Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Paź 19, 2019 10:30 Zobacz posty bez odpowiedzi
FILMY Z PRZEPISAMI NA PRODUKTY NATURALNE DLA GOLEBI
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
0449

WysłanyWysłany: Pią Lis 07, 2014 23:24
PostTemat postu : FILMY Z PRZEPISAMI NA PRODUKTY NATURALNE DLA GOLEBI
Odpowiedz z cytatem

Nadchodzi zima wiec warto zrobic kilka naturalnych produktow na nastepny rok

zawsze mam problem ze znaleziniem filmu z przepisem wiec w kilku czesciach zmontuje produkty naturalne ktore warto uzywac zima i nie tylko
moze komus sie przyda

czesc 1

http://youtu.be/heaJQOUmYbA
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
0449

WysłanyWysłany: Sob Lis 08, 2014 8:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

CZESC 2

http://youtu.be/KZ5ii3SPxcc
Skajler

WysłanyWysłany: Sob Lis 08, 2014 8:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobra inicjatywa kolego, oby tak dalej. Pozdrawiam
niebieski 59

WysłanyWysłany: Sob Lis 08, 2014 10:52
PostTemat postu : Witam
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem ten przepis na propolis jest nie tak . / 100 gran propolisu ? / :) . 100 gram kitu pszczelego :D powinno byc .
krak1234

WysłanyWysłany: Sob Lis 08, 2014 11:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=wTzjKBegXUQ
barkley

WysłanyWysłany: Sob Lis 08, 2014 11:58
PostTemat postu : Re: Witam
Odpowiedz z cytatem

niebieski 59 napisał:
Moim zdaniem ten przepis na propolis jest nie tak . / 100 gran propolisu ? / :) . 100 gram kitu pszczelego :D powinno byc .

Kit pszczeli czy propolis , co za różnica kolego ? Przecież to to samo :)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
TRABEL 16

WysłanyWysłany: Sob Lis 08, 2014 12:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

taka że z kitu pszczelego robi się propolis. ja bym nie zalewał kitu spirytusem tylko najpierw zmieszał spirytus z wódką a potem zalał
Roman_0302

WysłanyWysłany: Sob Lis 08, 2014 14:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kit pszczeli = propolis
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
ARTURO

WysłanyWysłany: Sob Lis 08, 2014 20:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

TRABEL 16 napisał:
taka że z kitu pszczelego robi się propolis. ja bym nie zalewał kitu spirytusem tylko najpierw zmieszał spirytus z wódką a potem zalał

Właśnie kit pszczeli powinno zalewać się spirytusem.
Mój dziadek był pszczelarzem więc miałem dobrego nauczyciela.
Kiedyś wkurzało mnie, że musiałem z ramek skrzybać kit, bo nie wiem czy wiecie, ale kitem pszczoły uszczelniały łączenia w ramkach. A te kuleczki są tak pożyteczne nie tylko dla ludzi.
Jak kogoś zaczyna boleć gardło to jest super środek.
Tadeusz55

WysłanyWysłany: Sob Lis 08, 2014 23:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Aby uzyskać pełnowartościowy propolis ,nie może być on zalany wyższym procentowo jak 70 %.......... 50 -60 g rozdrobnionego kitu pszczelego zalać 0.5 l 70% spirytusem (0.35 l spirytusu + 0.15 l wody) i pozostawić w temperaturze pokojowej, bez dostępu światła na okres 7 -14 dni, od czasu do czasu mieszając. Po tym czasie zlać klarowny roztwór do szczelnego przyciemnionego naczynia ze szkła.
Bardzo dobrze jest połączyć propolis z syropem sosnowym produkt rewelacyjny na drogi oddechowe

Potrzebujesz około 100 kwiatów sosny, 15 ml. spirytusu, 30 ml. miodu i 2g. kwasu askorbinowego.
kwiaty sosny układaj do słoika i spryskuj spirytusem najlepiej w rozpylaczu.lekko przygnieć i polej miodem . Ponownie ułóż następną warstwę i wykonaj procedurę jak wcześniej i tak aż do wyczerpania zapasów ,Bardzo ważne jest aby kwiaty były dokładnie zroszone spirytusem. na koniec wlej 20 ml ciepłej przegotowanej wody połączonej z kwasem askorbinowym śśśśąąąąąąąąąą
Zamknij słoik i odstaw w ciepłe miejsce na 4 tygodnie po tym czasie odci?nij syrop i wlej do propolisu 1 do 1 i przechowywać w lodówce,
Proszę zbierać kwiaty o zabarwieniu żółtym grube i okr?głe ,te które podchodz? pod kolor różowawy wydłużone i chude s? mało warto?ciowe. Tak? podwójn? nalewkę poł?czon? z zmielonymi orzechami i pyłkiem kwiatowym , w odpowiednich proporcjach uzyskujemy papkę w postaci gęstej ?mietany , Taka bombę energetyczn? podajemy na karmę w proporcjach łyżka na 50 dkg karmy 1 dzień przed lotem, po wieczornym oblocie w dniu wkładania już nie robimy oblotu na ponad 400km Nie wolno zapominać że tak? karmę z nalewk? przygotowujemy minimum 5 godzin przed podaniem chodzi tu oto aby w większo?ci wyparował alkohol .
bok98

WysłanyWysłany: Nie Lis 09, 2014 6:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tadeusz 55
Mój syn będąc u pszczelarza po miód dostał w prezencie torebkę pierzgi. Czy to może być przydatne dla gołębi i jak ją ewentualnie podawać?...........
edyt.: W lotach 500+ dzień przed wkładaniem moje gołębie są wypuszczane na oblot tylko rano.
Tadeusz55

WysłanyWysłany: Nie Lis 09, 2014 8:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Leszek Pierzga to nic innego jak zakonserwowany pyłek kwiatowy , jest on dostarczycielem bardzo dużej ilości białka i witamin , z powodzeniem możesz go stosować na karmę . Pierzga to delikatna obróbka i byłoby dobrze nie mielić jej w młynku celem rozdrobnienia w pył ,,tylko taka postać bardzo dobrze przylega do karmy nie tracąc żadnej wartości. najlepiej zrobić to tak, w narożniku małej poszewki potłuc młotkiem w pył i podać na karmę 1 dzień po odbytym locie . pozdrawiam
bok98

WysłanyWysłany: Nie Lis 09, 2014 8:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja wiem co to jest pierzga,tylko miałem problem czy i jak ją podawać. Do rozbicia jej na pył mam jeszcze moĽdzierz po babci. Można ją by było również namoczyć w małej ilości wody na kilka godzin i potem podać na karmę. Żona tak sobie robi i pije. Muszę tylko jeszcze przeczytać jakie ma właściwości.
edyt.:
http://stressfree.pl/pierzga-pszczela-wlasciwosci-i-zastosowanie/
http://www.jedzpij.pl/Pierzga-odzywczy-eliksir
Tadeusz55

WysłanyWysłany: Nie Lis 09, 2014 10:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja nawet nie pomyślałbym że ty nie wiesz co to jest pierzga .W dzisiejszej dobie internetu to można się nawet dowiedzieć jakie w tej chwili ma majtki madonna ,a co dopiero co to jest pierzga.
Pierzgę można zrobić też samemu w domu
Do 0,4 litra miodu w konsystencji płynnej należy wsypać 3 kapsułek preparatu zawierającego żywe kultury bakteryjne. Bakterie zawarte w tego typu preparatach wytwarzają kwas mlekowy niezbędny do powstania pierzgi. Następnie całość dokładnie wymieszać. Wsypać pół kilograma pyłku kwiatowego-pszczelego. Wszystko wymieszać i wlać do słoika i Strzelnie zamknąć . odstawić w ciemne miejsce - temp. około 14- 16 °C. Po 3 dniach jest gotowa do spożywania Taka pierzga łatwo rozpuszcza się w wodzie. Dobrze jest do tego celu użyć miodu akacjowego.
kama62

WysłanyWysłany: Nie Lis 09, 2014 10:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A ja man taki przepis
1 szklanka miodu
1/4 szklanki soku z cytryny
1/2 szklanki pyłku kwiatowego
Przygotowanie miód wymieszać z sokiem z cytryny i dodać pyłek kwiatowy, pozostawić w ciepłym miejscu poczekać aż kuleczki pyłku się rozpuszczą. Podawać po locie w niedziele.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: