Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Paź 15, 2019 23:38 Zobacz posty bez odpowiedzi
12 lotów zamiast 14 Panie Prezydencie
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sylwek59

WysłanyWysłany: Sob Lis 01, 2014 9:50
PostTemat postu : 12 lotów zamiast 14 Panie Prezydencie
Odpowiedz z cytatem

Panie Prezydencie bardzo byłbym wdzięczny za zajęcie stanowiska w tym temacie. Bardzo proszę o kilka zdań czy istnieje szansa (biorąc pod uwagę wszystkich członków PZHGP) na ustalenie zasad wyłaniania Mistrza Polski z 12 lotów. Założyłem taki temat pod linkiem i zdecydowana większość opowiada się za. Proszę o zajęcie stanowiska w tym temacie. Pozdrawiam.
http://dobrylot.pl/index.php?act=forumx&dzial=6&temat=293555&page=0&odpowiedzi=on&query=[/url]
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
szpak123

WysłanyWysłany: Sob Lis 01, 2014 10:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

maż 100 procent poparcia z mej strony . sierpień koniec lotów młode loty powinny być bez mgieł ,deszczy takim jakim miesiącem jest wrzesień .dl.
kato0353

WysłanyWysłany: Sob Lis 01, 2014 11:11
PostTemat postu : Sylwek
Odpowiedz z cytatem

Na dobrym locie raczej większość opowiada się za 12 tygodniami czyli 12 lotów + 3 duble kat M organizowane przez okręg.
Dla mnie może zostać 14 lotów (w formie takiej jak obecnie lub 12 + 3 dublowane).
Preferuję loty pow. 500km i nie chcę aby one wypadły z planu.
krak1234

WysłanyWysłany: Sob Lis 01, 2014 11:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

sylwek59 najlepiej zrobic 6 lotów,bedzie czas na wczasy,dla rodziny i na wszystko,beda pełne golebniki na zime,przeciez Generalny Mistrz Polski jest wyłaniany z 11 lotów ,dlczego nphodowca specjalizujacy sie w lotach kat C i M ma miec mniejsze szanse jak hodowca w lotach kat A i B,chodzi mi o ilosc lotów do danej kategorii,jezeli hodowca jest zmeczony 14 lotami po prostu nie kładzie i po problemie,takim przykładem jest kol Pałka,nie wkładał na 2 loty a jest 2-krotnym MP
kerax74

WysłanyWysłany: Sob Lis 01, 2014 11:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Z 12 lotami to moim zdaniem bardzo dobry pomysł.
1. Tańszy transport - mniejsze składki
2. Łatwiej dla gołębi
3. Łatwiej dla hodowców. (Hodowca, który chce zrobić dobry wynik musi zapiepszać i ja sam pod koniec lotów mam dość i czasami przysypiam za kierownicą auta)
4. Zyskują rodziny bo możemy zrobić sobie jakieś wakacje.
5. Więcej czasu na treningi dla gołębi młodych.

Moim skromnym zdaniem w tym kierunku powinniśmy iść. Należy ułatwiać a nie utrudniać życie i rywalizacje hodowcą.
UFO-99

WysłanyWysłany: Sob Lis 01, 2014 12:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kerax74 - Tylko czy ktoś to wysłucha i weżmie pod uwagę o co prosi ,,lud,,.Ja też jestem za zmniejszeniem ilości lotów między innymi z takich powodów o których piszesz.Pozdrawiam.
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Sob Lis 01, 2014 12:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam .

W Czechach mamy 22 loty gołębi dorosłych i wszyscy są zadowoleni
http://www.postovniholub.cz/skip/zoscs.htm

...

Po prostu trzeba sobie coś wybrać i lotować - chcąc być wszechstronnym mistrzem trzeba zrezygnować z innych przyjemności - podróże , wakacje itp.

To już choroba nie hobby...

Lub odpuścić ostrą rywalizację i jeĽdzić z rodziną na wczasy - gołębie to nie wszystko...
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
dakos1

WysłanyWysłany: Sob Lis 01, 2014 13:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

tylko kato353 wypowiada sie rozsądnie bo zmniejszanie ilości lotów wcale nie wnosi znaczacego zmniejszenia składek a duble skróciły by sezon i wymusiły wspólne transporty co pozwalało by na uzyskiwanie dobrych wyników nie tylko na kraj chyba że chcemy się mniej liczyć w europie
0197

WysłanyWysłany: Sob Lis 01, 2014 13:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ok w CZ mają 22 loty i lecą co drugi a my chcemy mieć 12 i uczestniczyć w każdym.Jestem za.Dwa maratony to max po co śrubować jakieś rekordy itp.To ma być hobby dla wszystkich a nie dla zawodowców.Kto może sprostać takiemu systemowi 4 x 500 nierzadko pod rząd i 3 x 700 z hakiem? To powoli staje się już chore i nie ma nic wspólnego z hobby po pracy.A tak 80% członków związku traktuje to w co się przecież bawi.

WysłanyWysłany: Sob Lis 01, 2014 13:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kiedy zaczynałem zabawę w to gówniane hobby mieliśmy 10 lotów , pużniej wprowadzono 12 lotów było tak kilka lat , Aż ktoś mądry wpadł na pomysł i zrobiono 14 lotów, po jakimś czasie znów pojawiło się ale . Więc władze doszły do takiego wniosku ,że już wychowaliśmy takie asy że te 14 lotów to pryszcz i wprowadzono 16 lotów. Już myślałem że doczekam takich czasów że będzie 18 lub 20 ,a tu znów wracają z 16 do 14 ,a teraz do 12 .
Ja bym posuną się jeszcze dalej i proponował bym tylko 6 lotów i tylko do 350 km i w oddziałach zamiast 3 mistrzów zrobić 9 i 45 przodowników wszystko nagrodzone pucharami ,a co jak sie bawić to na całego
A teraz poważnie mam to wszystko w d...e ile będzie lotów ,ja z gołębi nie żyje i traktuję to jako hobby ,choć widząc tu niektórych ogłoszenia to wcale nie potrzeba mieć wyników aby handlować ,wystarczy tylko dobry bajer i konkretna drukarka .
sylwek59

WysłanyWysłany: Sob Lis 01, 2014 14:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie przeczytajcie to co pisze pod podanym linkiem w założonym temacie. Mam wrażenie, że niektórzy są emerytami, starymi kawalerami (albo jeszcze kawalerami), lub mają ludzi od prowadzenia hodowli. Powinno się wybrać "złoty środek", a na pewno nie jest nim 14 lotów. Pozdrawiam.
zako81

WysłanyWysłany: Sob Lis 01, 2014 15:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

tak caly rok utrzymujmy golebie.profilaktyka.szczepienia.oplatya troche ich jest i lecmy 10niedziel w roku smieszne.jak golebie panowie w formie to az chcialo by sie leciec nawet 20 lotow cos pieknego patrzec na wygrywajace golebie i az zal ze sezon sie konczy a jak nie ida to wszystko w droga strone
pstry46

WysłanyWysłany: Sob Lis 01, 2014 16:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To co proponuje Sylwek 59 uważam jest chore.W moim Oddziale mamy 22 loty od 150 - 1100 km. w tym 6 maratonów i nikt nie narzeka że jest tyle lotów.W 2007 i 2008 mieliśmy 26 lotów i 7 maratonów i gołebie dobrze sobie radziły.Moje gołębie roczne zaliczją w sezonie po 16 lotów od 150 - 500 km.
adam207

WysłanyWysłany: Sob Lis 01, 2014 17:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

pstry46 bladego pojęcia nie wiesz o czym mowa to nie wypowiadaj się. Lotujesz w Czechach jak i Pan Tosnowiec podales ze tam jest lotów 22 i więcej. Ale w Czechach są loty dublowane. Patrzylem na link podany przez z Ryszarda owszem naliczylem lotów 22 ale również naliczyłem ze te 22loty odbywają się w 14 tygodniach weekendowych co na polskie warunki daje 14-lotów. Żadne oddziały w Polsce nie maja dublowanych lotow
sylwek59

WysłanyWysłany: Sob Lis 01, 2014 17:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zako, pstry
Jeśli ktoś ma ochotę to niech leci od marca do sierpnia, nic mi do tego. Jeśli o mnie chodzi to radzę sobie, a ostatnich lotów wcale nie mam słabszych. Jednak uważam, że 14 lotów to dużo. Oczywiście trzeba się dostosować do obecnego regulaminu, ale licząc się ze zdaniem większości jestem przekonany, że spotkało by się to z ogólną aprobatą.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: