Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Paź 15, 2019 19:26 Zobacz posty bez odpowiedzi
Świetny wykład kol Mazepy!
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Hodowca082

WysłanyWysłany: Sob Lut 02, 2019 18:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy wszystko się zgadza to doświadczony zawodnik i ptaki ma na odpowiednim poziomie . Wypowiedz tego hodowcy może nie jednego nakierować na dobra drogę . W wypowiedzi jest wiele wartościowych wskazówek . I filmik jest godny obejrzenia . Z reguły nie oglądam żadnych filmików gdyż one mają zawsze tylko jeden cel KASA . Ten filmik obejrzałem i jako hodowca z długoletnim doświadczeniem w jednej podkreślam w jednej kwestii się nie zgadzam . A mianowicie wypowiedzi na temat młodych gdzie ten Pan twierdzi że tylko lot z 500 pod wiatr jest wstanie wyłonić dobrego gołębia. Coś takiego jest dobre na wspólnych gołębnikach gdzie całe stada idą w jedna dziurę Nie chciałbym w żadnym wypadku obrazić tego Pana lecz dla mnie jest to kompletne nieporozumienie . Jestem wstanie temu Panu udowodnić że gołębie już jako roczne robią 4 x 550 i raz 750 z dobrym skutkiem na listach . A od kilku lat zaznaczam od kilku lat młode kosza nie widzą. Trzeba tylko w odpowiednim czasie i odpowiednio przygotować te młode jako roczne do zawodów. Wcale nie potrzeba zagonić go 7 czy 8 lotów pod wiatr aby on w przyszłości udowodnił swoja wartość . On się z tym rodzi albo nie i żadne loty nie zrobią z niego asa sportowego. Młodymi które są zagonione do maksimum w większości są na sprzedaż a wynik ich jest po to aby uzyskać za niego jak najlepsza kasę . Pamiętam Czasy gdzie Świętej Pamięci J Tomsik organizował loty z 650 km dla gołębi młodych i jak szybko zaczął tak szybko skończył. To sa młode o żelaznym zdrowiu i niezłomnej woli walki które potrafią z takiej odległości powrócić w dobrej kondycji a ile takich jest . Oto jest pytanie . Bo jeśli on wraca jak szmata w której niema nic prócz piór to niech każdy który ma o tym trochę pojęcia odpowie sobie sam co z takiego ptaka będzie w przyszłości . Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
czerwony1363

WysłanyWysłany: Sob Lut 02, 2019 19:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy7 , jednak jestes BURAK. Wiesiu Puchalski jest wspanialym czlowiekiem, miale przyjemnosc poznac tego GOSCIA. Tyle bzdur co ty tutaj wypisujesz to dawno juz powinni zamknac twoje bzdury tej pisaniny i cibie usunac z FORUM. Nie prosze ciebie o wybaczenie ze pisze z malej litery wmieniajac twoja osobe. Jesli chodzi o prace za granica to sam skomliles do mnie o prace w UK. Pamietasz czy mam przytoczyc tutaj tekst jaki mi napisales na PRV proszac o prace w UK. W Hiszpani to ty mozesz bujac byka torby przed CORRIDA. Pozdrawiam Hodowcow tych prawdziwych. Henryk T.
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Lut 02, 2019 19:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Hodowca 082 Krzyśka interesują ptaki pod kątem wspólnych gołębników i o tym mówił ,co do reszty masz zupełną racje.DL

Ostatnio zmieniony przez wiarus dnia Sob Lut 02, 2019 19:37, w całości zmieniany 1 raz
lotka26

WysłanyWysłany: Sob Lut 02, 2019 19:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=k4iQwnuBacA
lotka26

WysłanyWysłany: Sob Lut 02, 2019 19:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=1rRnumdHU8I . Dla Siwego7
Hodowca082

WysłanyWysłany: Sob Lut 02, 2019 21:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Kolego Hodowca 082 Krzyśka interesują ptaki pod kątem wspólnych gołębników i o tym mówił ,co do reszty masz zupełną racje.DL

Masz Kolego Wiarus rację . Przejrzałem jeszcze raz uważnie i tam faktycznie chodzi o gołębie z wspólnego gołębnika lub klubu . DL
krzysiek438

WysłanyWysłany: Nie Lut 03, 2019 7:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hodowca082
Mam prośbę czy mogę wysłać na prv pytanie?
siwy7

WysłanyWysłany: Nie Lut 03, 2019 9:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A tak wychwalany kol. Mazepa miał pierwszego gołębia w RPA na miejscu 256 ze stratą 12godz. 1 min. do pierwszego, a to był lot z 500km. I co wy na to?
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lut 03, 2019 9:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy WG to częściowo loteria na 5000 co startowało mieć w 10 % w finale to nie hańba .Większe sławy nie odbili na tym locie,aby Twoja krytyka miała sens musiałbyś pokazać po za pustymi słowami coś więcej potrafisz.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Nie Lut 03, 2019 11:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

[quote="krzysiek438"]Hodowca082
Mam prośbę czy mogę wysłać na prv pytanie?[/quote

Oczywiście że może kolega wysłać pytanie to żaden problem . Problemem może być czy ja będę umiał na to pytanie odpowiedzieć.
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Lut 03, 2019 13:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
A tak wychwalany kol. Mazepa miał pierwszego gołębia w RPA na miejscu 256 ze stratą 12godz. 1 min. do pierwszego, a to był lot z 500km. I co wy na to?

ja bym nie był tak krytycznie nastawiony do wyniku gołębi Kolegi Krzysztofa bo sam lecisz ,a przynajmniej zadeklarowałeś się na jednym z wg . 4 sztuki to niewiele możesz je stracić na 1 locie . Mam nadzieje że nie spękasz bo wtedy moje Asy dojdą do głosu ( bo już zamknięta lista ,jak przyjmą rezerwy to SZCZEP MAM SILNY, PODOŁA !!!!)

WysłanyWysłany: Pon Lut 04, 2019 8:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak widać po wyniku w RPA w teorii wszystko wychodzi lepiej niż w praktyce a przecież szczep kol selekcjonowany na ciężkie loty i WG, gołębie kol. Mazepy nie wykazały wyższości nad innymi które selekcjonuje zwykły program lotowy PZHGP. Więc może zamiast kręcić filmy i ogłaszać powstanie nowych super szczepów trzeba z pewną dozą pokory zaczekać na weryfikację tych nowości na WG.
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Pon Lut 04, 2019 10:08
PostTemat postu : PO LOCIE W RPA
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy.......uważam,że w takich lotach wszystko zależy od zdrowia ptaka,jego wytrzymałości,rewelacyjnej formy w danym dniu,i.....niestety ogromnemu szczęściu,by natychmiast po przylocie meldował się na antenie,a nie z opadłymi skrzydełkami długie minuty odpoczywał przed odbiciem.Jakże często ma to miejsce w RPA.Takie wygrane loty są wielkim sukcesem,ogromnym prestiżem dla zwycięskiego hodowcy,winduje go to zwycięstwo na światowy poziom i ........zaczyna puchnąć kieszeń.To normalne.Zwycięzcy zawsze należy pogratulować,co czynię.Teraz z innej beczki....Osobiście Szanownego Kolegi Krzysztofa Mazepy nie znam,i nigdy z Nim nie rozmawiałem,jednak z Jego wypowiedzi bije wiedza,doświadczenie,i chwała Mu za to,że się tą wiedzą z nami dzieli.Wiem również,że jest znakomitym hodowcą,mającym piękną i cenną hodowlę,i należy Go traktować z szacunkiem,a nie szukać pokory i krytykować wynik w RPA.Dziękuję Koledze,za obszerny,cenny i pouczający wywiad i proszę o następny,bo mnie bardzo cieszy,gdy tacy Hodowcy jak Kolega Mazepa mający wiedzę chcą ją przkazać innym,i to gratisowo.Uważam również,że hodowca 082 co do młódków też ma rację,i na tym ma polegać szczera wymiana zdań,nieco kontrowersyjnych,ale jakże w przyjaznej koleżeńskiej atmosferze.,Dziękuję za to.Pozdrawiam serdecznie.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrow Wielkopolski.
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Pon Lut 04, 2019 10:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ludzie kiedy Wy zrozumiecie, że WG nie nosi żadnych znamion porównania wydolności gołębi pomiędzy pozostałymi startującymi.
Startują i w jedno miejsce ladują losowo to tak jak prywatny trening (6 lat z rzędu moje konkurowaly na dyst. 650 km).
Więc samemu dowiadujemy się jakie posiadamy gołębie, plewa nie wraca!
Gra o pieniądze to narzędzie szatatna, wylajawia kieszeń i frustruje, głupi startuje w uludzie i dostaje rizgoryczenie.
Organizator ma pieniędze od głupców i wydaje sobie lekko śmiejąc się głos. Chytry, pazerni i naiwni stają się łupem przebiegleiszych. I dobrze bo po co głupiemu pieniądze, upije się i narozrabia.
Daj pieniądze żonie, dzieciom i ubierz się porządnie. Miłego dnia.

WysłanyWysłany: Pon Lut 04, 2019 11:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

RyszardTosnowiec napisał:
Ludzie kiedy Wy zrozumiecie, że WG nie nosi żadnych znamion porównania wydolności gołębi pomiędzy pozostałymi startującymi.
Startują i w jedno miejsce ladują losowo to tak jak prywatny trening (6 lat z rzędu moje konkurowaly na dyst. 650 km).
Więc samemu dowiadujemy się jakie posiadamy gołębie, plewa nie wraca!
Gra o pieniądze to narzędzie szatatna, wylajawia kieszeń i frustruje, głupi startuje w uludzie i dostaje rizgoryczenie.
Organizator ma pieniędze od głupców i wydaje sobie lekko śmiejąc się głos. Chytry, pazerni i naiwni stają się łupem przebiegleiszych. I dobrze bo po co głupiemu pieniądze, upije się i narozrabia.
Daj pieniądze żonie, dzieciom i ubierz się porządnie. Miłego dnia.

,,Chytry, pazerni i naiwni stają się łupem przebiegleiszych. I dobrze bo po co głupiemu pieniądze, upije się i narozrabia. ,,

no właśnie po co Ci pieniądze upijesz się i będziesz tańczył co nie daj Boże jeszcze nago na strychu ...... a fujjjj

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: