Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Wrz 19, 2020 18:08 Zobacz posty bez odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
shrek_66

WysłanyWysłany: Nie Gru 10, 2017 15:30
PostTemat postu : Karma
Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich .
Panowie mam pytanie odnośnie karmienia gołębi na dzień dzisiejszy, czy juz karma jęczmień-przenica ,czy jeszcze pierzeniowa i w jakiej ilości dziennie.

pozdr
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Medalikxxl

WysłanyWysłany: Nie Gru 10, 2017 16:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ha daje pierzenie do końca grudnia . karma do oporu
mariusz2460

WysłanyWysłany: Nie Gru 10, 2017 18:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

u nas jeszcze rosną ostatnie pióra więc karma dobra a rozpłód za tydzień będzie miał już włączone światło
xyz

WysłanyWysłany: Nie Gru 10, 2017 18:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U mnie podobnie 2 tygodnie przed szczepieniem i 2 po "lepsza karma" później wyciszenie( spoczynkowa) do końca stycznia i stopniowe przechodzenie na karmę R-L. Co do ilości to akt ok 15g/x2 , w późniejszym etapie schodzę do 8-12g, przy mocno minusowych temperaturach dodaje drobne nasiona. Zawszę karmię 2 razy dziennie tak aby organizm nie magazynował tłuszczu.
wojtekk

WysłanyWysłany: Nie Gru 10, 2017 18:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Widzisz kolego człowiek uczy się całe życie a czego się nauczy życie i czas to zweryfikuje .Tak jak wielu hodowców uważam że do końca pierzenia dostają gołębie jak najlepszą karmę ,tz do końca grudnia . Tyle teoria ,moje doświadczenie mówi że nie chciał bym przez zimę być słabo karmiony a na wiosnę do ciężkich robót być skierowanym. Tak też i moje ptaszki nie dostają jałowej karmy .Oczywiście jęczmień dostają, w zależności od pogody .Zauważam że w styczniu szczepie gołębie więc muszą być w miarę dobrze odżywione .U mnie dostają od stycznia po za okresem szczepienia taką karmę 20-30% pszenica ,40-50% jęczmienia ,20% BK i do tego modyfikuje 20% kukurydzy .Karmię dwa razy dziennie tyle ile zjedzą .Bardzo dobry sposób na znalezienie gołębi które się szybko zapasają . Jeśli kol pomogłem to fajnie a jeśli nie to i tak wymiana poglądów jest lepsza od milczenia .
Arkadiusz_Maziarz

WysłanyWysłany: Wto Gru 12, 2017 9:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U nas do 15.01 kończą wtedy ostatnie lotki co niektóre jeszcze :)
xyz

WysłanyWysłany: Wto Gru 12, 2017 21:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I właśnie tak powinno to wyglądać zawsze- wymiana poglądów a nie "uprzejmości".
Co do zastosowania deficytu kcal jest to u mnie okres ok 4-6 tyg, po to aby w późniejszym okresie organizm gołębia reagował lepiej na wartości odżywcze z bogatszej karmy. ( oczywiście robię to sensownie czyli powolny etap przechodzenia na karmę spoczynkową i później z niej wyjścia ).
końcówka stycznia początek lutego przez 7 dni kuracja ze świeżych warzyw + herbata oczyszczająca krew,
w późniejszym etapie przechodzę na karmę RL oraz bardziej odstawiam "naturę" i przechodzę na suplementy.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: