Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Gru 08, 2019 11:40 Zobacz posty bez odpowiedzi
ZEGAR ELEKTRONICZNY jaki wybrać???
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
tomek1521

WysłanyWysłany: Pon Gru 29, 2008 18:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No więc właśnie trzeba z tym żyć.To nie jest sport dla nerwowych :!: Tylko wkurza mnie taki mądrala co ma dzisięć pomysłów na raz i on wie jak temu zapobiec.Zresztą jak w naszym rządzie tam też wszystko wiedzą.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
leszek0250

WysłanyWysłany: Pon Gru 29, 2008 18:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja nadal bede kleił te adresówki......nadla bede jezdził po gołebie.....nawet mimo tego ze zgubie ich w seozbei ok 70sztuk
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
irek0414

WysłanyWysłany: Wto Gru 30, 2008 8:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam!
Tak czy siak cena czipów jest wysokoa. Nie rozumiem tylko kolegów którzy się "burzą" jak przysłowiowe piwo. Kupujcie tipesy u dealerów a nie na rynku. Sami nakręcacie tę spiralę. Dziwicie się że giną wracają bez czipów ale kupujecie na targach. WSTYD!
Co do pzybłed ja nie mam z nimi problemów. Kosz kosz kosz i po zawodnikach. Jak jest po sezonie dwonię aż znajdę właściciela i odsyłam jak nie jest zainteresowany to oddaje komuś albo lotuję sam do skutku.
Sam zakładałem telefony wiecie jaki był efekt? 10-20% zadzwoniło o rocznego albo młodego ale nigdy nikt nie zadzwonił o starszego gołebia. Nie było powrotów wartościowych gołebi jesienią czy wiosną. Pościągałałem nalepki i od razu jest róznica. Więcej gołebi w domu doloty po sezonie i na wiosnę. I przynajmniej nie ma głupich telefonów typu jest u mnie chcę okup, albo po czym on jest.
Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
leszek0250

WysłanyWysłany: Wto Gru 30, 2008 11:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

no to wrócmy do tematu: Jaki system wybrać???
chciałbym lotowac 2 druzynami....
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
tomek1521

WysłanyWysłany: Wto Gru 30, 2008 14:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie wim wybierzesz jaki chcesz.U mnie w vizionie jest program na dwóch hodowców.Odsyłam do dilera wgrywa program a dwóch np.Tomasz Kowalski i Tomasz Kowalski.1.Czy coś się płaci? nie wiem.
rob_0346

WysłanyWysłany: Sro Gru 31, 2008 7:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam!

W BRICON-Speedy możesz lecieć na 3 drużyny (łącznie nie możesz mieć pow. 200 gołębi)

rob_0346
www.lech-loft.com

Stanisław

WysłanyWysłany: Sro Gru 31, 2008 7:46
PostTemat postu : Pytanie do Rob_0346
Odpowiedz z cytatem

Ponieważ rozprowadzasz zegary ESK czy widzisz możliwość aby obrączki przyporządkować imiennie hodowcy /nie gołębiowi ale hodowcy/ i jaki ewentualnie byłby koszt.
leszek0250

WysłanyWysłany: Sro Gru 31, 2008 15:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a czy mozna lotowac na dwóch róznych hodowcóów???
i w wizionie iw Briconie??
Adam.W

WysłanyWysłany: Pią Sty 23, 2009 8:24
PostTemat postu : Zegar
Odpowiedz z cytatem

Chyba powtórzę co napisano już na ten temat.Ale chciałbym przestrzec aby w jednej sekcji nie było za wiele różnych marek zegarów.Przy wyborze trzeba pamiętać o przyszłości ,aby firma się rozwijała z postępem i naszymi potrzebami.Myślę jednak że firmy niemieckie wiodą prym w wieloletniej produkcji zegarów i wiem też że po producentach niemieckich nie ma co poprawiać.A takie zegary jak Tipes Tauris Unikon czy "nasz" Vizion są zegarami już z pewną renomą.Tego nie można jeszcze powiedzić o Brykonie bo to jeszcze za "nowy"produkt a Belgowie jeszcze raczkują w tej produkcji.Wszechobecna reklama nie zawsze jest skuteczna.Jeśli kupujemy zegar taki jaki mają koledzy w sekcji to w przypadku awarii zawsze możemy liczyć na pomoc kolegów,poza tym są różne "zagadki"które poznajemy w czasie eksploatacji a koledzy już je znaja i z pewnością pomoga,życzę udanych zakupów
kris122

WysłanyWysłany: Sro Lut 04, 2009 9:00
PostTemat postu : AMC-ESK
Odpowiedz z cytatem

Ogólne cechy systemu AMC-ESK

System elektronicznego konstatowania gołębi pocztowych AMC-ESK przeznaczony jest do rejestracji czasu przylotu gołębi za pomocą technologii RFID.

* Pamięć 200 gołębi (w opcji 1000),
* Pamięć 20 lotów z czego 3 mogą być aktywne jednocześnie,
* Możliwość wykonywania dowolnej liczby lotów treningowych w czasie gdy nie są aktywne loty konkursowe,
* Niezawodne konstatowanie potwierdzone w testach przez hodowców,
* Najnowocześniejszy system zabezpieczeń przed oszustwami,
* Pięć możliwości niezależnego typowania: S, D, C, B, A
* Obsługa prawie wszystkich typów obrączek elektronicznych dostępnych na polskim rynku,
* Jednoczesna praca nawet z 64 antenami (mogą być wielopolowe – 1,2,4,6 pól odczytowych)
* Prosty i intuicyjny w obsłudze,
* Możliwość wprowadzenia danych bezpośrednio do zegara,
* Zasilanie z sieci 23śśśśśśśąąąąąąąą0 V (zasilacz w komplecie) lub akumulator 12V,
* Możliwo?ć podł?czenia do komputera,
* System posiada 3 letni? gwarancję na terenie Polski,

Aktualne promocje np:
Zegar + Antena jednopolowa 1P

1449,00

Zamawianie jest realizowane w firmie a zegar przesyłany jest do wła?ciciela kurierem.

Zamówienia i pytania można składać także u mnie przez:

-513812854
-kris122-81@o2.pl
- gg 2796202

Do zamówienia konieczne s? następuj?ce informacje:

1. Imię i nazwisko wła?ciciela zegara (Nazwa wła?ciciela)
2. Adres z kodem pocztowym
3. Telefon kontaktowy.
4. Dane PZHGP: Okręg, Oddział, Sekcja, Numer hodowcy
5. Tre?ć zamówienia.
6. Je?li klient chce skorzystać z promocji (Pierwsza Antena na Punkt Wkładań Gratis!!!) to konieczne jest podanie następuj?cych informacji:
Dane punktu wkładań:
- Nazwa punktu wkładań,
- Lokalizacja (adres),
- Imię, Nazwisko i numer telefonu prezesa oddziału,
- Jakie sekcje korzystaj? z danego punktu wkładań.
7. Je?li jest to zamówienie grupowe (np. Promocja "Cztery Zestawy - antena wkładań gratis!!!"Wink, należy podać adres wysyłki na który zostan? wysłane zamówione produkty. Faktury oraz karty gwarancyjne zostan? wystawione na każdego nabywcę indywidualnie.

WysłanyWysłany: Nie Mar 01, 2009 6:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Radymek 078
Wielu hodowców wprowadza w błąd proponując by kupić taki ESK jaki jest w sekcji.Przecież wszyscy w sekcji nie mogą korzystać z jednej matki i drukarki bo czas wkładania wydłużył by się niesamowicie.Jeśli chodzi o system ESK to proponuje kupić taki który jest najlepiej zabezpieczony,którego nie można na pukcie wkładań uruchomić bez zegara satelitarnego.Takim systemem jest na pewno Brikon.
Adam.W

WysłanyWysłany: Pią Mar 06, 2009 20:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie jestem ekspertem od zegarów ale myślę że coś niecoś wiem ale nie wiem jak kolega sprawdzi właściwe zabezpieczenie i jakie powinno to być zabezpieczenie wspomniałem o zegarze Tipes i wiem że posiada właściwe zabezpieczenie ale tego nie można sprawdzić bo np zegar ten podczas koszowania generuje kod który jest ukryty a jedynie zegar przyjmuje obrączkę tylko tą którą koszował.Nie wiem czy opcja koszowania na ustawionym ręcznie czasie jest wadą ,przecież regulamin oraz instrukcje dopuszczają w przypadku np braku sygnału czy uszkodzonego zegara radiowego/wyczerpana bateria/ regulamin podaje że podczas wydruku listy musi być podłączony zegar satelitarny gdyż system w innym przypadku nie wydrukuje listy ale system poda właściwy czas oraz różnicę między czasem ustawionym ręcznie ,jeśli różnica taka była.Ustawienie czasu ręcznego następuje w obecności komisji wkładaniowej na podstawie wspólnego zegara satelitarnego któty jest w sekcji na podstawie ktśśśąąąórego ustawia się czas w pozostałych zegarach.Znawcy pisz? o rzekomych przekrętach w ESK tylko nikt nienapisał prawdy ,pisz? tylko to co słyszeli że kto? tam na rynku sprzedaje programy tylko jeszcze nikt tego nie widział,uwierzę jak zobaczę.Uważam że w żadnym ESK nie naruszaj?c plomb nie da się robić przekrętów.Dowód -żaden "mistrz" nie używa żegarów ESK a tylko zwykłych co nie ?wiadczy oczywi?cie że "kręci lody".
Adam.W

WysłanyWysłany: Pią Mar 06, 2009 20:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chciałem jeszcze wyjaśnić koledze że można mieć w sekcji jeden rodzaj zegara /dowolny bo nie chcę reklamować/ oraz kilka anten wkładaniowych/matek/ Jestem pewny że to usprawni koszowanie,jest wiele kruczków o których nie zawsze można wyczytać w instukcji a doświadczeni koledzy wiedzą i pomogą a w przypadku awarii pomogą zakoszować czy wydrukować plisty.Powodzenia w wyborze systemu
mirek0324

WysłanyWysłany: Sob Mar 07, 2009 9:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

witam. Czy któryś z kolegów może podać adresy lub numery kontaktowe dystrybutorów Taurisa?
patol5

WysłanyWysłany: Pon Mar 09, 2009 9:01
PostTemat postu : witam !!! CHCIAŁBYM KUPIĆ CAŁY SYSTEM AMC NA RATY
Odpowiedz z cytatem

CHCIAŁBYM KUPIĆ CAŁY SYSTEM AMC NA RATY--- JEŻELI KTO? WIE CZY JEST TAKA MOŻLIWO?Ć I U KOGO TO PROSZĘ O NAMIARY INTERESUJE MNIE REGION LUBUSKI ZACHODNIOPOMORSKI LUB WIELKOPOLSKI EMAIL patol5@o2.pl GG 13105063
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: