Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Lip 21, 2018 2:18 Zobacz posty bez odpowiedzi
WG Gostyń
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
wiarus

WysłanyWysłany: Czw Sie 06, 2015 19:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie bede Cie namawial do niczego bo musisz do wszystkiego dojsc sam.Moje metody sa dziecinnie proste .Wszystko w zyciu staram sie upraszczac, tak samo hodowle golebi pocztowych.Hoduje ,lotuje i to co zostaje raz jeszcze .Szkoda to mi karmy co zjadly te co zaginely zbyt pozno.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
puchalski wiesław

WysłanyWysłany: Czw Sie 06, 2015 20:28
PostTemat postu : STRASZNE TRENINGI
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy.......uważam,że Kolega Podasek przedstawił temat dokładnie tak jak to obecnie wygląda,zna się na tym,i przekazane informacje świadczą o doświadczeniu Hodowcy i znawcy tematu.Dziękuję za ten wykład.Pozdrawiam.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
podasek

WysłanyWysłany: Czw Sie 06, 2015 20:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiesiek ja ci po oranżadę do sklepu biegać mogę;)...pozdrawiam co do kolegi Józka 77 to chyba trzeba się organizatorów zapytać tego WG? ja nie interesuje się tym WG...więc nie wiem.
buła

WysłanyWysłany: Pią Sie 07, 2015 4:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol Wiesiu to wszystko jest z jakiegoś artykułu lub ksiąźki bo pamiętam źe to czytałem więc nie rozśmieszaj mnie z tym wykładem .pozdr
puchalski wiesław

WysłanyWysłany: Pią Sie 07, 2015 5:35
PostTemat postu : STRASZNE TRENINGI
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolego buła.......wiem,że masz wiedzę i wyniki.Kolega podasek też.To co w sprawach strat wśród gołębi na różnych WG piszą internauci,to własnie mnie przekonał do swojego wpisu Kolega podasek.Uznałem jego wpis za coś naprawdę pożytecznego dla nas,ciekawego,dającego wiele do myślenia nad tematem strat,i wcale mnie nie zraża to czy Kolega podasek napisał ten wpis sam,czy po prostu go przepisał.Jest w/g mnie bardzo pożyteczny i na czasie,i uznałem,że trzeba wpisowi przyklasnąć.To jest tylko,i wyłącznie moje zdanie,z którym niekoniecznie trzeba się zgadzac,a że mój wpis Ciebie Kolego rozsmieszył,to sprawiłeś mi ogromną radość,bo smiechu zauważam jest coraz mniej między Hodowcami.Serdecznie Szanownych Kolegów pozdrawiam,i życzę MISTRZOSTWA w lotach młódkami.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
podasek

WysłanyWysłany: Pią Sie 07, 2015 6:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego Buła to nie książki a pozostałości oparów w moim dużym czerepie i trochę logiki..ale wydrukuje twój wpis i pokaże mamie, że nie tylko buliła biedna za alkohol, dupy i dobrą zabawę syna jakieś kilkanaście lat temu;) W sumie bracie wielkie dzięki...;)
bok98

WysłanyWysłany: Pią Sie 07, 2015 7:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus
Nie zgodziłem się,bo nie wierzę w gołębie o "nadprzyrodzonych" cechach. Zamiast tych młodzików wolałbym trochę wiedzy na temat prowadzenia młodych. Teraz dostałem 15 sztuk od hodowcy,który był kiedyś na podium MP no i co?............1 już zginął,a drugi tak w coś przywalił,że chodzi na jednej nodze już 2 tygodnie. Wśród tych siedemnastu,które mi odleciały 25 maja był przecież "TOP" od ks.Kostorza i też go diabli wzięli razem z moimi.
Mam gołębie po oryginałach takich hodowców jak H.Meinsen,R.Puttmann,B.Kaiser,J.Fabian,Ch.Bak,J.Kostorz a najlepszy aktualnie mój lotnik jest wnukiem samca R.Drzewieckiego z Katowic,który zabłądził i trafił do mojego gołębnika. Reasumując - pochodzenie gołębi nie robi na mnie żadnego wrażenia :-) ........dużo lepiej wychodzi jak się systematycznie hoduje,lotuje i selekcjonuje.
Zresztą co Ci będę tłumaczył,przecież Ty właśnie tak postępujesz,a że jesteś konsekwentny to i wyniki masz :-)
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Pią Sie 07, 2015 9:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nie ma o czym rozmawiać, w Polsce ludzie chcą lecieć, za wszelką ceną, czy deszcz czy upał, zaczynamy sezon młodych i jakież był zdziwienie hodowców gdy ktoś zaproponował rozważenie przesunięcia terminu lotów z uwagi na upały, odpowiedz zapadła, że lecimy a jak ktoś ma miękkie gołębie to nie musi i tyle, i założę się że i uczestnicy WG jakby głosowali to i tak lot by się odbył, szkoda że nasz zarząd nie ujmuje w przepisach takich rzeczy
podasek

WysłanyWysłany: Pią Sie 07, 2015 11:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego Kuba dobrze piszesz bo wszyscy na początku są bardzo mocni ! zazwyczaj w mocni przed startem... ja powiem ci tak ludzie wykończyli się na próbach z 20-30 km na 100 gołębi 20 w domu jeszcze z 15 się zleci i co tu wkładać?....dla nich nie ma znaczenia czy wypuszczenie jest 5-20 czy 7-20 a potem płacz.... co dopiero czy w upale czy w normalnych warunkach....ten sezon młodych w Polsce będzie katastrofalny i zapamiętaj Kuba moje słowa... w Polsce wszyscy są mocni a potem z 5 - 6 tys zostaje 500 ale sztuk....różnica polega na tym że ci lepsi dostana w dupę ale zostanie i 50% a ty słabszym wspomnienia z których i tak nie wyciągną wniosków... a ci lepsi zamiast uczyć tych gorszych i latać na lepszych conf. w oddziale to cieszą się z kolejnego pucharku o mistrzostwo podwórka i tak jest niestety....polska rzeczywistość ... jest jeszcze trzeci aspekt jak ci lepsi mówią coś tym gorszym to ci gorsi uważają że ktoś ich chce w ch.... zrobić i puszcza pod siebie i tak karuzela się kręci;)
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Sie 07, 2015 13:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Bok nie wierzysz w cudowne golebie to skad te nazwiska znanych hodowcow w Twjej hodowli.Sa hodowcy wylansowani w celu sprzedarzy golebi ,sa tez male hodowle z wynikami o ktorych nikt nie slyszal , a selekcja doszli do golebi o jakich niejeden hodowca nie daje wiary.Nie mowie ze mam najlepsze,ale podelmuje kazda rywalizacje .Zapisz sie na liste DL w dobrym locie lotow mlodych ,ja juz tam jestem. :)Jesli chodzi o wiedze to chyba nie posiadam takiej jak koledzy tu piszacy,nawet nie wnikam tak gleboko w te dziedzine wiedzy .Wykorzystuje raczej podstawowe wiadomosci i dla mnie sport ten nie jest az tak skomplikowany.Pozdrawiam
bok98

WysłanyWysłany: Pią Sie 07, 2015 14:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus
Wiem,że jesteś na DL...gratuluję wyniku w MDL dorosłych :-)
Gołębnik rozpłodowy mam dopiero od roku 2010 i przekonałem się,że jak na nakłady,które poniosłem to efekty są marne. Jeśli chodzi o rywalizację na DL to wystarczy mi jak czasem poczytam te kłótnie kolegów i mam dość. Zresztą tam wystarczy napisać coś nie po myśli niektórych i też znajdą się cenzorzy,którym trochę władzy i kasy przewróciło w głowach i wydaje im się,że mogą oponentów obrażać i ustawiać do kąta.
Dla mnie lotowanie to również stosunkowo prosta sprawa,ale nie jestem tak konsekwentny jak Ty a i motywacji jakoś specjalnie nie mam.
No,pora jechać do gołębi,ale jak tu wytrzymać w tym upale?............na termometrze za oknem 36 st.
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Sie 07, 2015 20:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziekuje ,a z tmi klutniami to niewatpliwie masz racje,ja po prostu nie czytam .Nie wiedzialem ze masz taka wiedze jestes niezlym detektywem.Temperatura siega zenitu i marne sa prognozy jutrzejszego lotu,ale coz sytuacja nas do tego zobowiazuje.Zycze dobrego lotu.
LES

WysłanyWysłany: Sob Sie 08, 2015 6:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

u nas był dziś próbny lot,70km,puszczone o 6 ,w domu pierwsze 6,50 do godziny 8 na 44 -40 w domu, dzis było dobrze a za tydzień może być bombka
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Sie 08, 2015 6:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy lot raczej trudny 39 koszowanych jest 35,strasznie zestresowane ,boja sie wchodzic jak zwolalem dwa siadly mi pod nogi na ziemi zamiast do golebnika.Mysle ze beda straty.
mario1111

WysłanyWysłany: Sob Sie 08, 2015 7:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U mnie jest jutro próbny koszowanie mamy dzisiaj od 20 ja daje 45 szt.: jutro się okaże jak poszło. POZD.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: