Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Kwi 10, 2020 18:28 Zobacz posty bez odpowiedzi
Coś było nie tak
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
zdzisław1956

WysłanyWysłany: Pon Maj 04, 2009 16:48
PostTemat postu : PYTANIA DO PREZYDENTA PZHGP
Odpowiedz z cytatem

Ponowne oszustwo w sekcji nr 7 w Skrwilnie. Zwracam się z zapytaniem do Pana Prezydenta czy jest możliwe żeby hodowca po odbytym jednym locie i wkładaniu na drugi lot przyniósł gołębia bez właściwej , dopasowanej obrączki kontrolnej twierdząc że jest uszkodzona i żeby komisja dopasowała inna obrączkę. Komisja dostała z woreczka obrączki od Pana Kosobuckiego i okazało się że jedna z nich jest już zakodowana dla gołębia ze spisu tego hodowcy. Do dopasowania użyto obrączki Marzeny Murawskiej i została przypasowana dla gołębia 17..... , będzie ten gołąb na liście dopasowań, będzie miał zmieniony kod. Próbował Pan Kosobucki zabrać tą obrączkę , która była już dopasowana i leżała na stoliku, komisja nie zezwoliła na to i odsunęła obrączkę na środek stolika. Przyjęto gołębie i został już tylko jeden i okazało się, gdy włożono na matkę tego gołębia że zegar go nie rozpoznaje . Po stwierdzeniu jaką ma obrączkę rodową okazało sśśśśśśąąąąąąąąię że ta obr?czka , która leżała na ?rodku stolika ( z tego woreczka) jest dopasowana do tego ostatniego gołębia. Po sprawdzeniu listy zegarowej z poprzedniego lotu ten goł?b był odbity w zegarze Pana Kosobuckiego. Dlaczego komisja , gdy m. in był w niej Prezes Sekcji nie zatrzymała jako dowód tego gołębia i tej obr?czki do wyja?nienia? Dlaczego komisja pozwoliła Kosobuckiemu zdj?ć ta obr?czkę niedopasowan? a założyć t? ze stolika i wysłać tego gołębia na lot? Czy to nie było jawne oszustwo? Wyżej opisana osoba była najbardziej zamieszana i podejrzewana o matactwa lotowe w poprzednim sezonie. Tamta sprawa nie została wyja?niona . Sekcja dostała podziękowania od Pana "za szybkie wyja?nienie sprawy" i oszkalowanie mojej osoby . A teraz na drugim wkładaniu Prezes na własne oczy widział co się dzieje i nie reagował . Na co taka Sekcja , w której nikt nie przestrzega regulaminu( "?ci?ganie czipów") i czeka na to że zawsze serdeczny kolega przyjmie mu "wła?ciwie" gołębie. Marzena teraz była w komisji i zgłosiła ten fakt do kierownika d/s lotowych Oddziału i Prezes Sekcji potwierdził że miało to miejsce. Czekam na odpowiedĽ.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Pp026

WysłanyWysłany: Pon Maj 04, 2009 17:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wg mojej oceny
Jeśli zgłosił zmianę obrączki elektronicznej przed tym zanim wyświetlił się inny gołąb to tylko niedopatrzenie. Prawdopodobnie nieświadomie chciał użyć innej obrączki zapominając że tą którą przyniósł przypisał innemu gołębiowi.
Gdyby tego nie uczynił przed wystawieniem gołębia na antenę to należy to zakwalifikować jako próbę oszustwa i sprawę skierować do KD.

WysłanyWysłany: Pon Maj 04, 2009 17:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tu chodzi o 2 gołębie( tego co chciał dopasować i ten który był kładzony jako ostatni) najważniejszy jest ostatni. Ten powinien służyć jako dowód, ponieważ w dniu 01.05.2009 r był na locie i chyba jako 10 powrócił do gołębnika a dnia 02.05.2009 r miał założoną obrączkę kontrolna której zegar nie rozpoznał a ta właściwa była w tym woreczku. Dlaczego więc była zdjęta ? Chyba że nie była wcale założona temu gołębiowi na pierwszy lot, a hodowca odbił obrączkę z ręki w dniu lotu.
Kazimierz 411

WysłanyWysłany: Pon Maj 04, 2009 18:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

PANIE MIRKU G.

Czy może Pan na ten temat więcej powiedzieć.Jest Pan na Forum.
mirek G

WysłanyWysłany: Pon Maj 04, 2009 19:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wczoraj odbyło się zebranie zarządu oddziału w tej sprawie.Wezwano komisję, która przyjmowała gołębie oraz hodowcę, który rzekomo miał oszukać(Członkiem komisji była między innymi p. Marzena).Jednak pani Marzena nie dotarła na te zebranie.Dlaczego ?Prezes sekcji Skrwilno wykonał telefon do p Marzeny jednak się nie dodzwonił.Następnie wykonał telefon do jej ojca i usłyszał ,że bez niego nikt nie będzie przesłuchiwał córki(takie relacje usłyszałem od prezesa sekcji)Powiem tylko ,że po zeznaniach i sprawdzeniu uporządkowania obrączek kontrolnych(tego sporządzonego przed lotami i tego zaraz po koszowaniu w tym dniu okazało się ,ze komisja zrobiła błąd.W momencie położenia obrączki kontrolnej (nie dopasowanej)na zegarze marki tauris pojawił się spis gołębi na pierwszej pozycji w tym spisie był właśnie ten gołąb o którym mowa i komisja zamiast wyszukać gołębia któremu miała przyporządkować obrączkę najprawdopodobnie zmieniła ją pierwszemu gołebiowi ześśąąąąąąąą spisu.Ten goł?bek miał konkurs z 1 lotu.W momencie gdy doszło do koszowania tego gołębia pokazał się napis nie rozpoznany czy nie przyporz?dkowany.Nadmienię ,że ten pierwszy goł?b nie miał konkursu z pierwszego lotu .Być może sie nie odbił.Gdzie tu oszustwo?
Zamierzam pojechać w sobotę na punkt wkładań i odtworzyć koszowanie co? w rodzaju wizji Tylko proszę p Marzenę o przybycie i nie wypisywanie bzdur.Uporz?dkowania jak i spis s? do wgl?du.Spisy zostały wysłane do ZG więc łatwo sprawdzić czy ten goł?b był rzeczywi?cie pierwszym gołębiem ze spisu.Na zebraniu był również kolega z okręgowej komisji rewizyjnej,który ma największ? wiedzę z naszego oddziału w zakresie zegarów tej marki,który po sprawdzeniu dokumentów potwierdził to co opisałem wyżej.
marzena

WysłanyWysłany: Pon Maj 04, 2009 19:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przepraszam bardzo ale do mnie nikt nie dzwonił. Dzwonił do mnie tylko mój tata i tylko do niego dzwonił Prezes. A Wczoraj nikt mi nie powiedział że muszę jechać , ponieważ to zebranie zarządu a ja jestem tylko członkiem nadzwyczajnym
Kazimierz 411

WysłanyWysłany: Wto Maj 05, 2009 3:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

PANIE MIRKU G.

Pisze Pan/ komisja zrobiła błąd.W momencie położenia obrączki kontrolnej (nie dopasowanej)na zegarze marki tauris pojawił się spis gołębi na pierwszej pozycji w tym spisie był właśnie ten gołąb o którym mowa i komisja zamiast wyszukać gołębia któremu miała przyporządkować obrączkę najprawdopodobnie zmieniła ją pierwszemu gołebiowi ze spisu/

Jeżeli Komisja zrobiła błąd:
- to po pierwsze gdzie podział się ten gołąb z uszkodzoną obrączką któremu nałożono zmienioną obrączkę
-po drugie dlaczego ten drugi gołąb miał zdjętą obrączkę.
mirek G

WysłanyWysłany: Wto Maj 05, 2009 6:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Kazimierzu proszę poczytać dokładniej tekst p Zdzisława
Drugi nie miał zdjętej obrączki tylko był jako niedopasowany dlatego ,że przy pierwszym gołębiu zatwierdzono mu inną obrączkę,a ten pierwszy poszedł z obrączka od p Marzeny.Panie Kazimierzu widzę ,że już ma pan wyrobione zdanie, więc nie zamierzam pana przekonywać.Ja nie mam żadnych wątpliwości ,że tam nie było oszustwa.Chociaż po telefonie jaki odebrał mój brat i relacji p Marzeny myślałem inaczej.Tak jak napisałem wyżej spróbujemy odtworzyć te zdarzenie w obecności obu stron.Czy rzeczywiście trzeba było opisywać to na forum? mimo, iż zarząd oddziału zareagował bardzo szybko.Dodam jeszcze jedno ,że wczoraj otrzymałem telefon od p Marzeny ,ze ten gołąb 1 też miał konkurs z 1 lotu dlaczego miał zdjętą obrączkę.Wykonałem szybko telefon do rachmistrza o sprawdzenie tej informacji i okazała sie nieprawdziwa.
zdzisław1956

WysłanyWysłany: Wto Maj 05, 2009 15:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie czy tak dokładnie wszystko opowiedzieli Ci Mirku , to jak "mieszane" są gumy i jak wieczorem gdy jest ciemno na dworze jednoosobowa komisja przyjmuje gołębie. jak tam mogą widzieć serie i numery gołębi? chyba że mają "sowie oczy". Widziałem to na własne oczy , bo nikt nie zabroni mi patrzeć z samochodu. Nic się nie zmieniło , tylko te wymyślone tandemy z dwóch odrębnych posesji upadły . Być może nadal są lotowane gołębie tamtych hodowców którzy należeli do tandemów. Ale to nie moja sprawa. Szkoda słów, nie ma widocznie w oddziele odpowiednich władz , które przeszkoliłyby komisje jak prawidłowo wkładać gołębie i nastawiać zegary.
mirek G

WysłanyWysłany: Wto Maj 05, 2009 15:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To się okaże w sobotę.Jeśli chodzi o szkolenie to było przeprowadzone przez prezesa okręgu d/s lotów.
mirek G

WysłanyWysłany: Wto Maj 05, 2009 16:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno z tego co pamiętam to Skrwilno miało koszowanie od 17.30.Czy rzeczywiście było tak ciemno jak piszesz?
Kazimierz 411

WysłanyWysłany: Wto Maj 05, 2009 16:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie MIRKU G.

Oto co pisze Pan Zdzisław 1956/Przyjęto gołębie i został już tylko jeden i okazało się, gdy włożono na matkę tego gołębia że zegar go nie rozpoznaje . Po stwierdzeniu jaką ma obrączkę rodową okazało się że ta obrączka , która leżała na środku stolika ( z tego woreczka) jest dopasowana do tego ostatniego gołębia/

Z wypowiedzi wynika że dopasowana obrączka do ostatniego gołębia leżała na stoliku/czyli była zdjęta/

Regulamin lotowo-zegarowy/g. w przypadku niezgodności numeru obrączki rodowej gołębia z wyświetlanym numerem na zegarze konstatującym należy obrączkę elektroniczną zdjąć i zabezpieczyć przez Komisję Lotową, a gołębia wycofać z lotu. Fakt ten powinien być odnotowany
w liście wkładań. Komisja Lotowa sporządza stosowny protokół i w stosunki do hodowcy należy wszcząć postępowanie dyscyplinarne/.
zdzisław1956

WysłanyWysłany: Wto Maj 05, 2009 17:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To wkładanie miało miejsce 30 kwietnia ( 19:30 - 21:30) wtedy na pewno było ciemno . A gumy to mieszali tak : ciekawe czy im się nie przypaliły.?
zdzisław1956

WysłanyWysłany: Wto Maj 05, 2009 17:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mirku przypomnij sobie kiedy listy wkładaniowe wypisywane był przez hodowcę i gołębie był gumowane w domu . Co się robiło z hodowca , którego przyłapano na jakiejś sfałszowanej gumie. Czy to nie jest to samo ? Hodowca nie ma prawa zdejmowania obrączki kontrolnej w trakcie sezonu, chyba że gołąb powrócił bez obrączki. Ten fakt hodowca powinien zgłosić
mirek G

WysłanyWysłany: Wto Maj 05, 2009 19:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Kazimierzu to pan napisał jak poniżej
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 3:15
Temat postu :
PANIE MIRKU G.

Pisze Pan/ komisja zrobiła błąd.W momencie położenia obrączki kontrolnej (nie dopasowanej)na zegarze marki tauris pojawił się spis gołębi na pierwszej pozycji w tym spisie był właśnie ten gołąb o którym mowa i komisja zamiast wyszukać gołębia któremu miała przyporządkować obrączkę najprawdopodobnie zmieniła ją pierwszemu gołebiowi ze spisu/

Jeżeli Komisja zrobiła błąd:
- to po pierwsze gdzie podział się ten gołąb z uszkodzoną obrączką któremu nałożono zmienioną obrączkę
-po drugie dlaczego ten drugi gołąb miał zdjętą obrączkę.
Ja byłem na przesłuchaniu i wiem ,że tak nie było ,że ta obrączka była tej samicy.Skoro tak było to dlaczego poszła na lot z inną obrączką.Pan Zdzisław napisał dlaczego komisja pozwolila założyć tą obrączkę ze stolika(czyli powinna być identyczna z dopasowaniem z przed lotów ,a nieąą jest) na założenie tej samej obr?czki co jest nie prawd? .
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: