Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Kwi 10, 2020 19:05 Zobacz posty bez odpowiedzi
Merytoryczna dyskusja- Poprawiamy działanie władzy
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Edward

WysłanyWysłany: Czw Lut 15, 2007 3:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Problem gołębi przybłąkanych jest do rozwiązania ale musi być wola z obu stron, tego, kto zgubi gołębia i tego kto wszedł w jego posiadanie, a z tym jest różnie i w tym jest ambaras aby obu chciało naraz. Czy mają na to wpływ upoważnienia wydawane w Z.G nie mogę zająć stanowiska. Te upoważnienia to kropla w morzu. Różne rzeczy już były wymyślane ale nie wszystkich to zadawala, i tak będzie dopóki będą gołębie, łapacze, handlarze i psełdo hodowcy. Tego nikt nie załatwi żadnym "dekretem".
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Stanisław

WysłanyWysłany: Czw Lut 15, 2007 7:22
PostTemat postu : Dot.przybłąkanych
Odpowiedz z cytatem

Koledzy już kilka razy wyrażałem swój pogląd na tem problem, jestem przeciwny wydawaniu zaświadczeń przez ZG i wogóle. Jeżeli już, to drogo np 50 zł. Dam przykład, będąc prezesem Oddziału doprowadziłem do tego,że Zarząd Oddziału z oporem ale przyjął Uchwałę,iż gołębia przybłąkanego można było włożyć raz na lot i koniec. Ale w tedy obowiązywały jeszcze przepisy,że można było lotować i zdobywać konkursy tymi gołębiami,ale nie liczyły się do mistrzostwa. Na drugi sezon już całkowite zabronienie wkładania na lot przybłąkanych.Wydany zostal wykaz obrączek i numery telefonów kontaktowych, a zatem każdy miał możliwość kontaktu z właścicielem i większość uzyskiwała oryginalne karty.Motywacją zakazu lotowania gołębiem przybłąkanym było to,że wprowadzono obowiązkowe szczepienia ochronne, a wiadomo,że o przybłędzie właściciel nie mógł wiedzieć, czy był szczepiony. Większość tłumaczyła,że wszedł tydzień lub dwa temu.Były też tłumaczenia,żeśśśśąą wła?ciciel nie odpowieda na listy , telefony, sprawdziłem - była to nieprawda.Naprawdę przez kilka lat nie było problemu, członkowie wiedzieli jak należy postępować z przybł?kanym.Teraz ponownie będzie ciężko co? takiego wprowadzić, a amatorów cudzej własno?ci jest coraz więcej, przyjmuje się do zwi?zku kogo popadnie. Każdego osobi?cie przed przyjęciem szkoliłem i "egzaminowałem, były efekty.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: