Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Paź 15, 2019 6:15 Zobacz posty bez odpowiedzi
mrozy czy choroba
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Arko

WysłanyWysłany: Czw Sty 26, 2006 19:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja myłle że po co komuł 200 sztuk gołębi byle jakich, inni maję 100 lub mniej ale dobrych. :)
Ja sędze że nie ważna jest ilołę tylko jakołc.
Pozdrawiam

p.s
Przepraszm ze nie podało przy wczełniejszym poscie mojego Psełdo bo sie nie zalogowałem
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
Adam0148

WysłanyWysłany: Pią Sty 27, 2006 8:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

king chcesz zrobic z ilosci jakosc? Selekacja wstepan jest mojim zdaniem dobra tak bardzije podchodzi mi pod ksiazkowa i gazetkowa wiedze, bo kiedys czytalem o takim czyms jak ta selekcja o kotrej wspominasz. O zdrowie dbasz swietnie:). Ale jak juz masz te 120 sztuk to dajesz je do kosza wszystko co jest na golebniku i lotujesz do bolu, lot w lot no chyba ze ktorys ptak przylecie po kilku dniach... . Ustawiasz poprzeczke na wysokosci 50% lotow musza zaliczyc no i to co niema tyle konkursow "lopatka". Bo mojim zdaniem trzymanie ponad 50 mija sie z celem raz ze nie mozesz do golebia podejsc indywidualnie dwa ze jest dosyc spory koszt utrzymania... etc.
A co do leczenia to eliminuj najpierw skutki a potem skup sie na przyczynach "cos nie bierze sie z niczego" :)

Ostatnio zmieniony przez Adam0148 dnia Sro Gru 26, 2012 10:32, w całości zmieniany 1 raz

Gość

WysłanyWysłany: Pią Lut 03, 2006 14:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

King,jestem Polakiem zamieszkalym na stale w Berlinie.Przeczytalem Twoje rozmowki i nie rozumie o co w tym wszystkim chodzi.Jezeli moglbym Ci w czyms doradzic,a wyciagniesz z tego odpowiednie wnioski to bedzie mnie to bardzo cieszyc:Z tego co piszesz wynika,ze leczyles TWOICH ULUBIENCOW na cos,ale sam nie wiesz na co(jezeli boli cie oko nie Leczysz nogi).Najprostrzym sposobem,a zarazem powiedzialbym najlatwiejszym jest udac sie z probka kalu do weterynarza,a on w ciagu kilku dnida Ci odpowiedz na co Twoje PUPILE sa chore,Przepisze CI odpowiednie lekarstwo i po strachu.Dodatkowo mozesz zabrac podejzanego golebia w celu zrobienia wymazu z wola.W wielu przypadkach mamy do czynienia z chorobami zakaznymi i jezeli taka choroba zostanie stwierdzona u jednego,to nie mysl,ze usuniecie tego osobnika zalatwia cala sprawe.Inne sa rownierz zarazone i dlatego profilaktycznie nalezy leczyc wszystkie!!! Jezeli chces kiedykolwiek osiagnac dobre wyniki Twoje golebie musza byc 130%przygotowane do lotu(przedewszystkim zdrowotnie),100% w dzisiejszych czasach jest za malo.Radzilbym CI zebys takie badania wykonywal jak najczesciej,a droga do sukcesu bedzie coras krotsza.Co do ilosci golebi,uwazam,ze jest to sprawa wymierna.Ja osobiscie wypuszczajac wiecej mlodych mam pozniej wieksza mozliwosc wyboru.Wole pozbyc sie golebia rocznego,ktory mial juz swoja szanse i jej nie wykorzystal,a zostawic mlodego ktory nie zrobil konkursu(mial za malo treningu,albo np.pierzenie posunelo sie za daleko i nie mial szybkosci.
Powrót do góry
Arko

WysłanyWysłany: Pią Lut 03, 2006 20:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mi poprostu jest szkoda pozbywaę się gołębi. :(.
Dla mnie karzdy jest cenny.
Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
Gość

WysłanyWysłany: Sro Mar 01, 2006 14:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mi poprostu jest szkoda pozbywaę się gołębi. Sad.
Dla mnie karzdy jest cenny.
Pozdrawiam

Kazdy
- Osle ma byc
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: