Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Paź 13, 2019 23:17 Zobacz posty bez odpowiedzi
Propozycja nowego GMP
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Łewags

WysłanyWysłany: Czw Kwi 11, 2013 12:28
PostTemat postu : Propozycja nowego GMP
Odpowiedz z cytatem

Pomysł mi się podoba, ale nie do końca. Mianowicie chodzi o zaliczane do niego loty 3 do 500 km. 3 do 700 i 2 powyżej 700. I to wszystko ma być z 11 lotów. Czyli 3 można sobie odrzucić. Logiczne by było po 1 z każdej kategorii. Ale wtedy w tych 11 w planie lotów musiałoby być 3 maratony, 4 powyżej 500 km i 4 powyżej 300. Z tego co wiem nikt takiego planu lotów nie układa! Z tego co się orientuję to najczęściej jest maksymalnie 3 maratony, 3 powyżej 500 i 5 powyżej 300 km. Więc w GMP powinno być 2 maratony, 2 pięćsetki i 4 trzysetki. Ale ponieważ wiele oddziałów, leci tylko 2 maratony, to moim zdaniem powinno pozostać tak jak było do tej pory, czyli 1 maraton, 2 pięćsetki i 5 pięć pozostałych. Przecież można dłuższy lot, zaliczyć sobie jako krótszy ( np. 700, jako 500, a 500 jako 300) Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mrygas

WysłanyWysłany: Czw Kwi 11, 2013 12:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Propozycję 4,2,2 jak najbardziej popieram. Wiele Oddziałów leci niestety tylko 2 maratony, co w mistrzostwie w kategoriach prowadzi do nierównej możliwość poprawy wyniku w poszczególnych kategoriach. Obecnie często jest w planach 9*A, 9*B, 5*C (możliwość poprawy lotu 4,5 i 2) i tylko 2*M (żadnego lotu do poprawki). Wiadomo, że mistrzostwo w kategoriach zostaje na starych zasadach (jak na razie). Więc nowe GMP w systemie 4,2,2 uważam za najbardziej optymalne - 4 loty krótko-średnie i 4 loty średnio-dalekie. w myśl zasady - dla każdego coś dobrego :). Plan lotów do GMP 5*AB, 3*BC, 3*CM - 11 lotów plus 3*A do planu lotów do kategorii - razem 14 lotów. Daje to 8A,8B,6C i 3 M. Bardziej optymalnie chyba się nie da.
jozefprezess

WysłanyWysłany: Czw Kwi 11, 2013 15:36
PostTemat postu : opinia
Odpowiedz z cytatem

współzawodnictwo powinno mieć 2 maratony ,niestety poprzeczka idzie do góry na starych zasadach już wielu zalicza GMP z jednym maratonem jeżeli ma być coś nowego to niech zostanie poprzeczka podniesiona na tip top
wszyscy powinni lecieć max 2 maratony natomiast powinno się w planie lotów kosztem 3 maratonu wdrożyć 4 -tą 500-tkę ,wracając do maratonów jeden to było za mało jak wiaterek dmuchnął to wszystkie wiatrołapy M zaliczyło co dwa to nie jeden stale nie powieje . Powinny być 2 maratony max dla wszystkich jak ktoś zrobi 3 to powinien 2 wytypować do GMP
Pozdrawiam
bzik184

WysłanyWysłany: Pią Kwi 12, 2013 5:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie wszystko jest jak należy, a może nawet zbyt małe wymagania co do serii. To jest w końcu Mistrzostwo Polski, więc może seria 7-8/10. Do tej pory wymagany był 1 maraton i wiecznie robiono z tym problemy, że sprinterzy musza iść na lot ponad 700km. Teraz jak już to nie będzie wymagane, to domagacie się aby zlekceważyć klasę trudności lotu i wspólne starty, a położyć nacisk na łatwiznę i przypadkowość w lotach krótkich. Przypominam, że stado ma 50 sztuk.
Łewags

WysłanyWysłany: Pią Kwi 12, 2013 9:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą bzik184, ciekaw jestem ile razy w sezonie udało by Ci się trafić 7,8/10. Ja coś na ten temat wiem, bo mamy taką rywalizację w oddziale.
bzik184

WysłanyWysłany: Pią Kwi 12, 2013 10:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Niestety kolego ale nie każdy może być Mistrzem Polski, a tu chyba o to chodzi.
Łewags

WysłanyWysłany: Pią Kwi 12, 2013 11:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mistrzem Polski i tak będzie jeden, niezależnie od tego jakie się przyjmie kryterium. Uważam jednak, że kryterium ma być takie, że w oddziale może GMP zrobić kilku hodowców, bo tylko wtedy będzie można przeforsować taki plan lotów . Jeżeli coś będzie mało realne, to się nie uda. A żeby była jasność, ja nie mam nic przeciw 2- 700-kom i 3- 500-kom. Tylko nie pojmuję po co na to aż 11 lotów, skoro większość oddziałów w Polsce w planie lotów ma i tak tylko 2 maratony 3- 500-setki. Więc moim zdaniem wystarczy wyznaczyć 8 lotów. Czyli tak jak chce Zarząd Główny: 2 maratony, 3 - 500 setki i 3 - 300-setki. Pozdrawiam
orion

WysłanyWysłany: Pią Kwi 12, 2013 13:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chyba się nie mylę, bo myślę że, nowe GMP wylata każdy Hodowca w Polsce. Przecież nigdzie nie pisze, że będą sklasyfikowane tylko komplety zdobytych konkursów. Liczy się liczba zdobytych punktów. Według obecnego projektu maksimum to 2475. Moje zdanie jest takie że, należy dążyć do zmiany serii na 7 typowanych 5 punktuje. Przy serii 10/5 nie można wykazać się wysokim kunsztem hodowlanym, po prostu jest zbyt duża możliwość błędu, a przecież mamy wyłonić najlepszych. Na uwagę zasługuje również ilość lotów w poszczególnych kategoriach. Chcąc mieć rezerwowy lot na każdej odległości, trzeba by zorganizować 3 powyżej 700, 4 powyżej 500 i 4 powyżej 300. Przykładowy plan lotów wyglądałby wówczas tak:
310
510
510
710
310
710
310
710
310
510
510
i zbyt wiele manewru tu nie ma. Fakt, że na każdy lot mogą iść inne gołębie, niewiele zmienia, taki plan jest w praktyce nie do przyjęcia. Wypadnięcie z planu jednego maratonu, wśśąąąąąąąiele ułatwia.[br]
310[br]
310[br]
510[br]
510[br]
310[br]
710[br]
310[br]
710[br]
310[br]
510[br]
510[br]
Jeżeli zamysłem Pana Prezydenta, jako najważniejszego z po?ród pomysłodawców, jest chęć wliczenia do mistrzostwa 2 maratonów, to niech tak będzie, tylko według mnie, powinno się ustalić sztywno, że można organizować tylko 2 maratony. Wówczas wszystkie plany będ? wygl?dać podobnie, a wylatanie ich stanie się realne.[br]
Odno?nie sporz?dzania list konkursowych z maratonów, to powinno być jasno napisane, że listę mog? sporz?dzać okręgi i rejony lotowe. Wiadomo, że s? u nas okręgi w których sporz?dzenie dwóch list okręgowych i tak dalej wypacza wynik, bo mimo podziału teren nadal pozostaje zbyt wielki. A ma być w miarę sprawiedliwie dla wszystkich. Dobry lot.
Pp026

WysłanyWysłany: Pią Kwi 12, 2013 17:41
PostTemat postu : moim zdaniem
Odpowiedz z cytatem

Taki już los projektu żeby by go poprawiać.

WysłanyWysłany: Pią Kwi 12, 2013 20:31
PostTemat postu : A wyniki???
Odpowiedz z cytatem

Koledzy zmiany jak najbardziej ciekawe ale czy ktoś pomyslał o wynikach? Chodzi mi o wyniki w klasach sportowych na olimiadzie. 2 loty maraton czyli przez 2 lata 4 loty, tyle co na wystawę, jaki wybór dla hodowcy? Jakie szczęscie zeby trafic z formą w te 4 loty? Zmniejszenie ilości lotów obniży wyniki polskich gołębi na olimpiadach! Jestem zwolennikiem lotów od połowy maja ale jednocześnie chciałbym zeby lotów było znacznie więcej. Dlaczego nikt nie mysli o lotach nakładanych maraton + 300km? chciałbym zebyśmy podążali za systemem belgijskich czyli wiele lotów w jednym tygodniu. chciałbym uczestniczyć w lotach prestizowych na przykład 2 3 okręgów żeby taki lot mozna było nazwać lotem półnarodowym. Chyba większy prestiz dla własciciela gołębia który wygrywa z 20000 gołębi niż z 2000. na loty powinny według mnie lączyć się oddziały i tworzyć duże ponad 10 000 listy nie tylko z maratonów ale także z krótkich co o tym myslicie??
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: