogody po trasie,a nie tylko jaka jest w miejscu wypuszczenia. A co robi ZG aby pomóc hodowcom już powinny być podjęte decyzje odnośnie lotów w czerwcu,że można zmieniać terminy lotów.

Dlaczego nie pojsc dalej? Niech jedna osoba decyduje o wszystkim. Ciekawy jednak jestem , ilu hodowcow by w takich oddziale wytrzymala 2 lub 3 sezony ?
Glupota i to dosc duza, jest dawanie jednej osobie decydowania o tyly ptakach, tylu hodowcow.
Dajmy na to ze taki odpowiedzialny, zlamie reke pojedzie do szpitala i zapomni telefonu . Co wtedy ? Lot odwolac, czy przelozyc? Przeciez nikt nic nie zdecydowal. Moze wyznaczyc zastepce ? A jak zastepca zabaniaczy bo pomysli, ze przeciez jest ten glowny ?
No dobrze mozna wyznaczyc drugiego zasteopce , ale jak ten dostanie sraki w szczerym polu ?
Mozna by tak mnozyc , ale zanim by sie dodzwonilo do nastepnego zastepcy ktory bedzie "dostepny, ozna stracic pol dnia, a na noc to chyba nie warto puszczac .

To tylko takie moje gdybanie, ale im dluzej bedzie jedna osoba decydowac, tym dluzej i byc moze wiecej , bedzie osob niezadowolonych z wypuszczenia .
Dobrze by tez bylo, jakby jeden z drugim, nie mowil ze ja mam tyle do powiedzenia co nic ,bo sie nie znam, nie hoduje i inne tego typu bzdurne komenty. Niech napisza jakby to widzieli, i ewentualne uzasadnienie swoich wypowiedzi, bo roznych teorii jest mnostwo, ale niektore osoby nijak nie potrafia tego rozwinac . Zatem do dziela.

Aha na koniec mam jeszcze pytanko do forumowicza kama62 , co znaczy ze powinna jedna osoba odpowiedac imiennie > Czy przewidujesz jakies kary za zle decyzje? Czy jedna zla decyzja i kara , czy musi ich byc kilka ? Zla decyzja to jaka ?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Sro Maj 29, 2013 9:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

stary wiarus napisał:
Piotrek0171 napisał:

W rzeczy samej,coś w tym jest. (więcej czytaj a mniej pisz)

dzieki za odpowiedz w temacie, nie komentuj kolego jesli nie masz nic sensownego do powiedzenia bo sie osmieszasz
Mag

WysłanyWysłany: Sro Maj 29, 2013 9:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol.kama można zmieniać loty w czerwcu też.Zadzwoń do prezesa waszego okręgu niech wam powie co i jak można.Kol barklej nie może decydować zespół hodowców/ja już to przerabiałem/ bo w tedy wrazie strat odpowiada zespół -czyli nikt.Prezesi oddziałów chcą mieć takie zespoły właśnie dla tego o czym piszę wyżej.Jeżeli jest pogoda nie pewna to trzeba sprawdzić miejsce startu i całą trase przelotu.Poza tym w takim zespole jedni chcą puszczać w deszczu,innym zaś wiatr nie pasuje bo powinien wiać ze wschodu a wieje z zachodu itd.Kol.barklej bardzo mi sie podobały Twoje wpisy o obrączkach bo widać że ten temat znasz i to było b potrzebne bo wielu z nas nie wie nawet o podróbkach.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: