Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Kwi 10, 2020 19:15 Zobacz posty bez odpowiedzi
Konsultacje
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Edmund

WysłanyWysłany: Pon Mar 22, 2010 20:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Myślę,że tj pokłosie uchwalenia i zmiany w Statucie $ 36 pkt 5. Delegatami na Walne każde zebranie jest kilka osób,które cokolwiek znają się na prawie,większość delegatów w ogóle nie czytała i nie czyta naszych przepisów. Odbywa to się tak jak na zebraniu,wiecu partyjnym. Wystarczy,że prowadzący lub ktoś z Prezydium powie KD nie ma racji i po sprawie,wszyscy podnoszą ręce.Mogą nawet przegłosować,że trawa jest niebieska.Jeżeli to się nie zmieni i o rażącym naruszeniu będzie decydować gremium-Prezydium lub Zarząd Okręgu a nie KD czy GKD to się to wszystko rozpirzy, działać i wyżywać się będą ludzie niekompetentni,rozkwitać będzie kolesiostwo,które z prawem nie ma i nie będzie miało nic wspólnego.Delegaci mogę kwalifikowana większością głosów ewentualnie odwołać członka Komisji jeżeli się nie sprawdzi ale nie wyrokować.Tłum nie może decydować chyba tylko w byłym ZSRR.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Edmund

WysłanyWysłany: Pon Mar 22, 2010 21:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeszcze tylko dodam po przeczytaniu ostatnich wpisów gdyż jak pisałem ich w tedy nie było, one znikają i pojawiają się.Moim zdaniem chamstwo ,idiotyzm i kretynizm wykazali delegaci na Walne Okręgowe,myślę,że to się przekłada nie tylko na Szczecin. Teraz nie wiem co myśleć o prezydencie Kawalerze, czy on osobiście macza w tym palce czy jego zausznicy,ale za uszami coś w tym względzie musi mieć,broniłem go na forum ale to już koniec.Za dużo tego.
Pp026

WysłanyWysłany: Wto Mar 23, 2010 5:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dobrze by było poznać powody i dowody w sprawie pierwszego orzeczenia Oddziałowej Komisji Dyscyplinarnej.

Z tego czo wyczytałem tu na tym forum zanim znikły wpisy to było tak:
1. Kontrola przylotu i okazany jest 1 gołąb z 2 już konstatowanych
2. Na otwarciu zegarów ( nie wiem po jakim czasie) okazane są oba gołebie.
3. Była rozprawa i orzeczenie skazujące w Oddziałowej KD.
4. Odwołanie do Okręgowej anulowało nałożoną karę.
5. Anulowanie orzeczenia II instancji przez Walne Zebranie delegatów Okręgu.

WysłanyWysłany: Wto Mar 23, 2010 6:46
PostTemat postu : Pp026
Odpowiedz z cytatem

Wprowadzenie przepisu dot.odwołania się do Okręgowego Zebrania delegatów było wielkim błędem i będzie prowadzić do nadużyć.Zgadzam się z Kol.Edmundem.Komu to było potrzebne nie wiem. Pp026 uczestniczysz w tych zebraniach to chyba widzisz co sie dzieje.Skoro tak mało jest ludzi znających prawo a w Prezydiach może jedna osoba.Komu przeszkadzało to,że GKD decydowało ostatecznie o rażącym naruszeniu przez KD-terenowe.
Stanisław

WysłanyWysłany: Wto Mar 23, 2010 12:36
Odpowiedz z cytatem

Widzę,że wiesz więcej na ten temat, ale zażarcie piszesz o kontroli i jednym gołębiu. Wobec tego odpowiedz mi na takie pytanie kiedy,kto uchwalił,że można dokonywać kontroli pojedynczo,gdzie to jest konkretnie zapisane. Bo jeżeli nie ma takiego zapisu, to Ci odpowiem,że ten,który przyjechał samodzielnie, gdyby to było u mnie to formalnie nie wszedł by na teren posesji czy gołębnika, na dodatek gdyby był niegrzeczny poszczuł bym go psem.Mój pies a raczej suka lubi jaja i stara się zawsze jedno wyjąć i facet został by z jednym jajem. Dobrze,że nie pokazał dwóch gołębi oba by stracił. A tak nawiasem co tam jest za samowola w tym Okręgu Szczecińskim, czy tam nikt nie umie czytać sami analfabeci?, może bogaci to niech do czytania wynajmą kogoś z podstawówki i dadzą dziecku zarobić.

Ostatnio zmieniony przez Stanisław dnia Wto Mar 23, 2010 18:52, w całości zmieniany 1 raz
Pp026

WysłanyWysłany: Wto Mar 23, 2010 16:50
PostTemat postu : Re: Pp026
Odpowiedz z cytatem

Stanisław napisał:
Widzę,że wiesz więcej na ten temat, ale zażarcie piszesz o kontroli i jednym gołębiu. Wobec tego odpowiedz mi na takie pytanie kiedy,kto uchwalił,że można dokonywać kontroli pojedynczo,gdzie to jest konkretnie zapisane. Bo jeżeli nie ma takiego zapisu, to Ci odpowiem,że ten,który przyjechał samodzielnie, gdyby to było u mnie to formalnie nie wszedł by na teren posesji czy gołębnika, na dodatek gdyby był niegrzeczny poszczuł bym go psem.Mój pies a raczej suka lubi jaja i stara się zawsze jedno wyjąć i facet został by z jednym jajem. Dobrze,że pokazał dwóch gołębi oba by stracił. A tak nawiasem co tam jest za samowola w tym Okręgu Szczecińskim, czy tam nikt nie umie czytać sami analfabeci?, może bogaci to niech do czytania wynajmą kogoś z podstawówki i dadzą dziecku zarobić.

Tak piszę o kontroli bo od tego wział się cały dalszy ciąg wydarzeń.

Jeśli był/ jest oszustem to nie powśśąinno go usprawiedliwiać, że orzekał o karze dla Prezesa Okręgu.
Oczywi?cie ze względu na to, że orzekł kiedy? karę można przymkn?ć oko na jedno oszustwo ale nie u mnie. Jak oszukuje to musi być ukarany bez względu na politykę.

WysłanyWysłany: Wto Mar 23, 2010 18:12
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolego Pp026- nie odpowiedziałeś mi na pytanie, jeszcze raz zapytam - jaki przepis stanowi o tym,że kontroli można dokonywać pojedynczo. Powiem Ci tak lubię wszystko ale nie lubię np: śniegu w lipcu.Dlaczego mnie cytujesz a nie odpowiadasz na pytanie, być może ten delikwent wszystko sobie zmyślił a Ty uparcie twierdzisz,iż było oszustwo.
Pp026

WysłanyWysłany: Wto Mar 23, 2010 19:22
PostTemat postu : Re: Pp026
Odpowiedz z cytatem

Stanisław napisał:
Szanowny Kolego Pp026- nie odpowiedziałeś mi na pytanie, jeszcze raz zapytam - jaki przepis stanowi o tym,że kontroli można dokonywać pojedynczo. Powiem Ci tak lubię wszystko ale nie lubię np: śniegu w lipcu.Dlaczego mnie cytujesz a nie odpowiadasz na pytanie, być może ten delikwent wszystko sobie zmyślił a Ty uparcie twierdzisz,iż było oszustwo.

Ja nie wiem jak była kontrola przeprowadzona .
Dlatego nie przesądzam, że była prawidłowa.
Ale jeśli "obrońcy" nie piszą nić na temat okazania tego drugiego gołębia to można wyciągnąć wniosek, że go nie było w gołębniku.
Odnoszę się tylko to faktu nie udowodnienia posiadania gołębia odbitego w zegarze. Dziwi mnie poza tym, że osoba obeznana w przepisach jakim niewątpliwie jest "bohater" nie poinformowała tego kontrolującego o niezgodności z Regulaminem. To też może być warte dyskusji . Nie będę jednak dalszyąąch wniosków wyci?gał bo mog? być błędne.

WysłanyWysłany: Wto Mar 23, 2010 19:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

pytanie za sto punktów czy kontrolujący miał pisemne upoważnienie wydane przez zarząd odziału jak nie to taką kontrolę uważa się za nieważną a kontrolującego można psem poszczuć tylko trzeba uważać żeby nam sprawy w sądzie nie zrobił za podarte pordki
he.oddz.torun

WysłanyWysłany: Sro Mar 24, 2010 19:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Odnośnie kontroli.
Jeżeli podczas kontroli osoba kontrolująca była sama, jednakże stwierdziła nieprawidłowości, powinna natychmiast powiadomić, najlepiej Prezesa lub Wiceprezesa ds. lotowych, by wspólnie z jedną z tych osób, sporządzić protokół z przeprowadzonej kontroli, który podpisany przez dwie osoby stwierdzające nadużycie lotowe, mógł posłużyć jako dowód oskarżenia. Skoro osoba kontrolująca takich czynności przy stwierdzonych nadużyciach, (będąc sama) nie dokonała, to temat zamknięty. Protokół stwierdzający nadużycia, a podpisany przez jedną osobę również powinien być traktowany jako nadużycie niedopełnienia obowiązków wynikających z kontroli. Zawsze będzie słowo przeciwko słowu. Dlatego też najlepiej, by do kontroli delegowane były dwie osoby, które są przede wszystkim wiarygodne i zasługują by taką odpowiedzialność im powierzyć. Chcąc kogoś załatwić można wysłać i dwóch nikczemników. Protokół podpiszą i gościa załatwią.

Znam tśśśśśśąąąąąąąaki przypadek z Okręgu Toruń. Do hodowcy wysyłaj? kontrolera,
który nie potrafi trzymać nawet gołębia w ręce. Do przeprowadzonej kontroli nie wnosi żadnych zastrzeżeń. Z przeprowadzonej kontroli nie pozostawia temu hodowcy jednak protokołu. Zasłania się tym, iż ma jeden druk. Hodowca protokół podpisuje. Jeszcze wówczas nie wie, że pozostawienie sporo miejsca nad jego podpisem, będzie go drogo kosztować. Należy dodać, że podczas kontroli u opisywanego hodowcy przebywa w tym czasie jeszcze dwoje s?siednich hodowców. Po kilku dniach kontrolowany hodowca otrzymuje kopie protokołu z przeprowadzonej kontroli na podstawie, którego zostaje skierowany do KD. Oczywi?cie na protokole już s? dwa podpisy osób kontroluj?cych. Przez Oddziałow? KD ukarany. Odrzucony bezpodstawnie lot , plus nagana. Komisja Dyscyplinarna II instancji orzeczenie podtrzymuje. Nie jest w stanie wywalczyć przesłuchania powołanych przez niego ?wiadków, jak również dopisanej osoby, której nie było. Interweniuje u Prezesa Okręgu (byłem ?wiadkiem rozmowy), Komisji Rewizyjnej by kto? mu pomógł. Który z hodowców pomagał ponosił tego skutki. Złożył zażalenie do Głównej KD, również spokój. Tak się załatwia hodowców niewygodnych i sprzeciwiaj?cych się nieudacznikom. Nie będę opisywał co było powodem takich działań. Sprawcy u?miechnięci i zadowoleni. Dopięli swego udowadniaj?c, już to gdzie? czytałem, że trawa jest niebieska.
L.B.OPOLE

WysłanyWysłany: Sro Mar 24, 2010 22:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak samo SKANDAL Toruński jak i Szczeciński pokazują, jak bezmyślni dyletanci sprawują dziś władze w różnych okręgach. Tak prostackie i bezczelne traktowanie członków, można by było wybaczyc osobom niezrównoważonym. Lepiej by było Okręgi takie powierzyc kretynom, gdyż ci na pewno posłuchali by rozumnych ludzi jak maja postępowac i czynic. Jest to rabunkowe działanie mające wpływ na Polski Związek. Panowie zarządzający tym forum mam do was gorącą prośbę - nie usuwajcie postów które są rzeczowe. Post rozpoczynający te konsultacje przez autora mtino113 został usunięty, dlaczego? Bardzo mi przypadł do gustu. Nie pomagajcie również i Wy, w pomocy tworzenia fałszywej DEMOKRACJI, przez tak podłych ludzi.
Edmund

WysłanyWysłany: Czw Mar 25, 2010 19:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Coraz bardziej zaczynam się przekonywać, że w Zarządzie Okręgu Szczecin dobrała się grupa sukin....., która jest zdolna do wszystkiego.Nasze związkowe przepisy olewa albo ich w ogóle nie zna,jednak musi mieć wsparcie w ZG o czym świadczą wpisy PP026,który wie jak się sprawy mają ale najlepiej udawać głupa i pisać nie na temat o,który jest pytany,powtarza jak nakręcony jedno i to samo. Myślę,że zwyczajni hodowcy w Oddziale Stargard Szcz. w lutym przyszłego roku podziękują "swojemu" Zarządowi i wybiorą odpowiednich delegatów, tą szajkę należy bezwzględnie usunąć od władzy i rozliczyć za swoje bezeceństwa. Pod znakiem zapytania będzie też wybór na Prezydenta J.Kawalera kiedy zmienia się delegaci.
Pp026

WysłanyWysłany: Czw Mar 25, 2010 20:05
PostTemat postu : Jestem zdziwionny
Odpowiedz z cytatem

Edmundzie uwierz - nie są mi znane sprawy Stargardzkie

Ja dopytuję i nie mam, żadnej wiedzy na temat tego co tam się porobiło.

Pozwoliłem sobie na opinię na temat oszustów uniewinnionych z powodów proceduralnych.

Używałem zwrotów "jeśli był/ jest " nie przesądzając o niczym.

Nigdzie nie napisałem, że dobrze tam zrobiono.

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: