Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Paź 17, 2019 5:31 Zobacz posty bez odpowiedzi
List otwarty do ZG PZHGP
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
wzkapsa

WysłanyWysłany: Pon Lut 16, 2009 22:44
PostTemat postu : List otwarty do ZG PZHGP
Odpowiedz z cytatem

Kochany Zarządzie Główny. Ponieważ nie odpisujesz prawie na żadne listy skierowane na Twój adres, więc korzystam z Internetu, żeby się dowiedzieć, jak ja wzkapsa mam postąpić w kilku nurtujących mnie zagadnieniach. A rzecz w skrócie wygląda następująco. Ja, jestem od niepamiętnych czasów członkiem Komisji Zegarowej, urzędującej przy naszej Sekcji. I uchodzę w oczach wielu lotujących tam hodowców za autorytet (smutne, ale prawdziwe). Za nieboszczki Komuny, jak mieliśmy jakiś problem, to brało się do ręki Regulamin Lotowo – Zegarowy, a tam było jasno napisane, co i jak. Ale jak Komunę diabli wzięli (dobrze jej tak!), to od tego czasu nasze zmieniające się ekipy, tak grzebały w Regulaminie (w celu uzyskania często osobistych korzyści), że coraz częściej nie mogę w nim znaleĽć odpowiedzi na rozwiązywanie występujących u nas problemów. Jak wiesz kochany ZG, loty tuż, tuż, a moja niewiedza w omawianej dziedzinie posześśśśśąąąąąąąąąąąąąąąąąąąrzyła się o takie zagadnienia, jak: ___1. Co to jest dyferencja zegara w ESK. Jak się j? oblicza.___2. Co mamy (jako KZ) robić z zegarami które nie s? zgodne z punktem „g” zał?cznika nr 3: „ Jeżeli znak kontrolny na ta?mie zegarowej zmieni dystans w stosunku do wskazówki godzinowej i minutowej.” Chodzi o to, że wg mnie setki zegarów „na korbkę” w Polsce ma nieczynny „dolometr” – co z tym fantem zrobić?. Co zrobić z zegarami, które wcale (konstrukcyjnie) nie maj? zabudowanych tych „trójk?cików” (patrz wrzuta). Czy tak może być, że jedne zegary s? równie wg przepisów, a drugie równiejsze? Może całkowicie wyrzucić ten punkt „g” z Zał?cznika Nr 3 ? (żeby nie narobić szkody niewinnym hodowcom – czai się on tam, jak przysłowiowe g.... w trawie,) ___3. Moim zdaniem najważniejszy. Cała hodowlana Polska wie o tym, że na drewniakach można o dużo łatwiej kombinować (pocz?wszy od wybierania przychodz?cych gołębi, a ukończywszy na: wyci?ganiu szkiełka, zdemontowaniu dna itp.) Mam takie proste pytanie – dlaczego Wy, jako ZG nie wydacie takiej małej ksi?żeczki Pt „Dziesi?tki Sposobów Używanych Przy Wykiwaniu Kolegów W Lotach. (Jak pracowałem w energetyce, to nasz zakład wydał podobn? ksi?żeczkę, pt. „Tysi?ce Sposobów Używanych Przy Kradzieży Energii El.) A w tej ksi?żeczce szczegółowo by?cie opisali, te wszystkie kombinacje na drewniakach, jakie miały miejsce w naszej organizacji, od chwili jej zaistnienia. Można by także co?, nie co? z prasy zagranicznej ?ci?gn?ć! Na razie, bardzo bym Cię prosił Kochany Zarz?dzie Główny, o ustosunkowanie się do tych 3 zagadnień, bo loty naprawdę tuż, tuż.
wrzuta: http://wzkapsa.wrzuta.pl/obraz/4wzN2qoEfL/
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mik

WysłanyWysłany: Wto Lut 17, 2009 7:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Drogi Zarządzie ja też - proszę i czekam na odpowiedz !
Siwy1717

WysłanyWysłany: Wto Lut 17, 2009 7:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kapsa i mik podejrzewam że się nie doczekacie.
Marek0275

WysłanyWysłany: Wto Lut 17, 2009 8:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ale prubować trzeba,a może.
mik

WysłanyWysłany: Wto Lut 17, 2009 8:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Podobno jak problemy się upublicznia to szybciej są rozwiązywane. A jeśli nie będą to hodowcy ich ocenią.
Siwy1717

WysłanyWysłany: Wto Lut 17, 2009 10:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak snowakowski masz rację.Pp wie wszystko ale ostatnio jak by nieco przygasł.Może przejrzał na oczy? :twisted:
wzkapsa

WysłanyWysłany: Sro Lut 18, 2009 9:17
PostTemat postu : List otwarty do ZG PZHGP
Odpowiedz z cytatem

Kochany Zarządzie Główny. Ja wiem, że Ty masz dużo roboty. I tak add-hoc nie możesz mi odpowiedzieć na poruszony powyżej temat. Wiec pozwól, że dorzucę tu jeszcze jeden, tj. „kto odpowiada za zegar, który zdaniem jednych –należy unieważnić, a zdaniem drugich - należy uznać”. OdpowiedĽ na taki temat (i to jednoznaczną!) powinien każdy hodowca znaleĽć, moim zdaniem, w Nowym Regulaminie Lotowo – Zegarowym, który należy od podstaw napisać od nowa. Oczywiście, że taki regulamin mogą napisać tylko dobrzy fachowcy. W nim musi być jednoznacznie napisane: za co odpowiada hodowca, a za co komisja. Jeżeli komisja uważa, że zegar od hodowcy „A” należy unieważnić, to ta komisja musi znaleĽć w regulaminie odpowiedni paragraf, na mocy którego, ona ten zegar unieważniła. Ale nie może być np. tak, że komisja odrzuca zegar, z uwagi na przekroczoną regulaminową dyferencję. A jak hodowca żąda od komisji,ś żeby ta mu wskazała w regulaminie: „definicję dyferencji zegara w ESK”, to On nie otrzymuje, na to kłopotliwe pytanie, żadnej odpowiedzi. Więc moim zdaniem tak nie może być. Zegar należy uznać hodowcy, jak nie mamy w regulaminie „czarno na białym” napisane dlaczego unieważniamy ten zegar! I jeszcze raz powtarzam – to nie hodowca ma się bronić, to komisja musi mu udowodnić, że został z jego strony przekroczony regulamin. Tak oczywi?cie jest w każdym demokratycznym państwie, chyba – że się mylę? A takie twierdzenie „że hodowca wie, co podpisuje” - było dobre, ale w czasach Kawalera.
karol

WysłanyWysłany: Sro Lut 18, 2009 20:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja na podanie podstawy prawnej mojego usunięcia z Zwiazku skierowane do Okregu Kraków a konkretnie do Vice Prezesa d/s lotowych Stanisława O czekam od 21 06 2005 i do tej pory nie otrzymałem a na pytanie skierowane do byłego przewodniczacego KD oddziału Myslenice Stefana Cz dlaczego mi nie wolno usłyszałem prostacką odpowiedz " bo nie " od tego czasu czekam także na kopie akt sprawy , które powinienem dostać co gwarantuje mi reg KD wraz z pozwem a kiedy się o nie upomniałem uslyszałem odpowiedz od tego samego przewodniczacego KD, żebym to sobie z głowy wybił. Tak działa prawo w Okregu Kraków pod patronaten Prezesa Tomasza O.
wzkapsa

WysłanyWysłany: Czw Lut 19, 2009 4:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Prezydentem kraju można być tylko przez dwie kadencje i to wg mnie jest OK.
A Presidentem PZHGP jak widzimy można być dożywotnio. Czy Wam się nie wydaje, że tu śmierdzi potężną manipulacją! Nawet Listkiewicz PZPN odszedł, ale Kawaler może powrócić!. Może założy dynastię? I jeszcze takie pytanie. Czy w naszym Statucie był kiedykolwiek taki zapis:” Kadencja Prezesa ZG trwa X lat i może być ponownie wybrany tylko raz” Pozdrawiam
wzkapsa

WysłanyWysłany: Czw Lut 19, 2009 15:45
PostTemat postu : Do Wybierających
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Delegaci. To Wy będziecie wybierać Prezydenta Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Więc pozwólcie, że ja wzkapsa napiszę tu parę słów do Was. Co mnie do tego upoważnia – nic! Może tylko wiek i to, że całe życie (73 lata) przebywam wśród hodowców i gołębi. W 2012 roku minie dokładnie 100 lat, jak w naszej rodzinie pokazała się pierwsza parka gołębi, które mój ojciec kupił na targu w Katowicach, jako 6-letni chłopiec. (muter posłała go po sól, a On gołębie kupił – tak przynajmniej jest to przekazywane z pokolenia, na pokolenie). A teraz do rzeczy. Za nieboszczki Komuny w naszym związku wszystko było w jak najlepszym porządku. My byli młodzi, futer drogi, a pieniędzy nie było! Więc chowało się te 15 – 20 gołębi i lotowało się: na życie, na chlebie, na kartoflach, a przez żniwa i cało jesień wcale się nie futrowało! Ile to było uciechy, jak się zdobyło jeden lub 2 konkursy (na 5 wkładanych) Był prśśśśśąąąąąąąąąosty regulamin i wszyscy w niego wierzyli. Ledwo komuna znikła, pojawiły się pieni?dze i sposobno?ć ich zdobycia. No i stało się. Hodowcy się ze?winili. Many, Many i jeszcze raz Many! I tak to jest do chwili obecnej. Żadne Regulaminy, Statuty i inne pierdoły – tylko eci peci i tak to leci. Więc Kochani Wybieraj?cy – Wybierzcie dobrze, tak żeby my szarzy członkowie, nie musieli znowu tu na Internecie „toczyć walkę” z nowym Prezydentem. Który, nie daj Bóg, będzie próbował się tak zachowywać, jak ostatni. Po co ja to piszę? Bo mam czas i byłbym ostatnim lumpem, żeby nie próbować co? naprawić w PZHGP. (Nie bójmy się ludzi złych, bójmy się ludzi obojętnych) Z tego, co tu na forum można przeczytać, to widzę, że te wybory będ? puszczone na żywioł. Więc potworz? się układy. I dlatego, ja wzkapsa także doradzam Wam układ. Wybierzcie Piotra Zdanowicza, facet jest wg mnie: inteligentny, oczytany, znaj?cy przepisy i pracę organizacyjn?. A przede wszystkim chce to robić i co najważniejsze – nie stroni ot Internetu. Jaszcze nie widziałem, żeby komu? tu na forum nie odpowiedział, na jakiekolwiek zapytania. A robi to w sposób taktowny i rzeczowy. Mieć Prezydenta kulturalnego i dobrze wychowanego, to naprawdę wielka rzecz. A Wy Szanowni Delegaci będziecie mu pomagać i obserwować, a odwołać będziecie Go mogli w każdej chwili, ponieważ nie będzie miał zapuszczonych korzeni w to nasze ?rodowisko. On nie jest nawet w opozycji do PP026, a to już dużo! Jak mam być szczery, to mnie się ani zwolennicy Jana Kawalera, ani jego zagorzali przeciwnicy nie podobaj? się. Już tu raz na ich temat tu pisałem, że s? podobni do siebie, jak dwie krople wody! Dowód? – proszę bardzo – prawie nic nie pisz? o tzw. chudopachołkach, do których ja także się zaliczam. Życzę owocnych wyborów. (Po owocach Was poznamy)
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: