Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Gru 12, 2019 19:55 Zobacz posty bez odpowiedzi
Udokumentowanie potwierdzenia odlotu gołebi.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Edward

WysłanyWysłany: Pią Lut 02, 2007 19:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Konwojent nie jest już konwojentem, a Koledzy z Jeleniej Góry przyznali, że zrobili błąd nie czekając aż ostatnia kabina wypuści gołębie i dopiero wtedy potwierdzić odlot, wierzyli w uczciwość . Zawiedli się. Jeszcze jeden przykład z tego samego dnia . Z tym, że lot odbywał się z miejscowości z Okręgu Zielona Góra. Kabina czeka z uwagi na fatalne warunki atmosferyczne Decyzja o starcie zapada o godzinie 12 50, Prezes Oddziału wydaje decyzję na start gołębi , kabina przyjeżdża i na potwierdzeniu jest godzina 13.10, dzwonię do potwierdzającego jak właściwie było, jest poniedziałek , potwierdzający trochę ma amnezję , konwojent wprost wciska mi głupotę , że on był na miejscu i najlepiej wie o której wypuścił gołębie . Prędkość wychodzi 2870,00 m/min, gdyż rachmistrz przyjął godzinę startu z potwierdzenia. Po kilku telefonach i konfrontacjach wychodzi cała prawda. Potwierdzający przyznaje się do błędu, nie był przy starcie gdyż pojechał odbijać swojśśśąąąąąąe gołębie , bo otrzymał telefon, że już u niego siadaj?. Konwojent postanowił wypu?cić gołębie o godzinie 12.50 otworzył kabinę i okazało się ,że jedna strona kabiny jest zamknięta zapomniano otworzyć kłódki,było ich chyba 6/a stali ponad 16 godzin nim znaleziono klucze i w panice otworzono drug? stronę była godzina 13 z minutami. W tym czasie przyjechał potwierdzaj?cy i doszli do wniosku aby wpisać 13.10 był to moment odlotu ostatniego golębia z kabiny. lot całkowicie wypatrzony, pierwsze gołębie już leciały 20 minut . Po korekcie godziny startu na 12.50 prędko?ć spada do 1800,00 M/MIN. Konwojentem był nie hodowc? był to jego ostatni konwój. Tylko znowu pytanie w przypadku konwojowania gołębi przez nie hodowców- jakie sankcje można zastosować chyba, że karanie tego kto go wysyła. Co koledzy s?dz??. W następnym po?cie podam, przykład z Wałbrzycha/ ostatnio wykryte kanty/ w Oddziale ?widnica i Jaworzyna Sl.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Pp026

WysłanyWysłany: Pią Lut 02, 2007 20:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tomek napisał:

......
Mianowicie wszystkie założenia są słuszne tylko wtedy, gdy mamy pewność co uczciwości osób zajmujących stanowiska decyzyjne.
Ja takiej pewności niestety nie mam. Wiem, że są takie osoby, którym tak bardzo zależy na wynikach, ,że są gotowe w deszczowy dzień wrócić z gołębiami i podbitym potwierdzeniem i wypuścić ptaki zamiast z 550 km z 350 km.
Z całym szacunkiem temu nasze regulaminy nie bardzo są w stanie zapobiec, gdyż wymagałoby to kontrolowania osób kontrolujących.
Pozdrawiam!

Tak Panie Tomku dlatego ja zaproponowałem kontrole kontrolujących, ale tak jak napisałem ewentualne stwierdzenie nieprawdłowości pociągać musi surowe konsekwencje dla ogranizatora. Organizator lotu informuje, że kabina jest na miejscu gotowa do wypuszczenia i wszystko jest tak jak powinno.

WysłanyWysłany: Sob Lut 03, 2007 23:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. Pp026 ten pomysł z tym ,,batem,, jest oczywiście bardzo dobry tylko istnieją pewne sytuacje losowe , rozładowana bateria, brak zasięgu i pewnie wiele innych których jeszcze dziś nie jesteśmy w stanie przewidzieć, sankcje w postaci uniewaznienia wszystkich lotów są trochę zbyt daleko idące. Teraz trochę na inny temat kol. Edward napisał...Lub można też skorzystać z doświadczeń Oddziału Jasło / tam gdzie lotuje Kolega Skórski/ Mają co roku 2 lub trzy razy lot z Oławy, przyjeżdża sam kierowca, ja potwierdzam i w porozumieniu z Kolega Skórskim wypuszczam gołębie.... ciekaw jestem czy to jest wogóle dopuszczalne ja rozumiem... oszczędności konwojent kosztuje itd. ale w moim oddziale jest rzeczą niedopuszczlna wysłanie kierowcy samego nawet na najkrótszy lot !
Pp026

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2007 11:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego 123
Odpowiadam:
Przypadki losowe mogą mieć miejsce oczywiście.
Tylko nie moze być tak, że koabina polączyła sie telefonicznie z wiceprezesem oddziału uzyskałą zgode na wypuszczenie i telefon milknie na zawsze.
Przewidziałem w moich sugestiach taki przypadek - może nie do końca - że jest czas na zareagowanie na taki losowy przypadek oczywiście łącznikiem tego jest osoba odpowiedzialna za wypuszczenie ze strony organizatora.
Wg mnie własnie nad przypadkami losowymi trzeba bardziej zapanować, bo tu jest nawieksze pole do wypatrzenia rywalizacji. Jako przyklad podam wracanie kabiny z powodu złych warunków pogodowych w drodze uzyskanie dokumentu zastępczego ( zgodnego z regulaminem) i jazda z gołębiami dalej w kierunku domu. Dokument potwierdzajacy jest z 300km, a faktycznie można wypuścić golebie ze 100 km.

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2007 13:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Faktycznie taką kontrolę Pan zaproponował, ale w/g mnie powinien jeszcze znaleĽć się wśród tych punktów zapis, że koordynatorem lotu nie może być osoba, która bierze w nim udział.
Pozdrawiam!
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Pp026

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2007 20:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W mojej propozycji jest to napisane.
Wyjątkiem jest lot gdzie beirze udział cały okręg, wtedy delegat Okregu wg mnie będzie wystarczajacy.

WysłanyWysłany: Pią Lut 16, 2007 12:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewny czy ta kwestia jest uregulowana w regulaminie ale po wypowiedzi kol. Edwarda o potwierdzaniu odlotu gdy z gołębiami przyjeżdża sam kierowca bez konwojenta pozwolę sobie zadać to pytanie Czy wyjazd kabiny bez konwojenta (tylko kierowca) jest dopuszczalny ?
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: