Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Cze 25, 2019 4:05 Zobacz posty bez odpowiedzi
Olimpijczyk
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ass

WysłanyWysłany: Sob Lut 16, 2019 11:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi nawet o ten jeden przypadek tego olimpijczyka ale o ogólne przyzwolenie władz naszego związku na taką bylejakość a nawet naciąganie niektórych sytuacji do regulaminu,co prowadzi do obniżenia prestiżu i znaczenia polskich wyników na arenie międzynarodowej.
Wystarczy tylko powiedzieć że np polski olimpijczyk wyceniany jest na 10% ceny np Belgijskiego itd.
Krąży wiele plotek jak to się w Polsce "robi" olimpijczyki, że ciągle ci sami hodowcy ,że mają wykupiony abonament, że w trakcie kontroli były różne wpadki, że to obliczeniowcy robią olimpijczyki- no ale to tylko plotki.
I jeszcze na koniec przypomnę 5 tys gołębi i jedna pomyłka akurat na olimpijczyku i dlaczego jeżeli zgłoszenie pomyłki było po pierwszym locie, to koledzy w oddziale o tym nie wiedzieli, bo myślę że taka informacja powinna być wyjaśniona na stronie int oddziału zaraz po zaistnieniu- bo gołąb chyba leciał czołowo. Ale ja wierze że wszystko jest super- to tylko tak gdyby kol wiarus chciał napisać że znowu wszystko pokręciłem.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Sob Lut 16, 2019 12:52
PostTemat postu : ZNOWU OLIMPIJCZYK
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy ...Szanowny Kolega Ass napisał - ale to tylko plotki. Szanowny Kolego,jeżeli to tylko plotki to nie byłoby w ogóle wskazane plotkami się zajmować,i tu pisać,ale cóż,masz prawo do plotek,a to co napisałeś to wyjątkowa złośliwość,z Twojej Szanowny Kolego strony,tak to odbieram, jeżeli nie to podaj tych co te plotki rozsiewaja,a przede wszystkim pisząc tak ostro należałoby się przedstawić.Osobiście tym tematem jestem już bardzo zmęczony,i dziękuję kolegom,że przeczytali moje wypociny i odpowiedzieli.Jak dla mnie ten temat jest definitywnie zakończony z gratulacjami dla polskich Hodowców mających wspaniałego olimpijczyka 9 na swiecie,i zupełnie mnie nie obchodzą pierdoły przytaczane przez Was z zagranicy, bo oni życzyliby nam prawdziwej hekatomby.Życzę Szanownym Kolegom pięknego słonecznego dnia,pięknej niedzieli,dużo wypoczynku i radości z hodowanych lotników.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Lut 16, 2019 15:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

As zacznij myśleć, skąd wiesz ile jeszcze ptaków było pomylonych skoro nikt więcej po za tym jednym ptakiem nie sprawdzał.Już o tym pisałem. Bicie piany część dalsza ,ktoś coś mówił ,coś być mogło itd.Wiesław tu napisał wyczerpująco i nie będę się powtarzał.Jeśli szkodzimy naszym olimpijczykom to jedynie takimi
opiniami.Dl
rus029

WysłanyWysłany: Nie Lut 17, 2019 18:00
PostTemat postu : Olimpijczyk
Odpowiedz z cytatem

Witam Kolegów. Przykre to wszystko,napewno nie powinno mieć miejsca szczególnie jeśli chodzi o olimpijczyka.Ja z mojej strony widzę to tak.Hodowca drukuje spis gołębi prosto z zegara co ma miejsce bardzo często, szczególnie na lotach gol.młodych.Obliczeniowiec przepisu je ręcznie spis z wydruku zegara popełniają pomyłkę nr.Hodowca nie sprawdził jaki spis zrobił obliczeniowej,lub nawet nie miał okazji tego zrobić bo takowy przed lotem nie otrzymał na papieże ani internetowo (niekompetentnosc obliczeniowca)lub przeoczenie hodowcy.Na listy nanoszony jest kolejny nr.że spisu gdzie nikt nie widzi ,sprawdza nr.Obliczeniowiec otrzymał reklamację po locie gdy hołd.zauważa błąd. Niestety zostaje to zignorwane przez oblicz.ze względu na niekompetentnosc ,jak sam przyznaje.listy tak są robione i to jest niedopuszczalne.Spisy do wszystkich jednostek były poprawne wydruki przyporzadkowan jak i listy startowe i zegarowe były W pożądku. Niestety o bliczeniowiec poprawił listy dopiero przy przesyłaniu do weryfikacji.I tu sprawa się komplikuje chyba ze każdą listę wysyłana po locie poprawił na dobrą A ta internetowa sobie była wg.tego co mu program wykazał. OBY TAK BYLO bo jeśli nie to brzydko to wygląda.Mam pełne zaufanie do komisji weryfikacyjnych na wyższym szczeblu,bo sam niekiedy nieścisłości i pomowienia do mojej osoby wyjasnialeM i było to naprawdę wykonywane szczegółowo A nie od tak sobie.Dziękuję za cierpliwość w czytaniu i przepraszam za ewent.błędy .Z Poważaniem Krzysztof Russek.
sylwek59

WysłanyWysłany: Nie Lut 17, 2019 18:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pomyłki się zdarzają, ale...? Jest weryfikacja wyników na szczeblu oddziału, okręgu, regionu, kraju. Jest wystawa okręgowa, ogólnopolska, dopiero Olimpiada. Ktoś chce powiedzieć, że te wszystkie szczeble nie zauważyły innego numeru gołębia? Przepraszam, ale nie róbcie sobie z ludzi żartów! Żadne wzięcie na siebie winy przez rachmistrza nic nie zmienia. Fama idzie w świat i tak jak odbyły się te wszystkie weryfikacje, tak będziemy postrzegani. Pozdrawiam.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lut 17, 2019 19:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sylwek zastanów się co piszesz ,jaki inny numer .Błąd miał miejsce jedynie na szczeblu oddziału wyniki ptaka do weryfikacji wysłane bez zarzutu.Komisje nie przepuściłyby takiego błędu bądźcie poważni.Jakie jeszcze ktoś ma wizje proszę wyrzucić to z siebie :)
sylwek59

WysłanyWysłany: Nie Lut 17, 2019 20:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiarus.
Bardzo Cię szanuję i być może nie do końca jestem w temacie..., ale powiedz jakie listy konkursowe zostały przesłane przez Zarząd Okręgu w ciągu 21 dni od daty lotu do Zarządu Głównego PZHGP? Z błędem, czy z właściwym numerem gołębia?
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lut 17, 2019 20:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bez błędu ,błędny numer widniał nie poprawiony jedynie na stronce.Ja również Cię szanuje ,ale czasami można kogoś skrzywdzić nie prawdziwą opinią.DL
rus029

WysłanyWysłany: Nie Lut 17, 2019 20:37
PostTemat postu : Olimpijczyk
Odpowiedz z cytatem

Sylwek59-moge prosic o kontakt na krzysiekrus74@interia.pl A tak na marginesie mam głębokie przekonanie że jest jak pisze Kol. W.... obym się nie mylił 😢
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lut 17, 2019 20:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Rus Twoja wizja jest logiczna i spójna to jedyne wytłumaczenie zgodne z faktami.DL
rus029

WysłanyWysłany: Nie Lut 17, 2019 20:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak sobie to poukladalem.Nie biorę innej opcji pod uwagę, gdyż wtedy wyniki musiały podkreślam musiały by być odrzucone! POZDRAWIAM DL
sylwek59

WysłanyWysłany: Nie Lut 17, 2019 21:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiarus.
Jeśli do ZG poszła właściwa lista konkursowa z prawidłowym numerem gołębia, to czemu nie została ona wrzucona na stronę internetową Oddziału? Przecież rachmistrz dysponował wtedy 2 rożnymi listami? Nie wiedział czym to grozi? Czy rachmistrz to zarazem sekretarz oddziału, czy to 2 rożne osoby?
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lut 17, 2019 21:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie wiedział jak ją wymienić.Dl
sylwek59

WysłanyWysłany: Nie Lut 17, 2019 21:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W takim razie kto jest administratorem Waszej strony internetowej? Nie rachmistrz, nie sekretarz, to jeszcze ktoś inny...? Bardzo chcę wierzyć, że wszystko było tutaj ok, ale ostatnimi czasy słucham o wielu co najmniej dziwnych przypadkach... Widziałem protokół komisji weryfikacyjnej z 2017 roku, gdzie jak wół pisało, że wyniki pewnych osób ze względu na wymienione uchybienia i złamania regulaminu należy odrzucić, a wyniki te zostały zatwierdzone. Osoby te istniały wśród tych "wspaniałych". Dlatego teraz podchodzę do takich rzeczy z pewnym dystansem. Są równi i równiejsi...
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lut 17, 2019 21:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

keri40 napisał:
Kolego AKCES, dla komisji weryfikacyjnej istotne są wg regulaminu, spis
gołębi hodowcy i jego protokół przyporządkowania. Członkowie komisji
weryfikacyjnej nie mają dostępu do spisu który przed lotami wysyła rachmistrz drogą elektroniczną do ZG. Sam jestem Rachmistrzem 18 lat
a mimo to zdarzają mi się pomyłki, tyle że ja nauczyłem się podmieniać
listy konkursowe na stronie Oddziału. Myślę że kolega Rachmistrz którego
tak zdeptałeś nauczy się podmieniać listy w razie pomyłki, które i Jemu i
mnie będą się zdarzać bo nie jesteśmy robotami które można zaprogramować. A tak na marginesie, walnij się w piersi i powiedz czy nigdy
nie zdarzyło Ci się w niczym pomylić

Tu masz wyjaśnienie problemu .To nie mój oddział ,co jedynie temat zamieszczony .Cel był inny i nie myślałem że sami sobie będziemy strzelać samobóje.Współczuję jedynie posiadaczowi tego ptaka bo być może raz w życiu
trafił mu się olimpijczyk i nie popełnił żadnego błędu ,a tu taka jazda. DL
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: