Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Lip 19, 2019 6:21 Zobacz posty bez odpowiedzi
Co przyspiesza/spowalnia pierzenie?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
zet95

WysłanyWysłany: Pią Wrz 04, 2015 20:56
PostTemat postu : Co przyspiesza/spowalnia pierzenie?
Odpowiedz z cytatem

Witam. Ciekawi mnie co przyspiesza/ spowalnia pierzenie gołębi. Wiem tylko tylko, że rzepak i rzepik w diecie gołębi przyspieszają pierzenie. Proszę o pomoc :)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
fan-gsm

WysłanyWysłany: Sob Wrz 05, 2015 5:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

pytasz o młode czy dorosle gołebie?
zet95

WysłanyWysłany: Sob Wrz 05, 2015 10:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

O stare i młode :wink:
Homer

WysłanyWysłany: Sob Lis 28, 2015 5:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja czytałem gdzieś, że również czarny bez przyspiesza pierzenie.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
jarek455

WysłanyWysłany: Czw Gru 03, 2015 19:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Okres ten jest przez większść hodowców bagatelizowany, ponieważ jest już po lotach, dlatego gołąb powinien sam sobie poradzić z tym problemem. Wielu hodowców w tym czasie uważa, że należy się im urlop. Oczywiście, ale tylko 2 góra 3 tygodnie. Po urlopie z małżonką należy przystąpić do przygotowania gołębi do nowego sezonu lotowego. Pierwszym etapem przygotowań do nowego sezonu jest pomoc naszym lotnikom przy zmianie starych piór i budowie nowego upierzenia.

Będąc na wielu spotkaniach z czołowymi hodowcami z Belgi, Holandi i Niemiec w Dortmundzie wszyscy zwracali szczególną uwagę nam hodowcom, że upierzenie gołębia należy do najważniejszych części motoru gołębia. Duża większość lekarzy wetenaryjnych liczących się na zachodzie uważa, że okres pierzenia obciąża o wiele bardziej organizm gołębia niż wychów młodych lub loty. Dlatego obowiązkiem każdego hodowcy jest w tym okresie objąć całe stado szczególną troską, podając im mieszankę pierzeniową, wiele odżywek mineralnych i witaminowych, pomocnych w prawidłowej zmianie upierzenia.

Prawidłowy skład mieszanki pierzeniowej: minimum 30% ziarno bogate w białko, tj. groch, fasola, soczewica, bobik, wyka. Natutalnie dużą ilość pszenicy, któta jest szczególnie wskazana w tym okresie. W mieszance pierzeniowej nie mogą brakować odmiany oleiste ziarna, jednak nie więcej niż 10% ogólnej zawartości składu mieszanki. Wskazany jest raps, konopie i len.
W tym okresie najlepiej przygotowywać mieszankę samemu, a ziarno kupować od znanego rolnika. W okresie pierzenia nie należy oszczędzać na mieszankach mineralnych zawierających aminokwas Methionin, który znajduje się w dużej zawartości procentowej w budowie pióra. Dlatego wszystkie preparaty zawierające aminokwas Methionin są bardzo wskazane, jak również witamina zwana Biotin, witaminy grupy B i preparat multiwitaminowy np. dla dzieci lub AD3E. Podajemy minimum dwa razy w tygodniu. To samo dotyczy śladowych minerałów jak cynk, fosfor, kalcium bardzo pomocnych w budowie nowych piór.

Tyle gdzieś znalazłem, fakty
brednej23

WysłanyWysłany: Sro Mar 09, 2016 20:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a jak się pierzy gołębie? pomoże ktoś? o co z tym chodzi? jestem początkującym na tym etapie
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: