Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Wrz 15, 2019 7:44 Zobacz posty bez odpowiedzi
Metoda lotowania
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
hodowca 2014

WysłanyWysłany: Sro Sty 02, 2019 16:10
PostTemat postu : Metoda lotowania
Odpowiedz z cytatem

Witam hodowców
Ze względu na błędy popełnione w tamtym sezonie i utratę praktycznie wszystkich rocznych samców obecnie mam do lotu 30 samic i 20 samców. Plan był taki żeby cały sezon lecieć z gniazda (bo gdybyśmy w trakcie sezonu nie przeszli na wdowienstwo zapewne stan teraz byłby wyrownany). I wpadłem na taki pomysł. Golebnik lotowy mam podzielony na 2 części, w jednej 25 cel, w drugiej 10 (wcześniej to był przedział dla wdow). Dodatkowo mam 10 par rozplodwych. I chciałbym na początku marca puścić w pary 20 par lotowych w 1 przedziale Plus pozostałe 10 samic z samcami rozplodowymi w 2 przedziale. W 1 przedziale chowaly by młode, a w drugi w którym byłyby same samice starsze (przynajmniej 2 letnie) po zniesieniu jajek i kilku dniach wspólnego siedzenia, zabralbym samce rozplodowe do swoich rozplodowych samic aby chowaly młode. Samice zapewne po paru dniach by zeszły z jajek i po zamknięciu cel trenowaly by samotnie w tym przedziale dostajac po powrowch z treningow/ lotów rozplodwych samców na kilka godzin (metoda wdowienstwa). Czy jest możliwe żeby to się udało i czy nie wplyneloby negatywnie na te samice?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: