Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Lis 19, 2019 14:38 Zobacz posty bez odpowiedzi
Problem z młodymi
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mirek2001

WysłanyWysłany: Sob Lip 15, 2017 21:33
PostTemat postu : Problem z młodymi
Odpowiedz z cytatem

Szanowni koledzy podpowiedzcie coś ......... odchodzą mi młode .A mianowicie znikają na 2-3 godziny i wracają mniej o 2-3 sztuki . ............ obloty prowadziła żona z moim tatą . i zaskoczenie brak ze 30 młodych .Boje się że jeszcze trochę i niebędzie co lotować a sezon na wyciągnięcie ręki . Co robić? Pozdrawiam DL

Ostatnio zmieniony przez mirek2001 dnia Nie Lip 16, 2017 9:54, w całości zmieniany 2 razy

WysłanyWysłany: Sob Lip 15, 2017 22:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Mirku przede wszystkim życzę powrotu do zdrowia i do domu
Co do młodych to są dwie zasady Albo karmimy ful i młode się rozleniwiają i nie za bardzo maja ochotę na figle Albo trzymamy krótko za dziób i wszystko robimy co do minuty i jest ok
Nikt prócz Pana nie wie jak są karmione jak prowadzone jakie dodatki to i trudno jest cokolwiek doradzić Proszę rozwinąć temat to może ktoś coś sensownego podpowie Pozdrawiam Pana i życzę dużo zdrowia
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
arti1982arti

WysłanyWysłany: Nie Lip 16, 2017 5:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U mnie zawitał młody mogę podać numery na pw,z waszego oddziału
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Lip 16, 2017 21:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Serdeczne dziękuje za życzenia kolego Spokojny i za dobre słowo od kolegów i wyrazy sympatii .
Powiem tak do dnie dzisiejszego nikt nie zadzwonił z pytaniem o gołębie tz. że są b.dobre i jeszcze do nikogo nie weszły wszystkie (prawie wszystkie) mają nieśmiertelniki(obrączki ) z nr .mojego telefonu.
Kolego Arti prześlij go na priv.

WysłanyWysłany: Pon Lip 17, 2017 17:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Może to przepełnienie.... też tak miałem. Ile młodych jest a ile powierzchni ma gołębnik....
mirek2001

WysłanyWysłany: Wto Lip 18, 2017 7:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

KOLEGO KRZYSIU JEST OKOLO 150 SIEDAKÓW ,ŁAPEK NA 110-120 SZTUK TO NIE JESTT NAJCIAŚNIEJ .MYŚLE ŻE SAM TEŻ POPEŁNIŁEM BŁĄD BO PROSILEM ŻEBY OBLOTY BYŁY PO 18,30 NA GŁODNEGO ALE JUŻ O CHŁODZIE I TAK SIE STALO ŻE CZĘŚĆ WRACAŁA JESZCZE PRZED 9 ALE BYŁY TAKIE CO 15-20 PO I Z TYCHGINEŁO SPORO BO SCHODZIŁY SIĘ NA DRUGI DZIEŃ .MAM OBOK PRZEDZIAL I TAKICH CO WRACAŁY NA DRUGI DZIEŃ JEST OKOŁ 20 . CZARNY -REKORDZISTA PRZYSZEDŁ PO TYGODNIU . ALE TAK JAK PISAŁEM WRACAM DOPIERO W ŚRODE I WTEDY WZNOWIE OBLOTY .
BĘDO LATALY PO TYGODNIU PRZERWY W TYM CZASIE DOSTAWAŁY DO SYTA ZOBACZYMY JAK SIE ZACHOWAJO .NADAJO CIEPŁO PONAD 30 MOŻE TO WYKOŻYSTAĆ .
MOŻE KTOŚ MIAL PODOBNĄ SYTUACIE I COŚ PODPOWIE . NAJLEPIEJ JEDNAK BĘDZIE JAK ZOBACZE SWOJE ROBACZKI.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH KOLEGÓW I KOLEŻANKI

WysłanyWysłany: Sro Lip 19, 2017 20:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I TAK KOŃCZY SIE MOJA PRZYGODA Z GOŁĘBIAMI MŁODYMI W TYM ROKU WŁAŚNIE Z WIECZORNEGO OBLOTU NIE ZAAMELDOWAŁ SIĘ NAWET JEDEN Z 25 SZTUK KTÓRE CHODZIŁY NAJ LEEEEEEPIEJ .
PRZEPRASZAM ŻE ZAWIODŁEM KOLEGÓW KTÓRZY MI PODPOWIADALI A JA DZIŚ JEDNYM POCIĄGNIĘCIEM LINKI ZŁATWIŁEM WSZYSTKO .

Z TYCH PIERWSZYCH CO POSZŁY ŻONIE ZADZWONIŁ TYLKO JEDEN HODOWCA I PODAŁ NR I GDZIE JEST GOŁĄB . NA 20 SZTUK 1 SŁOWNIE JEDEN HODOWCA . BĘDE ......... I POWIEM DZIĘKUJE RESZCIE !!!!!
NIKOMU NIE DAM KARTY NA GOŁĘBIE KTÓRE ODESZŁY . PRZYWŁASZCZENIE ICH TRAKTUJĘ JAKO KRADZIERZ!!!!!!!!!!!!!!!

WIEM ŻE NIE BĘDE MIAŁ ZA TO POKLASKU .
TE,, NIEŚMIERTELNIKO '' MIAŁY ZAPEWNIC ŁATWIEJSZY KONTAKT WRAZIE TAKICH SYTUACJI TERAZ WIEM ŻE TO NIE TAK A WIĘKSZOŚĆ Z NAS HODOWCÓW (BEZ OBRAZY DLA UCZCIWYCH ALE )TO ZWYKLI ZŁODZIEJE . RESZTE MOŻĘMY SOBIE DOGWIZDAĆ . TYM KTÓRE ZŁAPIECIE MOŻECIE UŚMIERCIĆ ZA TĄ MOJĄ SZCZEROŚĆ ALE MAM TO GDZIEŚ !!!!!!!!!

Z POIWAŻANIEM MIREK

WysłanyWysłany: Czw Lip 20, 2017 8:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No i co poschodziło sie trochę ?
derby1972

WysłanyWysłany: Czw Lip 20, 2017 8:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Mirku podaj numer oddziału,to może ktoś gdzieś coś znajdzie.
Większość zostaje tam gdzie latają gołębie .Nikt ich nie łapie i nie dzwoni.
Sam znam takie miejsca gdzie latają gołębie po kilka lat z tipesami z numerem telefonu.Pytam się takiego gościa co to za gołąb a on na to nie wiem,lata już dwa lata.Legną się na strychach ,pod okapem stodół,obór.W większości tam zostają bo mają wolność,nikt nie łapie ,nie płoszy.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Czw Lip 20, 2017 9:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Derby1972 masz racjie co do golebi ze sa miejsca gdzie golebie z lotow maja sie dobrze, jest nim miejsce we Wroclawiu a konkretnie Wroclaw Nadodrze, nie wiem czy jest jeszcze czynny tam elewator zbozowy ale jak wozile tam zboza ciezarowka to tam mozna bylo spotkac sporo golebi z tipesami wypasionych i w parach z miejskimi golebiami a wiec olewajacych swoj golebnik macierzysty. Mirku 2001 podaj numery golebi moze ktos cos bedzie wiedzial. Pozdrawiam i Zdrowka Zycze.
mirek2001

WysłanyWysłany: Czw Lip 20, 2017 13:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Emocje opadły.... może za mocno napisałem ale to prawda. Co do gołąbki czekałem na nie od 5 rano ...
jest 11sztuk .Co do numerów nie ma problemu ale czy jest sens pisać nr.obrączki jak one maja na stałe nr .telefonu na tych metalowych pierścieniach (nieśmiertelniki ) .

WysłanyWysłany: Nie Lip 23, 2017 7:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Prośba do uczciwego hodowcy .ODSZEDL TEŻ DV ...-17-767 NIE POSIADA NR TELEFONU MA DWA ZNACZNIKI .JEŚLI WEJDZE DO UCZCIWEGO KOLEGI PROSIŁ BYM O KONTAKT NA PRIV . GOŁĄBKI ODESZŁY W STRONĘ OLSZTYNA ,OSTROŁĘKI I WŁOCŁAWKA (Z TYCH STRON JEST ODZEW ).POZDRAWIAM MIREK

WysłanyWysłany: Nie Lip 23, 2017 8:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Mirek życzę zdrowia,a wracając do mlodziakow to u mnie około miesiąc temu 27 szt odeszło z lotem golebi(jakiś oddział puścił w poniedziałek)wróciło 3 szt wszystkie z nr telefonu i dopiero teraz są zgłaszane a raczej dostaje smsy czy wyślę kartę. Odpowiadam grzecznie że nie ma takiej opcji,ale gdyby zadzwonił jeden z drugim z tydzień po odejściu to może bym wysłał a tak pewnie oblatali i może nawet fajnie wracają z treningów i marzy im się nimi lotować. Nic z tego panowie. Pozdrawiam.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Nie Lip 23, 2017 11:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mirek Kolego nie ty pierwszy i nie ostatni.
Przykro jest patrzeć jak nowy narybek przepada w jednym dniu. Strata i rozgoryczenie pozostaje takiemu Hodowcy. Mój Kolega postawił (zamówił i firma postawiła) sobie gołębnik dla młodych . Młode 50 szt. przyzwyczajone ładnie trenowały wokół gołębnika aż do razu pewnego gdy puścił na popołudniowy oblot i nagle gość na motolotni sobie leciał i tak się spłoszyły że daw tygodnie mineło i ma tylko 14 sztuk . Tego dnia gdyby mógł to by gośćia nawet i z procy zestrzelił gdyby ją miał. Dużo Zdrowia Życzę bo to w Życiu najwarzniejsze . Pozdrawiam.
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Lip 23, 2017 18:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

DZIEKUJE SERDECZNIE ZA ŻYCZENIA .
MIŁO SIĘ CZYTA KOLEGI WYPOWIEDZI .A CO DO MŁODYCH JUTRO TEŻ JEST DZIEŃ I MIEJMY NADZIEJĘ ŻE NIE GORSZY JAK DZIŚ .
POZDRAWIAM SERDECZNIE ZDROWIA ŻYCZE I OBY SZANOWNY KOLEGA PISAŁ CZĘŚĆIEJ .POZDRAWIAM MIREK

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: