Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Lip 23, 2019 13:33 Zobacz posty bez odpowiedzi
opis zegara Benzing
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
biała

WysłanyWysłany: Nie Wrz 08, 2013 21:54
PostTemat postu : opis zegara Benzing
Odpowiedz z cytatem

porada czy zegar Benzing na kontrolki który zatrzymał się 30 min przed odbiciem kontrolnym , ma deferęcję czy jest unieważniony,komisja stwierdziła o nie nakręceniu go przez hodowcę
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kiniuw

WysłanyWysłany: Pon Wrz 09, 2013 9:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jak dobrze pamiętam to chyba zegar może śpieszyć lub póĽnić max 5 min na dobę !

WysłanyWysłany: Pon Wrz 09, 2013 9:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kiniuw - Przepis o dyferencji + lub - 5 minut juz nie istnieje.
misiekrog

WysłanyWysłany: Pon Wrz 09, 2013 12:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak, nie ma już zapisu o max dyferencji, więc wydaje mi się, że zegar można uznać dopisując 30min dyferencjału, co w praktyce będzie oznaczało tylko parę konk więcej dla innych hodowców.
biała

WysłanyWysłany: Pon Wrz 09, 2013 15:19
PostTemat postu : KOMISJA ZEGAROWA
Odpowiedz z cytatem

piszę dokładnie komisja zegarowa sekcji opisała ten zegar,opierając się na zapiśie w regulaminie lotowo-zegarowym w którym jest zapis deferęcji dodatniej lub ujemnej zegara bez wyszczegulnienia granicy tej deferęcji.
Właśnie kiedyś był taki zapis.Ale zegar mi odrzucono.Prośiłbym kogoś kto bardziej zrozumiał zapis lotowo-zegarowy w tej kwesti.Nawet naszego Pezydenta PZHGP
barkley

WysłanyWysłany: Pon Wrz 09, 2013 16:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam. Nie chcialbym poprawiac, ale piszac na forum, uzywajmy znakow interpunkcyjnych (znaki zapytania, kropki i tego typu) , bo to pytanie troche ciezko sie czyta, ale cos sprobujemy wydobyc :) .

Cytat:
czy zegar Benzing na kontrolki który zatrzymał się 30 min przed odbiciem kontrolnym

Wyraznie napisane jest ze sie zatrzymal , wiec wedlug tego by trzeba to analizowac.

Cytat:
komisja stwierdziła o nie nakręceniu go przez hodowcę

Chyba dobrze komisja zrobila , poniewaz jak maja sprawdzic dyferencje skoro zegar nie chodzi ? Nie wiem moze sie myle , ale tak mozna by to bylo zintepretowac , chyba :) .
Oczywiscie moge sie bardzo mylic , dlatego gdybym zle napisal prosze o poprawe.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
biała

WysłanyWysłany: Pon Wrz 09, 2013 17:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

prawdopodobnie zatrzymał się , po kontrolnym odbiciu chodził i podczas opisywania .kontrolne odbicie w sekcji było na godzinę 18-00, czas rzeczywisty zegara 17-30,myślę że uderzając w matrycę przy odbiciu zegar ruszył dalej.Nie zwruciłem uwagi na wskazówki ,przy odbiciu zegara dopiero zauwarzyła to komisja zegarowa,która zaczeła go opisywać.I tu był problem , odnośnie deferęcji + - ile ona wynośi -regulamin tego nie określa. Według regulaminu z tego co zrozumiałem ,każdy gołąb powinien mieć doliczony czas deferęcji 30 min dodatnio nap.nie 12-00,tylko 12-30 [został odrzucony] bo 30 min to za dużo,ale na jakiej wykładni.
rojans

WysłanyWysłany: Pon Wrz 09, 2013 18:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol.biała Komisja zegarowa postąpiła słusznie odrzucając zegar.Przez prawie 40 lat konstatowałem gołębie w zegarach tradycyjnych i wiem jak zachowuje się zegar nienakręcony.Zwalnia,zatrzymuje się i ponownie rusza,czy to pod wpływem dokonywanych odbić lub potrząsaniem nim.Trawiliśmy hodowców,którzy nawet kilka godzin pilnowali zegara i gdy ten zatrzymywał się wykonywali nim półobroty wprawiając go w ruch.Trudno w takim przypadku stwierdzić ile minut napóĽnił zegar do momentu skonstatowania pierwszego gołębia.Może to było właśnie te 30 minut.W takim przypadku do każdego gołębia należało by dodawać godzinę.Dziwię się,że nie ma w regulaminie lotowo-zegarowym zapisu odnośnie postępowania w przypadku zatrzymania zegara.Współczuję koledze,ale tak już jest w naszym sporcie i nie tylko,że czasami mamy do czynienia ze złościwościami rzeczy martwych.Pozostaje nam tylko przekląć jak Ferdek Kiepski cyt.:,,Karwarz twarz" i mieć nadzieję,że więcej nas to śąąnie spotka.Proponuję wyj?ć mechanizm zegarowy i wyczy?cić go(cyferblat) oraz sprawdzić naci?g poduszki(szmatki).Dobry lot
MaGiC.

WysłanyWysłany: Pon Wrz 09, 2013 18:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zegar powinien zostać uznany
lotnik0402

WysłanyWysłany: Pon Wrz 09, 2013 19:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kol.magi nie masz racji dla mnie to zwykła awaria zegara i komisja miała powody by zegar odrzucić , a co by było gdyby stanoł godzinę przed otwarciem ,też uznać ,zegar ma chodzić przed odbiciem kontrolnym i tylko taki jest brany pod uwagę na otwarciu.Pozdrawiam
MaGiC.

WysłanyWysłany: Wto Wrz 10, 2013 5:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

komisja zrobiła odbicie kontrolne i nie zorientowała się że zegar stoi .... zaczęli opisywać zegar ... z tego co czytam w czasie opisywania zegar juz chodził lecz miał deferencję 30 min. i wtedy uznali że zegar stał.... a mógł przecież tylko spóĽniać. Jak dla mnie po wywaleniu zapisu z regulaminu dotyczącego deferencji -+5min. zegar powinien zostać uznany.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: