Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Lis 17, 2019 18:22 Zobacz posty bez odpowiedzi
Pilne!!! Proszę o pomoc przed zebraniem Oddziału
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
andkol0361

WysłanyWysłany: Sob Lut 17, 2007 21:25
PostTemat postu : Pilne!!! Proszę o pomoc przed zebraniem Oddziału
Odpowiedz z cytatem

Witam.
Chciałbym poradzic się w następującej kwesti.
Prezes Oddziału stwierdził, że protokół z zebrania Sekcji (sąsiedniej) zawiera błędy i zebranie sprawozdawczo-wyborcze Sekcji uznał za nieważne, a co za tym idzie, wybory Delegatów także uznał za nieważne. W tym momencie Sekcja nie ma Delegatów na zebranie Oddziałowe, nasza Sekcja posiada mniejszośc i wynik wyborów jest dokładnie taki jak chce Sekcja, której członkiem jest obecny (i kandydujący) Prezes Oddziału. Wydaje mi się, że Prezes przekroczył kompetencje, nie ma prawa decydowac o ważności zebrania, skoro nie wpłynął żaden sprzeciw z Sekcji, a także nie powinien na podstawie protokołu decydowac o ważności wyboru Delegatów Sekcji. Przy tym nie uzasadnił powodów swojej decyzji (nie powiedział jakie były błędy). Z tego co wiem, nie zostało wpisane do protokołu wybranie komisji mandatowej – ale została dołączona podpisana lista obecnśśąąo?ci -oraz nie zostało wpisane głosowanie o udzielenie absolutorium ustępuj?cemu Zarz?dowi Sekcji – w przypadku Sekcji nie jest to chyba konieczne, bo Sekcja nie ma Komisji Rewizyjnej, a to Komisja powinna zasugerowac, czy absolutorium powinno być udzielone, czy nie. Proszę o ewentualne uwagi i komentarze – merytoryczne oczywi?cie, bo do zebrania Oddziału został tydzień i nie bardzo wiadomo jak postępowac. Poza tym, czy jest jakikolwiek wzór protokołu z zebrania Sekcji???

Pozdrawiam

WysłanyWysłany: Sob Lut 17, 2007 22:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W/g mojej wiedzy prezes nie ma prawa sam podjąć takiej decyzji. Powinien zwołać posiedzenie zarządu oddziału. To po pierwsze.
Druga kwestia jest taka, że pomimo braku Komisji Rewizyjnej w sekcjach absolutorium udziela, bądĽ nie Walne Zebranie Sekcji, jako najwyższa władza sekcji. Inna sprawa jest taka, że w tym roku absolutorium jest nikomu do niczego nie potrzebne, bo i tak obecne zarządu przestają istnieć wraz z Walnymi Zjazdami (zebraniami).
Poza tym zawsze należy uzasadnić każdą decyzję zwłaszcza, gdy powołuje się na błędy. Jeżeli prezes nie dopuści do uczestniczenia w zjeĽdzie części delegatów trzeb będzie się zwrócić o pomoc do władz okręgu.
Najlepszym rozwiązaniem będzie (dla ?więtego spokoju) zwołać powtórnie walne zebranie delegatów i zaprosić na nie prezesa(ciekawe, czy będzie taki mądry, najlepiej niech sam sobie napisze protokół).
Tylko czasu mało!!!
Życzę powodzenia!
Pozdrawiam!
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Pp026

WysłanyWysłany: Nie Lut 18, 2007 15:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że jak było kworum to Prezes nie może kwestionować ważności całego zebrania może jedynie kwestionować poszczególne części np wybory władz Sekcji lub delegatów.

Nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się, że w przypadku kwestionowania Zebrania Walnego Sekcji Prezes Oddziału miał obowiązek zawiesić władze Sekcji lub wraz z Zarządem sekcje rozwiązać, hodowcom wskazać do której sekcji zostali skierowani.

Ja proponuje przeglądnąć protokół dokładnie jeśli nie ma w nim błędów czyli:
- porządek obrad zawierał wszystkie kwestie napisane w protokole
- czy był glosowany
- czy w protokole jest zapis o głosowaniach tajnych
Jeśli są jakieś wątpliwości to można zebranie Sekcji powtórzyć nawet na 3 godziny przed Walnym Oddziałowym.

WysłanyWysłany: Nie Lut 18, 2007 17:13
PostTemat postu : Wybory
Odpowiedz z cytatem

Myślę,że Zebranie Sprawozdaczo-Wyborcze w Sekcji, zostało żle przeprowadzone, albo żle zaprotokołowane. Błędem jest nie zapraszanie na zebrania sprawozdawcze przedstawicieli Zarządu Oddziału, nie było by problemu, prezes mógłby mieć pretensje do swojego przedstawiciela. Jednak obowiązkiem prezesa po otrzymaniu materiałów z zebrania jest
natychmiastowe powiadomienie Zarządu Sekcji o naruszeniach Regulaminów i wskazanie błędów. Przypuszczam a nawet prawie jestem pewiem,że wybór Zarządu Sekcji jak i Delegatów nastąpił w głosowaniu jawnym, w takim przypadku należy niezwłocznie przeprowadzić ponownie zebranie sprawozdawcze, dla wyboru Zarządu i Delegatów wpierw wybrać Komisję skrótacyjną i przeprowadzić wybory t a j n e.Problem może być jeden, termin zwołania zebrania.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
andkol0361

WysłanyWysłany: Pon Lut 19, 2007 9:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Więc po kolei.
1. Zebranie zostało Ľle zaprotokołowane, natomiast z wypowiedzi członków Sekcji, przeprowadzone zostało zgodnie ze Statutem.
2. W jednym terminie były przeprowadzone zebrania w trzech Sekcjach i nie było możliwości zapraszania Członków Zarządu Oddziału (oprócz należących do Sekcji).
3. Głosowania były tajne.
4. O błędach poinformowano Prezesa Sekcji po tygodniu, nie ustosunkowano się do nich w jakikolwiek sposób.
5. Są to rozgrywki "polityczne" polegające na zagwarantowaniu sobie większości głosów na Walnym Oddziału, a to już jest nieuczciwe.

I na koniec pytanie: CZY JEST GDZIE? WZÓR PROTOKOŁU Z ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO WYBORCZEGO???
Dziękuję za wszystkie dotychczasowe uwagi.

Pozdrawiam

WysłanyWysłany: Pon Lut 19, 2007 17:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W dalszym ciągu nie podałeś jakie to błędy w oczach prezesa doprowadziły do unieważnienia WZD, więc nikt nie może ocenić czy są to błędy tak poważne, żeby unieważniać zebranie.
Pozdrawiam!
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
andkol0361

WysłanyWysłany: Pon Lut 19, 2007 19:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Już podaję. Z tego co wiem, nie zostało zapisane w protokole powołanie komisji mandatowej i to uważam za drobiazg, gdyż została załączona lista obecności. Nie zostało napisane, że udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi i tu nie mam zdania. Jest to Sekcja i niekoniecznie mają tu zastosowanie przepisy Oddziałowe, Sekcja nie ma obowiązku prowadzic kasy, gdyż wszystkie pieniądze przekazuje do Oddziału - ale nie wiem do końca jak to powinno byc. Nie została powołana Komisja Matki - także myślę, że w przypadku Sekcji nie ma takiej konieczności. Tym bardziej, że w efekcie dopełnienia tego wszystkiego - w przypadku małej Sekcji załóżmy 15-to osobowej nie miałby kto kandydowac, bo wszyscy musieliby zostac w Komisjach. Uważam, że największym błędem - o którym nie wiedziałem w momencie pisania tego tematu - było przkroczenie terminu 14 dni na złożenie protokołu z Zebrania. Podsumowując: myślę, że jak Ktoś bardzo chce, to może się do tego przyczepic, śśśśąąąąąąale je?li ma byc uczciwie to nie powinien. Z Sekcji nie ma żadnych sprzeciwów, a ustępuj?cy Zarz?d wie, że jak pozwol? na udział wszystkich delegatów, to nie ma szans na przedłużenie kadencji, bo działał niudolnie i jednostronnie. Jednym słowem POLITYKA - jak wszędzie...
Szkoda, że naszym kosztem. A my juz nie chcemy wkładac 40 gołębi do jednej klatki na lot 350 km, w upale, bez wody i wci?ż słyszec, że następnym razem będzie lepiej. To tyle. Je?li Kto? ma jakie? rady lub oceny to bardzo proszę. I wci?ż nie wiem, jaki jest wzór sporz?dzania protokołu. Czyżby takowego nie było???

WysłanyWysłany: Pon Lut 19, 2007 21:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wniosek o udzielenie absolutorium dla ustepującego zarządu składa Komisja Rewizyjna.W sekcjach nie ma takowych.Odswieżyłem sobie dzisiaj wszystkie regulaminy i statut.Nigdzie nie spotkałem się z koniecznością powoływania podczas wyborów w sekcjach komisji skrutacyjnych.Nie wspominam już o komisjach mandatowych i matkach.Te wymogi dotyczą,lecz na wyborach w oddziałach i wyżej.Sekcje są organami pomocniczymi i działają na innych zasadach.Jest również niespójność co do sposobu głosowania przy wyborach delegatów w sekcjach.Raz jest napisane,że w tajnym głosowaniu wybiera się władze sekcji:prezesa, skarbnika i sekretarza.A nie napisano jak wybierać delegatów.Znalazłem to w innym miejscu.Delegaci też mają być wybierani w tajnym głosowaniu.Wobec powyższego uważam,że wasz prezes uzurpuje sobie prawo do czegoś,do czego nie ma.To ma swoją nazwę:kupczenie głosami.
Tomek

WysłanyWysłany: Pon Lut 19, 2007 21:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Komisja mandatowa powinna być powołana, gdyż to ona stwierdza ważność zebrania. Fakt, że jest to tylko formalność, ale powinno być to dopełnione.
Absolutorium dla ustępującego zarządu już nie jest tak ważne ponieważ mamy aktualnie rok wyborczy i nawet jakby zarząd nie otrzymał absolutorium to i tak wybiera się nowy.
Sekcja nie powinna prowadzić kasy tylko robi to w imieniu Zarządu Oddziału.
Komisja Matka powinna być powołana, gdyż to ona przeprowadza wybory do Zarządu Sekcji. Członkowie Komisji-Matki mogą uczestniczyć w wyborach, nie mogą tylko sami podawać swoich kandydatur.
Przekroczenie terminu 14 dni jest naruszeniem regulaminu, ale nigdzie w regulaminie nie jest to obwarowane rygorem nieważności, więc nie jest to w moim odczuciu największy problem.
Z tego co opisałeś faktycznie wynika że zostało to zrobione po złości i w celu niedopuszczenia do udziału w WZD delegatów z waszej sekcji.
Mimo wszystko najlepszym wyjściem wyśdaje się być zwołanie ponownie WZD Sekcji i usunięcie wcze?niej popełnionych błędów. Faktycznie można to zrobić nawet na trzy godziny przed WZD oddziału.
Najpierw jednak proponuję dobrze zapoznać się z Regulaminem Zebrań, który jest zamieszczony na stronie głównej PZHGP.
Życzę powodzenia. Nie poddawajcie się!
Pozdrawiam!
Tomek

WysłanyWysłany: Pon Lut 19, 2007 21:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. marekgrzegorz5. Jak sam napisałeś sekcja jest jednostką pomocniczą oddziału należącą do struktur PZHGP i jako takie obowiązują ją wszelkie regulaminy tego związku w tym również regulamin zebrań. Pozwolisz, że nie zgodzę się z twoimi argumentami.
Co do części Twojej wypowiedzi dotyczącej prezesa to zgadzam się z Tobą w 100%. Odrobina dobrej woli ze strony prezesa i sprawy by nie było.
Pozdrawiam!
andkol0361

WysłanyWysłany: Pon Lut 19, 2007 21:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziękuję. Mam podobne zdanie w tych kwestiach. Wpadłem jeszcze na jeden pomysł. Podsunąłem go nowo wybranemu prezesowi Sekcji, której to dotyczy. Powinien jeszcze raz napisac protokół z zebrania, porządnie i bez błędów regulaminowych. Następnie powinien dopisac (zgodnie z prawdą zresztą), że wszyscy członkowie Sekcji oświadczają, że zebranie zostało przeprowadzone zgodnie z regulaminami i statutem PZHGP, a wszelkie niedociągnięcia w protokole są wynikiem błędów sporządzającego protokół, oraz, że wszyscy członkowie Sekcji zgadzają się z wszystkimi postanowieniami zebrania. I pod spodem zebrac podpisy wszystkich członków Sekcji. Może nie jest przewidziane w regulaminach takie postawienie sprawy, ale przecież regulaminy mają byc pomocne w naszym hobby i nie powinny byc przeszkodą w sprawnym działaniu Związku. Regulaminy dla nas, a nie odwrotnie. Ciekawe, co zrobi Prezes...
Dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że zebranie Oddziału przebiegnie w sposób CYWILIZOWANY.

WysłanyWysłany: Pon Lut 19, 2007 21:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przykładowo sekcja liczy 15 członków.Przewodniczącym zebrania nie może być członek ustępującego Zarządu.Wypada już czterech.Komisje matki plus skrutacyjna.Dwa razy (min.) po trzech .Już wypada dziesięciu.Czyli reszta bez głosowania ma zostać delegatami? Tak?
123

WysłanyWysłany: Pon Lut 19, 2007 22:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To tak samo jak z wkładaniem na punkcie gdzie wkłada 10 hodowców potrzeba 4 podpisy członków komisji zegarowej i wkładaniowej x 16 lotów skład powinien sie zmieniać jednak nie ma możliwosci zeby się nie powtórzył... i juz wyniki mozna komuś cyknąć do kosza
Stanisław

WysłanyWysłany: Pon Lut 19, 2007 22:41
PostTemat postu : Wybory
Odpowiedz z cytatem

Uważam,że jeżeli wybory do Zarządu Sekcji oraz Delegatów przeprowadzone zostały w sposób tajny i jest to ujęte w protokole, to wszystko gra. W Sekcjach nie zachodzi żadna konieczność wybierania Komisji Mandatowej, czy Matki. Jest lista obecności przewodniczący zebrania na jej podstawie ogłasza,iż zebranie jest prawomocne i koniec.Wybrany protokolant /może być dwóch/ protokołuje zebranie zgodnie z zatwierdzonym porządkiem. Z sali zgłaszani są kandydaci.Po zamknięciu listy Komisja skrutacyjna przeprowadza wybory, uprzednio przygotowując głosy z nazwiskami kandydatów. Wszelkie wnioski z sali zapisuje protokolant, które przewodniczący zebrania poddaje pod głosowanie. Wynik głosowania ujmuje sie w protokole. Przecież wszelkie Uchwały Sekcji nie są wiążące dla Oddziału, brane są pod uwagę lub nie na Oddziałowym zebraniu. Niech Zarząd tego Oddziału nie będzie bardziej papieski od papieża. Jest to poprostu złośliwość.
Pp026

WysłanyWysłany: Wto Lut 20, 2007 18:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

123 napisał:
To tak samo jak z wkładaniem na punkcie gdzie wkłada 10 hodowców potrzeba 4 podpisy członków komisji zegarowej i wkładaniowej x 16 lotów skład powinien sie zmieniać jednak nie ma możliwosci zeby się nie powtórzył... i juz wyniki mozna komuś cyknąć do kosza

Co najmniej jeden podpis zawsze się będzie powtarzał to podpis hodowcy drugi który też prawie zawsze będzie ten sam to Przewodniczący Komisji. Jest możliwe, że nie powtórzą się składy zespołów ( 2 osoby te same )

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: