Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Lis 13, 2019 0:31 Zobacz posty bez odpowiedzi
Proszę o pomoc
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Lili

WysłanyWysłany: Sob Lip 20, 2013 23:36
PostTemat postu : Proszę o pomoc
Odpowiedz z cytatem

Mam problem.moje głębie mają wodnisty, bezbarwny kał z zieloną charakterystyczna przerywaną nitką, a niektóre z nich mają kał spieniony i biało- zielony. Przez 14 dni podawałem parastop z witaminami i elektrolitami- sytuacja się poprawiła więc po upływie 2 tygodni zaszczepiłem je Salmowirem. Po paru dniach gołębie zaczęły na nowo mieć biegunkę. A 2 z nich zaczęły zwracać karmę. Gołębie są: osowiałe, osłabione, mało i niechętnie jedzą, drapią się w okolicach oczu i dzioba, i parskają. Nie mają chęci do latania, a kał ma kwaśny zapach. Nie wiem co mam robić, gdyż objawy pasują do rożnych chorób, a nie mam możliwości zawiezienia gołębi lub próbki kału do badania. Bardzo proszę o radę, bo nie wiem, co robić ?chorują zarówno ptaki stare, jak i tegoroczne młode. Stosuje tylko karmy gotowe, a wodę przegotowuję, lub zakwaszam octem jabłkowym. oprócz tego podaję probiotyki i preparaty immunologiczne. Ponadto podaję naturalny jogurt, herbatyśąąąą i zioła. Wprowadzam również Propolis. Od 2008 roku z powodu chorób zaniechałem lotowania gołębi W moim gołębniku codziennie rano sprz?tam, myję pojniki i karmniki. Mój gołębnik jest gołębnikiem strychowym z wentylacj? regulowan? w ?cianach i suficie. Mimo tego od kilku lat moje gołębie często choruj?. Podaję również mój numer telefonu- 669558812.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
bok98

WysłanyWysłany: Nie Lip 21, 2013 3:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Najlepiej byłoby jednak dać kałomocz do badania. Przestań dawać jogurt,który może być przyczyną biegunki. Zamiast tego podaj "Ronidazol"(avimetronid),bo to wygląda na pierwotniaki(kokcydioza?...heksamitoza?......rzęsistkowica?) No i dokładnie sprzataj gołębnik,bo zarażenie jest zazwyczaj od zepsutych resztek karmy i brudu w gołębniku. A może za dużo tych "cudownych środków" stosujesz? Co ja stosuję w czasie lotów to Ci nie będę pisał,ale od września do grudnia moje gołębie będą dostawały: karma pierzeniowa,ocet jabłkowy,herbata z kory wierzbowej i czosnek.....to wszystko!
grześ

WysłanyWysłany: Nie Lip 21, 2013 14:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.Lili moim zdaniem to Parastop nie potrzebnie podawałeś.Tu masz chłopie problem z drogami oddechowymi i to to drapanie głowy,ja zrobił bym wymaz z wola jak nie mają rzęsistkowicy to podał bym Doxycyline jest dobra na to potrząsanie głowami.A takie rzeczy dzieją się jak są przegrzane gołębniki i słabo lub za mocno wentylowane,problemy ornitozowate murowane.
Lili

WysłanyWysłany: Nie Lip 21, 2013 16:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dziekuje za rady i telefony .problem w tym że porady są różne i niewiem na co się zdecydowac .ale objawy na golebniku też są różne więc koło się zamyka.mimmo wszystko jeszcze raz dziękuje i życzę sukcesów w hodowli.
Waldemarro

WysłanyWysłany: Pon Lip 22, 2013 6:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Lili podejrzewam że twoje gołębie zbierają rózne odzywki w polu lub przy domu i one się podtruwają.
waleed12

WysłanyWysłany: Sro Sty 07, 2015 6:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Prosilbym jakiegos doswiadczonego hodowce o pomoc. Chodzi mi o podanie planu zywieniowego dla golebi rozplodowych od wrzesnia do polowy lutego(parowanie). Jakimi mieszankami karmic, co i kiedy podawac na zboze i do pojnika. Chodzi mi o metody jak najbardziej naturalne ( warzywa, octy, dodatki do karmy, oleje itp.) Jezeli ktos z was posiada jakas swoja sprawdzona metode i chcialby sie tym podzielic to bede bardzo wdzieczny. Czyli krotko w jakim czasie co i kiedy podawac golebia w tym wlasnie okresie wrzesien/luty. Metody jak najbardziej naturalne. Pozdrawiam i czekam na PW :)

You can check out our latest pass4sure ccna study guide pdf and ccnp questions written by our ccie study guide to help you pass passguide.You can also purchase www.stevenson.edu Our Florida Southern College is simply excellent in quality.

Ostatnio zmieniony przez waleed12 dnia Sob Mar 28, 2015 5:48, w całości zmieniany 1 raz
ayesha

WysłanyWysłany: Wto Sty 27, 2015 13:11
PostTemat postu : a
Odpowiedz z cytatem

czy twoje gołębie miały młode?
jeżeli tak to kuracja przeciwko flegmie

WysłanyWysłany: Wto Sty 27, 2015 20:04
PostTemat postu : Re: a
Odpowiedz z cytatem

ayesha napisał:
czy twoje gołębie miały młode?
jeżeli tak to kuracja przeciwko flegmie
A co to jest???
Moim zdaniem zła wentylacja jest powodem chorób , przede wszystkim E coli+adeno bo to zawsze idzie w parze. Piszesz że masz wentylację regulowaną w ścianach i suficie. Albo syfit ,albo ściana jedna, nie ściany. Robisz przeciąg w gołebniku i dlatego się drapią i kichają. Zamiast wyciągać pył to wszystko się kotłuje . Zlikwiduj przyczynę , dopiero zacznij leczyć, ale nie sam tylko według zaleceń weta.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: