Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Wrz 21, 2019 14:00 Zobacz posty bez odpowiedzi
To skandal - wyrzucono nas z PZHGP!!!
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ANDRZEJ ŁASZKOWSKI

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 21:25
PostTemat postu : To skandal - wyrzucono nas z PZHGP!!!
Odpowiedz z cytatem

To skandal - wyrzucono nas z PZHGP!!!

Dnia 18.11.2007 r. na nadzwyczajnym walnym zebraniu w Stargardzie Szczecińskim za stołem prezydialnym zasiedli: Prezes Okręgu Szczecin – J. Strzemiłowski, Prezes ds. Lotowych Okręgu – M. Wierzbicki, prezes ds. Lotowych Oddziału M. Brajta. To on prowadził zebranie. Nie podał nawet porządku zebrania, ale zaraz na początku zapytał, czy ktoś ma jakieś uwagi. Wtenczas głos zabrałem ja. Powiedziałem, że w zaproszeniu na zebranie (które dostarczono mi zwykłym listem) nie przedstawiono porządku planowanego zebrania, nie przedstawiono mi żadnych zarzutów i dlatego zebranie nie jest prawomocne! Nie dopełniono wymagań Statutu i Regulaminu PZHGP. A poza tym jest to jawny odwet za ujawnienie przeze mnie przekrętów i oszustw dokonywanych w Okręgu Szczecin. Prowadzący zebranie na moje wystąpienie zareagował wybuchowo. Powiedział, że jeśli nie przestane mówić, tśśśąąąąąąąąąąąąąąąąąąąo wyprosz? mnie z budynku. Na co Prezes Okręgu Strzemiłowski dodał, że „my możemy wynie?ć Cię z zebrania”. Gdy powtórzyłem swoj? wypowiedĽ, iż jest to zebranie nielegalne, członek Zarz?du Oddziału – J. Gielmuda powiedział „jest to Twoje ostatnie zebranie”. I tak się też stało. Ale ze Zwi?zku wyrzucono nie tylko mnie, ale także trzech moich kolegów: Piotra Witka, Daniela Janiaka oraz Zdzisława Tokaja. Zdzisław Tokaj nie wiedział nawet o odbywaj?cym się w dniu 18.11.2007 roku zebraniu. Gdyż nie otrzymał on od Zarz?du Oddziału żadnego pisma informuj?cego. Pozostali wyrzuceni dostali zawiadomienie o zebraniu listem zwykłym bez potwierdzenia. Jak to się ma do Statutu i Regulaminu PZHGP? Wyrzucono nas dlatego, że za dużo posiadamy dokumentów o oszustwach, jakich dopuszczali się członkowie Zarz?du Okręgu Szczecin, Zarz?du Oddziału Stargard, Przewodnicz?cy Komisji Dyscyplinarnej, Przewodnicz?cy Komisji Rewizyjnej Oddziału oraz Prezes Sekcji Stargard. To wszystko jest jedna sitwa. Wszystko to jest to odwet, że my czterej odważyli?my się w dniu 19.07.2007 r. wysłać pismo do ZG w Chorzowie, w którym pisali?my „ Irytuj? nas wypowiedzi prezesa Okręgu Szczecin – J. Strzemiłowskiego, który jawnie wypowiada się, że ci co podpisywali pisma, które zostały wysłane do Zarz?du Głównego będ? wyrzuceni ze zwi?zku. Najbardziej bol? nas słowa Prezesa Okręgu, który stwierdza jeszcze, że on wie kto podpisywał te pisma …” I tak oto się stało. Ci co podpisywali pisma do ZG ( P.Witek, D.Janiak, A. Łaszkowski, Z. Tokaj) zostali wyrzuceni z PZHGP. I gdzie my się teraz możemy odwołać przeciwko temu bezprawiu? Panowie z ZG prosimy, Panie Prezydencie Kawaler, zajmijcie się wreszcie t? klik? w Szczecinie, bo tak dalej być nie może. Obrońcie nas. Ratujcie ten Zwi?zek, bo się rozleci.

Prezes Sekcji Rzecz
Andrzej Łaszkowski.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
czajka122

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 21:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szoook!!!!!
Ohne komentar.
sylwek

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 21:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie poddawajcie się!

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 21:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak myslicie ze napiszecie o tym na forum to pan prezydent to przeczyta i pojdzie wam na odsiecz???Chyba nie tedy droga.

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 21:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Od 19.07.2007r ZG nie dał Wam żadnej odpowiedzi? I zarząd oddziału może tak od reki wyrzucić członka skoro mu nic nie udowodniono? strasznie jest to dziwne... Amen
Chyba pozostaje się jak najszybciej odwołać i walczyć o swoje.

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 22:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Normalny sad , sprawa cywilna o znieslawienie lub cos podobnego .
Zadzwonic do telewizji, oni lubia takie pikantne szczegoly, napisac do jakiejs gazety. Naglosnic sprawe to jedyne wyjscie z tej sytuacji.
Jest tez drugie , jednak ono znajc zycie nigdy by nie weszo w zycie , wiec o nim nie bede mowil.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
marekgrzegorz5

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 22:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie ma najmniejszego sensu pisać do "domu spokojnej starości",czyli siedziby ZG.Oni tam liczą tylko pieniądze i piszą scenariusze pozbywania się "pieniaczy".Co wy myslicie,że ten co mu puls skacze jak ktoś go nazywa komuchem i ten co !!!!!!!!!! na wszystkich nie zaplanowali wszystkiego.To jest oczywiste.Dlatego jak Barkley podpowiedział,zainteresować media,co się tylko da,włącznie z FCI.Pisma tam należy wysłać w języku angielskim.Zapewniam was,że takie praktyki rozpowszechniły sięw kraju.Ale to dobrze.Ale nie dla nich.

Proszę zwracać uwagę na niecenzuralne słowa! Następne takie komentarze będą usuwane.
moderator
Piotr Patas

WysłanyWysłany: Sro Lis 21, 2007 0:32
PostTemat postu : To faktycznie skandal!
Odpowiedz z cytatem

To faktycznie skandal!

Nie wchodzę w to, czy zarzuty sformułowane przez kolegę Łaszkowskiego są zasadne i mają pokrycie w faktach; czy być może kolega nie posunął się zbyt daleko, czy nie przesadził? Nie badałem tego. Ale to nie jest najistotniejsze. Istotna jest natomiast bierność naszych naczelnych władz związkowych w całej tej sprawie. To one przecież mają nadzorować przestrzeganie Statutu i regulaminów na wszystkich szczeblach organizacyjnych Związku. Powinny więc dążyć do jak najszybszego wyjaśnienia tych spraw, a nie „chować głowy w piasek”. Trzeba rozstrzygnąć, czy jest to prawdą, czy nie. To przecież ZG organizuje Mistrzostwo Polski, to ZG sankcjonuje wyniki lotowe naszych gołębi wysyłanych na Olimpiady. Jak patrzyć więc na wiarygodność tych wyników w świetle przytoczonych tu praktyk (jeśli oczywiście fakty te są prawdziwe). Panowie z ZG, czy jest wam to obojętne?

Ale jest i drugi aspekt tśśśśśśśąąąąąąąąąej sprawy. Moim zdaniem niedopuszczalne jest to, by usuwać ze Zwi?zku kogokolwiek, bez udzielenia mu prawa do obrony, a zwłaszcza bez prawa odwołania się. To niesłychane, by taki przepis funkcjonował w naszym Statucie. Tego nie ma w prawodawstwie żadnego demokratycznego państwa na ?wiecie. To zapis sprzeczny z Konstytucj? RP i Kart? Praw Człowieka i Obywatela.Tak jest tylko w PZHGP.

Kto w PZHGP wpadł na ten pomysł, by taki przepis wprowadzić do Statutu? Po co to uczynił? To po co s? nam Komisje Dyscyplinarne, skoro Walne Zebranie Delegatów Oddziału jest władne usuwać członka ze Zwi?zku? A je?li ta większo?ć delegatów to też klika? Kto to zbada? Jak ich ruszyć? Czy czasem nie wprowadzono go po to, by sankcjonować klikowo?ć, kolesiostwo w PZHGP i mieć narzędzie do pozbywania się w prosty i skuteczny sposób członków, którzy walcz? o sprawiedliwo?ć i praworz?dno?ć?

Nie chcę bronić kogokolwiek, bo nie wiem po czyjej stronie jest racja, ale uważam, że ten przepis trzeba jak najszybciej usun?ć ze Statutu. Je?li tego nie uczyni dobrowolnie ZG, to musimy to zrobić sami. Musimy interweniować w tej sprawie; albo do Prezydenta Miasta Chorzowa, albo lepiej – od razu do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Na koniec apel. Panowie w „okr?glaku” – obudĽcie się, póki nie jest za póĽno. Najwyższy czas zadziałać!

Piotr Patas
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Staszek

WysłanyWysłany: Sro Lis 21, 2007 0:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zawiadomieni telewizji, ale takiej o zasięgu ogólnopolskim, może być ciekawe, zwłaszcza, że jak napisał autor, posiada on dokumenty dotyczące oszustw. Telewizja powinna przyjechać na Wystawę Ogólnopolską i posłuchać opinii różych ludzi. Można także wydrukować trochę ulotek opisujących całą sprawę i rozdać osobom odwiedzającym wystawę w dniu, w którym pojawią się reporterzy.

Chętnie obejrzałbym sobie taki reportaż.

WysłanyWysłany: Sro Lis 21, 2007 6:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam! dokładnie trzeba to rozgłosić!!!pozdraiwam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GGWP Kontakt Powrót do góry
sylwek

WysłanyWysłany: Sro Lis 21, 2007 7:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pozostaje czwarta władza, czyli media. I to w szerokim zakresie tematu. Trzeba tylko uważać, bo dziennikarze mogą sprawę również pogorszyć...

WysłanyWysłany: Sro Lis 21, 2007 7:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

do marekgrzegorz5
Nie będę przytaczał słowa - w miejscu wykrzykników
to tyle - następnym razem skasuję cały komentarz
barkley

WysłanyWysłany: Sro Lis 21, 2007 8:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ptrzac obiektywnie na sprawe to znamy tylko i wylacznie sparwe z jednej strony , a jak to mowia kij ma dwa konce lub sa dwie strony medalu.
Zatem przydaloby sie jeszcze poznac co ma do powiedzenia na ten temat ZG , lub osoby biorace udzial w tym walnym zgromadzeniu.
Wieszanie psow na calym zarzadzie nie ma sensu bez poznania racji dwoch stron. Dlatego bylbym bardziej powsiagliwy do wyglaszania zbyt daleko idacych komentarzy.
Chcialbym zaznaczyc ze nie bronie tutaj nikogo i nie mam zamiaru opowiadac sie na razie za ktoras ze stron. Trzeba zebrac wszystki fakty .
pozdrawiam
p.s Kto wiatr sieje ten burze zbiera - jak to sie ma do zainstanialej sytuacji i kto te burze zbierze moze sie juz niedlugo przekonamy.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Stanisław

WysłanyWysłany: Sro Lis 21, 2007 8:34
PostTemat postu : Wyrzuceni
Odpowiedz z cytatem

Wiele razy pisałem,że trzeba koniecznie zmienić nasze przepisy od Statutu,ktory jest podstawą począwszy. Wg mnie takiego zapisu w Statucie jak $ 12 pkt 6 nie powinno być. Jeżeli ktoś nie przestrzega obowiązujących przepisów - należy sprawy kierować do KD i tylko ten organ może karać czlonka z wydaleniem włącznie,jednak zawsze ma on prawo się odwołać. To jest taki sam przepis jak był w uchwalony Regulaminie KD z kwietnia 2003r. - II Instancja Zebranie,który między innymi zakwestionował Sąd. Typowo radzieckie rozwiązania lud decyduje pod kierunkiem swojego przywódcy.Dlatego nie broniłem a wręcz atakowałem Pana Dziubana,że nie zwracał uwagi na głupie przepisy przy uchwalaniu.
Natomiast odnośnie tej sprawy jestem przekonany,że powinien i zajmie się nią ZG w dniu 24 listopada 2007r przy okazji uchwalania Regulaminu lotowego. Jeżeli nie, to myślę będzie to zła wola ZG. Pozdrawiam.
czajka122

WysłanyWysłany: Sro Lis 21, 2007 9:48
PostTemat postu : do moderatora
Odpowiedz z cytatem

Skoro jednym moderator odpowiada na pytanie,to myślę,że udzieli odpowiedzi również na moje.W jaki sposób Jerzy Nalepka wszedł w posiadanie mojego IP? Swoją drogą byłem już na policji,a sprawa została przekazana tzw.policji internetowej.
Chcę konkretnej odpowiedzi.Bo to,że na niektórych portalach przy komentarzach automatycznie podawane jest do wiedomości IP,to jest inna bajka.Wtedy proszę ujawniać automatycznie wszystkie IP,a nie łamać prawa o ochronie danych osobowych.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: