Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Lip 23, 2019 13:20 Zobacz posty bez odpowiedzi
Olimpijczyk
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
AKCES

WysłanyWysłany: Pią Lut 08, 2019 16:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolego Wiesławie i Pozostali Koledzy piszący w tym temacie;
Dla jasności sprawy nie znam przedstawicieli żadnej ze stron zainteresowanych, ale doskonale rozumiem Kolegę dareka4ye , uważam że w takich sprawach należy dyskutować merytorycznie, nie robiąc na nikogo nagonki przy tym wylewając na ,, papier" emocje.Otóż proszę mnie źle nie zrozumieć jeżeli nie mam racji, ponieważ piszę na podstawie Waszych informacji i znajomości niektórych kwestii związanych z obliczeniami wyników i obowiązujących regulaminów.
Wyjaśnienie Pana rachmistrza jest mało precyzyjne ,bierze on na siebie winę
pisząc
,,Na wszystkich wydrukach z systemu elektronicznego, czyli na liście przyporządkowania i listach z lotów widnieje prawidłowy numer czyli PL-0160-18-5682, błąd był jedynie w programie obliczeniowym z powodu mojej pomyłki." zaraz. zaraz to ja się pytam jakim cudem buło dobrze na listach skoro był błąd w programie ??? Czy te listy były robione ręcznie.???
Wiem skądinąd,że wprowadzając do programu listy zegarowe nie wpisuje się numeru obrączki rodowej lecz numer komputerowy gołębia i czas przylotu czyli kolejna nieścisłość Prawdopodobnie pomyłka nastąpiła w momencie wprowadzania do programu spisu gołębi. Spis natomiast jest przesyłany do Okręgu i Zarządu Głównego w określonym regulaminem terminie .Stanowi on podstawowy dokument podczas weryfikacji wyników.
Nasuwa się kolejne pytanie -Czy spis omawianego hodowcy został poprawiony po lotach???. Jeżeli tak to kto na to pozwolił.???
Proszę o merytoryczne odpowiedzi na moje wątpliwości.
Pozdrawiam logicznie myślących.
D.L.[/code]
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Lut 08, 2019 16:40
PostTemat postu : Re: OLIMPIJCZYK
Odpowiedz z cytatem

darek4ey napisał:
Przeczytałem swoich przedmówców i jestem w wielkim szoku, normalnie kondolencje spływają strumieniem dla chodowców których gołąb nie mial prawa znależć sie na żadnej wystawie !!! A każde wykroczenie można jakoś zawsze wyjaśnić. Winę na siebie bierze rachmistrz który na chwilę obecną nie powinien być już rachmistrzem. Wine za całe te zamieszanie ponosi chodowca, bo jak wytłumaczyć że gołąb robi pierwszy konkurs na oddział nie pod swoim nr.i to dalej przechodzi, a jest 7 dni na złożenie reklamacji i poprawienie list konkursowych. Po tym terminie wynik jest do odrzucenia. Nie ma prawa przejść weryfikacji. Jak powiedział nasz prezydent Jan Kawaler mistrz POLSKI muśi być czysty jak łza, a dla mnie to samo dotyczy OLIMPIJCZYKÓW. BO takie incydenty żutuja tylko na reszte naszych wspaniałych gołębi olimpijskich, PO to mamy regulamin żeby się do niego dostosować. A jak wiadomo każdy chodowca jest zobowiązany do znajomości regulaminu. Wiec zamiast pisać swoje opinie odsyłam do lektury regulaminów i statutu. Dobry lot

Chłopcze blady bo tylko takie stwierdzenie przychodzi mi na myśl.Nie masz pojęcia jak działa oprogramowanie, a wypowiadasz się.Rachmistrz wprowadzając ręcznie wprowadza numer hodowcy i pozycję gołębia ze spisu
i taka pomyłka mogła mieć miejsce ,a lista do komisji weryfikacyjnej opieczętowana trafiła z prawidłowym numerem.Gołąb był zgłoszony przez hodowcę w terminie reklamacji co jedynie jego numer nie został zmieniony przez rachmistrza.Gołąb jednak latał pod swoim numerem z listy przyporządkowania ,w czym więc masz problem.Kolego AKCES hodowca złożył spis z prawidłowym numerem co jedynie rachmistrz wprowadzając pomyli,hodowca zauważył pomyłkę i zareklamował w terminie natomiast rachmistrz zweryfikował pomyłkę po ostatnim locie ,czy to jet takie trudne do zrozumienia.Hodowca nie zawinił ,listy do komisji weryfikacyjnych trafiły poprawione ponieważ gołąb był wprowadzony do zegara prawidłowo w związku z tym nie można winić komisji weryfikacyjnych,Pana Kawalera i Bóg wie jeszcze kogo ponieważ o błędzie nikt nie miał pojęcia .
Co jedynie rachmistrz popełnił tu błąd że zmiany nie dokonał od razu.Czy jednak zasługuje na karę o tym zdecyduje oddział nie kto bądź.DL
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Lut 09, 2019 6:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kslom napisał:
Zastanawiam się jak czuje się Kolega z moje go oddziału T Ruminski kiedy czyta powyższe wpisy. Zabrano mu mistrzostwo Polski bo ....no właśnie co on zrobił??? Przychodzi mi tylko jedno do głowy...zbyt mocno zaangażował się w hodowlę i wygrywał. Jak by nic nie robił miał by święty spokój.
Ja mam tylko jedną refleksję w zamieszczonym temacie ...pieprzony folksdojcz mąci.

Krzysiu w świetle weryfikacji nic nie można zarzucić temu wynikowi,bo błąd nastąpił na poziomie oddziału i nie przez hodowcę.Współczuję Koledze Rumińskiemu lecz tych sytuacji nie da się porównać.Widzę jednak ze wielu z nas nie rozumie o co w tym wszystkim chodzi.Tu nie zastał naruszony żaden z punktów regulaminu.
AKCES

WysłanyWysłany: Sob Lut 09, 2019 10:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego WIARUS
Czy Kolega nie widzi rak spójności w wyjaśnieniu Rachmistrza i własnym?
W oparciu o te pseudo wyjaśnienia i brak odpowiedzi na postawione pytania w moim wpisie mam coraz większe obawy o to ze regulamin lotowo-zegarowy był rzeczywiście złamany. Lakoniczne wyjaśnienie obliczeniowca i Kolegi zapewnienia utwierdzają mnie w przekonaniu że coś jest na rzeczy. Z jednym stwierdzeniem rachmistrza zgadzam się mianowicie że ,, błąd wynikał z jego niekompetencji"
Dlaczego zatem Zarząd Oddziału zatrudnił niekompetentnego obliczeniowca??? Dlaczego Hodowca skoro obliczeniowiec nie reagował nie zgłosił tej pomyłki do Zarządu /Wiceprezesa d/s organizacji lotów/???
A co ja mam odpowiedzieć kolegom, którzy wysuwają taka wątpliwość .że rachmistrz mógł wziąć cała sprawę na własne piersi, bo tak trzeba było???
Sadząc zaś o braku kompatybilności i ogólnikach w odpowiedziach obu Panów
nadal sprawa nie jest dogłębnie wyjaśniona.Kol.Wiarus proponuję Koledze zapoznać się dokładnie z programem obliczeniowym bo sądząc po zamieszczonym wyjaśnieniu sprawia to wrażenie, ze Kolega coś słyszał
ale nie wie co.Tyle i aż tyle w oparciu o powyższe wpisy.
Pozdrawiam .DL
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Lut 09, 2019 11:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Proszę więc o konkrety,który punkt regulaminu został złamany .Raczej to Kolega nie wie o czym pisze i na siłę chce coś komuś udowodnić lub zamącić.Podważa Kolega kompetencje komisji weryfikacyjnej i ZG musi więc Kolega mieć mocne argumenty.
PoRaPI

WysłanyWysłany: Sob Lut 09, 2019 14:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak by to powiedzieć są równi i równiejsi ... niestety !!!

Jednym pomyłki się wybacza, drugim każe się za nie słono płacić :-(
keri40

WysłanyWysłany: Sob Lut 09, 2019 16:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego AKCES, dla komisji weryfikacyjnej istotne są wg regulaminu, spis
gołębi hodowcy i jego protokół przyporządkowania. Członkowie komisji
weryfikacyjnej nie mają dostępu do spisu który przed lotami wysyła rachmistrz drogą elektroniczną do ZG. Sam jestem Rachmistrzem 18 lat
a mimo to zdarzają mi się pomyłki, tyle że ja nauczyłem się podmieniać
listy konkursowe na stronie Oddziału. Myślę że kolega Rachmistrz którego
tak zdeptałeś nauczy się podmieniać listy w razie pomyłki, które i Jemu i
mnie będą się zdarzać bo nie jesteśmy robotami które można zaprogramować. A tak na marginesie, walnij się w piersi i powiedz czy nigdy
nie zdarzyło Ci się w niczym pomylić
AKCES

WysłanyWysłany: Nie Lut 10, 2019 10:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

KOLEGO keri40 Ja nigdy nie napisałem że nie można się pomylić.Przeczytaj proszę mój pierwszy wpis w tym temacie. Nie mam też pretensji o samą pomyłkę do rachmistrza ,nie przekonuje mnie natomiast jego wątpliwe w argumenty wyjaśnienia. Jak zauważyłeś wielu,, znawców" tematu przyjęło to z zadowoleniem i po sprawie. Moim zdaniem w tej sytuacji rozdmuchanej na cały świat jest to po pierwsze za mało a po wtóre szyte grubymi nićmi. Z Twojego wpisu wynika że wiesz o co chodzi, zatem napisz proszę czy Ciebie jako Rachmistrza te argumenty przekonują .???
W moim Oddziale taki numer zdecydowanie by nie przeszedł.
Ręcznie wprowadzana jest do programu Baza Hodowców i współrzędne ich gołębników. Również ręcznie tworzona jest druga baza w rozbiciu gołębi
dorosłych w danym roku i później młodych. Po wprowadzeniu program nadaje numery komputerowe hodowcom w jednej bazie i gołębiom oddzielnie dorosłym i numery oddzielnie młodym. Wprowadzone do programu spisy gołębi są następnie drukowane sprawdzane czy nie nastąpiły pomyłki jeśli tak, nanoszone poprawki
i drukowane listy startowo- zegarowe a spisy w wersji papierowej i elektronicznej przesyłane do Okręgu. Wówczas za prawidłowość spisu odpowiada hodowca oczywiście spis musi być zgodny przyporządkowaniem obrączek elektronicznych Przestawienie kolejności pomiędzy tymi dokumentami spowoduje to że gołąb będzie miał inny numer komputerowy oraz inny numer z E S K w takiej sytuacji wiadomo co z tego wynika.
Tyle z pracami ręcznymi w zakresie numerów rodowych obrączek.
Zatem co za tłumaczenie przez Tego słynnego już rachmistrza, skoro przy tworzeniu listy konkursowej wywołuje się numer hodowcy następnie wpisuje dyferencje zegara, numer komputerowy gołębia oraz czas przylotu
zatem gdzie tam miejsce na wykonanie pomyłki w numerze obrączki
rodowej. Chociaż niczego nie można wykluczyć jeżeli lista wyliczana była przy pomocy liczydeł i każda pozycja zapisywana ręcznie długopisem to jest możliwość pomyłki w numerze obrączki rodowej.
Pozdrawiam.DL
gregor46

WysłanyWysłany: Nie Lut 10, 2019 11:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol AKCES , to jest naprawde skomplikowany , temat , ja zachowuje sie neutralnie , do waszych wypowiedzi , nie znam regulaminöw waszych komisji lotowo - zegarowych , pytanie ? co na ten temat möwi zarzad glöwny ? czy istnieje jakis protoköl - komunikat do tej sprawy ??, u nas jest to nie morzliwe , najpuzniej przy pierwszym koszowaniu na 1 lot musi ta pomylka podpasc czy komisja wkladaniowa nie sprawdza - poröwnuje numer obraczki elektronicznej z numerem obraczki danego ptaka , juz wtedy musi to podpasc , i wtedy niezwlocznie musi byc to korygowane , zeby temu zapobiec robimy nasz ostatni lot treningowy , jako lot testowy tz , na zegar , aby sprawdzic , czy wszystke dane so prawdziwe , jesli nie dany hodowca moze dokonac zmiany danych , ale tylko przed 1 lotem konkursowym , podczas lotöw jest to nie Mozliwe , z wyjatkem , jesli ptak wröci z lotu bez typesa to wtedy mozna , ale wszystkie konkursy ktöre ten golab do tej pory zrobil sie nie liczo , ps ta sytuacja dotyczy tylko DV , dlatego ja nikogo nie krytykuje i nikomu nie zarzucam - manipulacji , mimo to jest to sprawa ktöra wymaga kompetetnej reakcji ze strony PZHGP . dobry lot Gregor
Marek.0305

WysłanyWysłany: Nie Lut 10, 2019 13:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://m.youtube.com/watch?v=I8jg4W-N0UI
Marek.0305

WysłanyWysłany: Nie Lut 10, 2019 15:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ciągle teraz wydzwania psemek do mnie i wyzywa za to że wrzuciłem film na forum.pzd panow z Hagen ps psemek dziecko ci płacze jak dzwonisz i się nie odzywasz wszystko słychać i ja to nagrywam
Marek.0305

WysłanyWysłany: Nie Lut 10, 2019 17:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://m.youtube.com/watch?v=bt35wdCPeoc
CałaPrawda

WysłanyWysłany: Nie Lut 10, 2019 17:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Marek.0305 napisał:
https://m.youtube.com/watch?v=I8jg4W-N0UI

Psekek skoro ty jesteś taki uczciwy razem z tatusiem to odpowiedz na te pytania.

1. Jakie osiagniecia miał stary Muler? żadne?
2. Jeśli miał jakieś to pokaż listy konkursowe!
3. Przemek jakie osiągnięcia miałeś na szczeblu krajowym w Niemczech? Odpowiem Ci Żadne!!!
4. Ilu Hodowców lotuje w twoim oddziele? około 20?
5. Kupiłeś coś tam od Vensrty i myślisz, że kupiłeś to co najlepsze? otóż nie bo to co najlepsze pojechało do Chin!
6. Nie podajesz adresu zamieszkania a jesteś taki uczciwy?

Kiedyś mówiłeś, że dobry hodowca nie potrzebuje reklamy ani jeździć na targi bo jak ma dobre gołębie to ludzie sami po nie przyjadą!

Skończ więc nagrywać te filmy i przestań naganiać i naciągać tych naiwnych ludzi, jak masz takie dobre gołębie to sami do ciebie po nie przyjadą!

Przemek jak dla mnie to jesteś zwykłym pajacem, hodujesz jakieś badziewie od jakiegoś Mulera oraz kupiłeś dwie sztuki od Venstry i pajacujesz. rozmnażasz to w tej zatęchłej budzie między drzewami gdzie są same choroby!

Psemuś tak naprawdę to jesteś zwykłą gnidą żerującą na naiwności ludzkiej.

Jak ty sobie możesz w twarz spojrzeć po oszukaniu tylu ludzi!

Ale nic dziwnego przecież to cygańskie nasienie!
Marek.0305

WysłanyWysłany: Nie Lut 10, 2019 18:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Poprostu buchają z Hagen żal dupę ściska że Polacy wygrywają na olimpiadach i zaden gołąb nie ma nic wspólnego z nimi.niby tacy wspaniali hodowcy a wyniki mają takie jak ja czyli żadne.ale ja jestem młody i pierdul na filmach niewygaduje.pzd i gratulacje dla polskich olimpijczyków.ps psemek latać to trzeba umiec :D
gregor46

WysłanyWysłany: Nie Lut 10, 2019 20:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Marek 0305 , nie wiem kto te fimy nagrywal ?ß , jedna uwaga wszystko co tam jest pisane sie zgadza , z jednym wyjatkiem dotyczy okregu tz. reg- verband tutaj jest nie podana prawdziwa ilosc hodowcöw w okregu , te 50 hodowcöw to nieprawda , najmiejsza ilos hodowcöw w okregu to 300 hodowcöw , ponizej tej liczby , okregi so zamykane i muszo laczyc sie z innym okregem , jest kilka okregöw ktöre majo ponirzej 300 hodowcöw , ale te okregi majo ograniczony czas , aby szukac nowych hodowcöw , albo laczyc sie z innym okregem , to tylko do wyjasnienia , ps te mistrzostwo ktöre oni wygrali to mistrzostwo w wytypowanych mlodych 6/3 i to na 4 lotach , wiec razem 12konk , oni uzyskali tylko 10 konk , i mimo tego wygrali , bo poza nimy nikt inny nie typowal , dlatego nie mieli konkurecji , mogli tylko z sobo konkurowac . ps zycze ci leprzych wyniköw , jestes mlody wiec masz jeszcze duzo czasu aby cos poprawic , ci panowie z Hagen to zaden wzör do nasladowania . dobry lot Gregor
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: