Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Lip 21, 2019 0:41 Zobacz posty bez odpowiedzi
Mam zamiar wstąpić do PZHGP
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
SZUMNY

WysłanyWysłany: Wto Sty 27, 2015 20:42
PostTemat postu : Mam zamiar wstąpić do PZHGP
Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem pełnoletni ,mieszkam z rodzicami,Tato mój był członkiem PZHGP do grudnia 2014 roku.Wystąpil z związku zgodnie z Statutem &13,pkt 1 na własną prośbę. Dodam tylko że nigdy nie był karany,zawieszony przez żadną instancję PZHGP. Po jego rezygnacji z hodowli ja odziedziczyłem gołąbki. Nigdy nie byłem członkiem PZHGP mając zamiar lotować zapytałem Zarząd wybranego oddziału jakie warunki muszę spełnić by wstąpić w 2015r do PZHGP. Pan prezes powiedział że może mnie przyjąć dopiero w 2016r z powodu tego że mój ojciec zrezygnował z członkostwa w innym oddziele w końcu 2014r, i zgodnie z Statutem ponowne lotowanie z tego gołębnika może nastąpić po upływie roku. Nic takiego nie znalazłem, i jest to bardzo dla mnie dziwne. Proszę mi wytłumaczyć cz prezes ma rację ? i jak tą sprawę załatwić, na jakie paragrafy się powołać.

Ostatnio zmieniony przez SZUMNY dnia Wto Sty 27, 2015 21:07, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Adam71-A2

WysłanyWysłany: Wto Sty 27, 2015 20:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To ten prezes musi dużo poczytać regulaminów i zastanowić się czy nie zrezygnować z tego stanowiska! Pozdrawiam.
olik

WysłanyWysłany: Wto Sty 27, 2015 20:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ten prezes nie zna regulaminu daj mu poczytac gdzie jest taki zapis co on wymyslil
UFO-99

WysłanyWysłany: Wto Sty 27, 2015 21:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To jest jeden z tych prezesów którzy uważają,że - regulamin to ja.
gg760

WysłanyWysłany: Wto Sty 27, 2015 21:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I potem się dziwią , że brak młodych hodowców skoro na starcie stwarza im się takie "problemy".
zbigniewg

WysłanyWysłany: Wto Sty 27, 2015 21:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

prezes idjota
lysy1972

WysłanyWysłany: Wto Sty 27, 2015 21:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

SZUMNY mogesz lotowac ile chcesz prezes jest glupszy jak dlukszy boi sie rywala to tylko Hobby on moze sobie zabraniac na swoim podworku a nie w pzhgp oplac skladki u skarbnika i pozniej reszte oplat to ci skarbnik powie i lotowac ,tylko musisz to zrobic do konca stycznia tak jest u nas lepiej jutro zapytaj co nie badzie zapuzno i cie ten madry prezes niewykoleguje . Napisz co z tego wyniknie JAK BEDZIE PO WSZYSTKIM:POWODZENIA
tomix50

WysłanyWysłany: Wto Sty 27, 2015 21:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

SZUMNY

trochę za mało danych z twojej strony,
dlaczego np. nie chcesz lotować w oddziale,
w którym lotował Twój ojciec?
Pozdrawiam. DL.
SZUMNY

WysłanyWysłany: Wto Sty 27, 2015 21:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Były oddział ojca jest bez wlasnego transportu co się wiąże z wyższymi kosztami lotowania,mało hodowców, mało golębi, po polowie sezonu zmiana miejsca punktu wkladań. Wybrany oddział ma własny transport, okolo 130 członków,mniejsze lotowe,bardziej cywilizowane punkty wkladań z wodą i prądem. Z mojego miejsca zamieszkania do każdego z nich mam 5 km do punktu wkladan jezeli zostanie utrzymany przez cały sezon.
piotr_it13

WysłanyWysłany: Wto Sty 27, 2015 21:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

KOL SZUMNY daj to do przeczytania temu prezesowi

V. PRZYJMOWANIE NOWYCH CZŁONKÓW DO PZHGP I PRZECHODZENIE CZŁONKÓW ZWIˇZKU DO INNEGO ODDZIAŁU

§ 1
1. Członkiem Związku może być obywatel Polski i cudzoziemiec posiadający pełnię praw publicznych, pod warunkiem że prowadzi hodowlę gołębi pocztowych na terenie Polski. Tryb i warunki przyjęcia zgodnie z § 9 Statutu PZHGP są następujące, kandydat:
a) wniesie pisemną deklarację do wybranego przez siebie Zarządu Oddziału;
b) zda egzamin ze znajomości podstawowych zasad hodowania gołębia pocztowego, znajomości Statutu PZHGP i regulaminów Związku;
c) hoduje gołębie pocztowe i zadeklaruje gotowość brania udziału w lotach organizowanych przez Związek;
d) zostanie przyjęty przez Zarząd Oddziału;
e) uiści przewidywaną opłatę wpisową, oraz składkę członkowską za rok, w którym został przyjęty w poczet członków PZHGP. Wysokość wpisowego uchwala Walne Ześśśśśśśśśśśśśśśąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąbranie Członków lub Delegatów Oddziału z tym, że wpisowe nie może być wyższe od 2 krotno?ci składki członkowskiej.
W Oddziałach w których funkcjonuj? Sekcje Zarz?d Oddziału w Uchwale o przyjęciu członka do PZHGP wskazuje Sekcje do której go kieruje, uwzględniaj?c postanowienia w tym zakresie zawarte w Rozdz. III niniejszego Regulaminu.
2. W przypadku nie przyjęcia kandydata na członka PZHGP przez Zarz?d Oddziału, od uchwały Zarz?du odmawiaj?cego przyjęcia członka, zainteresowanemu służy prawo odwoływania się do Walnego Zebrania Oddziału w terminie 30 dni od daty otrzymania tre?ci uchwały na pi?mie. Uchwała winna zawierać uzasadnienie odmowy przyjęcia członka i musi być przekazana zainteresowanemu listem poleconym w terminie 30 dni od jej powzięcia. Uchwała Walnego Zebrania Oddziału jest ostateczna i nie podlega odwołaniu w ramach PZHGP. 3. W przypadku nie przyjęcia kandydata na członka przez Walne Zebranie Oddziału, przysługuje mu prawo ubiegania się o członkostwo w innym Oddziale.
4. Walne Zebranie Oddziału zgodnie z § 13 pkt 5 Statutu PZHGP na wniosek Zarz?du Oddziału może skre?lić członka z listy członków. O umieszczeniu w porz?dku obrad sprawy dotycz?cej skre?lenia członka z listy członków oraz jej uzasadnieniu należy poinformować zainteresowanego pisemnie, co najmniej 14 dni przed terminem Walnego Zebrania. Pismo należy przesłać przesyłk? polecon?. Skre?lony członek może ubiegać się o członkostwo w innym Oddziale PZHGP. Od Uchwały w sprawie skre?lenia z listy członków przysługuje odwołanie do Okręgowego Walnego Zebrania Delegatów . Odwołanie należy wnie?ć w terminie 7 dni od doręczenia Uchwały.
§ 2
1. Zgodnie z § 10 pkt. 2e Statutu PZHGP, członek zwyczajny i nadzwyczajny przechodz?cy do innego Oddziału zachowuje swoje następuj?ce prawa i obowi?zki:
a) ma prawo przej?ć do innego Oddziału raz na 4 lata, po sezonie lotowym, w terminie od 1 paĽdziernika do 30 listopada w przedostatnim( trzecim) roku kadencji;
b) ma obowi?zek wnie?ć pismo do macierzystego Zarz?du Oddziału, wskazuj?c Oddział do którego przechodzi;
c) ma obowi?zek dokonania rozliczenia finansowo - rzeczowego w macierzystym Oddziale i Sekcji;
d) nie może ro?cić praw do własno?ci i maj?tku Oddziału, od którego odchodzi;
e) w przypadku nie przyjęcia hodowcy przez Zarz?d Oddziału, do którego hodowca chce przej?ć, ma prawo powrotu do Oddziału do którego należał, pod warunkiem powiadomienia o tym fakcie pisemnie Zarz?du Oddziału w terminie do 31 grudnia.
2. Za zgod? zainteresowanych Zarz?dów Oddziałów członek zwyczajny i nadzwyczajny może zmieniać swoj? przynależno?ć w każdym terminie.
3. Członek zwyczajny będ?cy Delegatem na Okręgowe Walne Zebranie Delegatów zmieniaj?c swoj? przynależno?ć traci mandat Delegata. Podobnie traci mandat Delegat na Oddziałowe Zebranie Delegatów, gdy zmienia Sekcję.
orion

WysłanyWysłany: Wto Sty 27, 2015 22:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tylko tomix50 napisał coś konkretnego.
Takie skakanie z oddziału do oddziału, jest trochę podejrzane.
I jeszcze do tego, na drugą osobę.
Ale procedura wygląda tak.
Zwróć się na piśmie do zarządu oddziału do którego chcesz wstąpić.
Najlepiej listem poleconym lub osobiście, za potwierdzeniem.
To zarząd oddziału przyjmuje członków i to Oni decydują czy Cię wezmą.
Muszą Ci udzielić, odpowiedĽ na piśmie, w ciągu 30 dni.
Jeżeli odpowiedĽ będzie negatywna, przysługuje Ci prawo odwołania się od tej decyzji, do walnego zebrania członków lub delegatów.
Jeżeli i ta odpowiedĽ będzie negatywna, to jedyne co Ci pozostanie, to ponowna próba za rok.
SZUMNY

WysłanyWysłany: Wto Sty 27, 2015 22:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja nie skaczę, nigdy nie byłem w PZHGP.
zafriko6601

WysłanyWysłany: Sro Sty 28, 2015 7:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam,kol szumny więcej faktów ,połóĽenie gółębnika gdzie ojciec lotował ,a połoĽenie wzglendem nowego odziału,czy wydłuĽasz kilometrarz ,czy skracasz km,bo z tego co wiem u nas w odziale zapis taki powstał w czasie powstawania oddziału ,rozpiętość z lotu wynosi 10 km h nie wyzywajcie prezesa od idiotów jak niewiadomo o co chodzi
zafriko6601

WysłanyWysłany: Sro Sty 28, 2015 7:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam jeszcze raz ,a przypadkiem nie jest tak ,Ľe 5 lat temu powstawał nowy oddz i było do zapłaty 800 zł ,to tatuś się wypioł i poszedł do innego oddz ,a jak oddz zniósł opłaty to zaczynają się wielkie powroty ,ale juz nowych hodowli ,bo na zniszke jeszcze liczą jako nowo wstępujący
SZUMNY

WysłanyWysłany: Sro Sty 28, 2015 8:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol, zafirko6601 nie jest tak jak piszesz, były oddział ojca ma 50 lat a ojciec w nim i tylko nim był prawie 30 lat. Nie wiem skąd Ci do glowy takie pomysły o nieuczciwości przychodzą.Dodam jeszcze że w byłym oddziele tato nie miał żadnego zadłużenia finansowego i rzeczowego.
Jeżeli chodzi o odległosci to w każdym z tych oddziałów nie jestem ani pierwszy ani ostatni.
Ja Też jestem przeciwny obrażaniu tego pana,odczuwam brak dobrej woli z jego strony, chcę to załatwić tak jak nakazuje etyka hodowców , bez złości i obelg. Lotowanie golębiami powinno bawić ,przysparzać radość a nia być miejscem małych wojenek i dzwigania niektórym swojego "ego" [/i][/b]
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: