Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Paź 15, 2019 18:42 Zobacz posty bez odpowiedzi
SEZON 2019r. Plany oraz oczekiwania
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ARTURO

WysłanyWysłany: Pon Kwi 15, 2019 19:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rudy51 napisał:
Przyglądając się temu tematowi miałem złudne nadzieje,myślałem że jest to temat ważny i na czasie.Mówię sobie teraz człowiek będzie mógł pogłębić swoja wiedzę w przygotowaniach do sezony i doświadczeń innych udzielających się tutaj hodowców. Myślę sobie wiele mądrych spraw będzie tutaj zamieszczanych.I co tylko kilku odważnych hodowców uchyliło rąbek swoich"tajemnic" w przygotowaniach.I rozczarowanie i co mi przyszło na myśl,jakby był to temat jak dowalić króliczkowi dopiero by się tu działo,jak w ulu.Pozdrowienia dla odważnych co choć odrobinę swej wiedzy tu zostawili.
I jeszcze jedno nie trzeba filozofem być by do tego dojść.

Zobacz po miesiącu pisania takie wnioski wyciagasz- a co ja mam powiedzieć tyle lat i nie raz z niezłymi wariatami trzeba sie użerać.
To co dzisiaj miesięcznica?
Z tej okazji to może bys jakąś butle kumplom z forum postawił?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
zen0171

WysłanyWysłany: Pon Kwi 15, 2019 20:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Plany na ten rok to zastosowanie starożytnej maksymy „dużo nie znaczy dobrze ale dobrze dużo znaczy” a wiec:
- stosowanie jak najmniej środów i ograniczenie ich do elektrolitu, sedacholu i zakwaszacza
- leki tylko po badaniu u weta, w sezonie lotowym obowiązkowo raz w miesiącu badanie kału i wymazu z wola.
- trzymanie się ustalonej wcześniej maksymalnej liczby gołębi na gołębniku ( nie ma nic gorszego niż zagęszczenie)
- trzymanie się wskazówek jednego doświadczonego hodowcy z wynikami potwierdzonymi przez ostatnie parę lat

Gołębie które będę sprawdzał pochodzą m.in od Gregora Lorkowskiego, Sylwka Czechowicza i Huberta Schwierza
-
NAMYSŁÓW

WysłanyWysłany: Wto Kwi 16, 2019 3:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W tym sezonie podczas lotów mam min. zamiar zastosować karmy niezawierające białka, zamiast tego dodatek odżywek białkowych w proszku.Jakie macie doświadczenia w tej formie podawania białka podczas sezonu lotowego?
rudy51

WysłanyWysłany: Wto Kwi 16, 2019 6:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja też dodaję ale na karmę białko,ale nie tylko w okresie lotów ale też w rozpłodowym.Kiedyś podawałem sojowe,pózniej z nowinek gdzieś zasłyszanych mleko w proszku,a teraz podaję białko serwatkowe dla sportowców.ale jak się mówi ile hodowców tyle metod i sposobów.A dlaczego białko serwatkowe ma najwięcej aminokwasów w swym składzie.
gregor46

WysłanyWysłany: Wto Kwi 16, 2019 17:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Namyslöw, co do twoich pytan = Bialko w proszku , tu masz kilka mozliwosci , warzne jest zwracac uwage na orginalne produkty , nie podruby , jeden produkt od Dr Brockamp = Eiweiss A:P:F 90 , inny produkt to Immunol od Tollisana , oba produkty so bardzo dobre tylko stosunkowo droge : 35 , 40 euro , podajesz , druga karma po locie , i nastepny dzien 2x , zwilrzasz karme z Dosto-Oregano futteröl , podajesz tylko czesc karmy . tz tylko czesc , zeby wszystko zrzarly , po cierzkich lotach , mozesz podawac 3 dni , oba produkty , u mnie sprawdzone z dobrym wynikem , leprzym produktem , jest Immunol . Hallo Zenon te badania , morzesz sobie zaosczerzyc , pieniadze przeznacz na inne zeczy , weteryniarz , zawsze cos znajdzie , on chce zarobic , ty masz przecierz te produkty od H Deewerda , röb tak jak ci pisalem , i wszystko bedzie ok . dobry lot Gregor .
ARTURO

WysłanyWysłany: Wto Kwi 16, 2019 18:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zen0171 napisał:
Plany na ten rok to zastosowanie starożytnej maksymy „dużo nie znaczy dobrze ale dobrze dużo znaczy” a wiec:
- stosowanie jak najmniej środów i ograniczenie ich do elektrolitu, sedacholu i zakwaszacza
- leki tylko po badaniu u weta, w sezonie lotowym obowiązkowo raz w miesiącu badanie kału i wymazu z wola.
- trzymanie się ustalonej wcześniej maksymalnej liczby gołębi na gołębniku ( nie ma nic gorszego niż zagęszczenie)
- trzymanie się wskazówek jednego doświadczonego hodowcy z wynikami potwierdzonymi przez ostatnie parę lat

Gołębie które będę sprawdzał pochodzą m.in od Gregora Lorkowskiego, Sylwka Czechowicza i Huberta Schwierza
-

Kolego Zen plany ambitne jak każdy przed sezonem, oby wyszły Ci jak najlepiej.
Wzmocnienia tez dosyć ciekawe i żeby wychować kilka asów lotowych.
Tylko zastanawia mnie jak sobie poradzą gołębie od Gregora na cięzkich terenach świętokrzyskich.
Mam nadzieję, że w trakcie sezonu coś napiszesz, bo ja nie bedę wykrzykiwał, żebyś podał numery itd.
Badania u weta jak najbardziej tylko nie tak czesto i unikaj takich co zaraz walizkę leków Ci sprzedadzą.
Ja od lat stosuje siare od krowy i te wszystkie siary lęgi, loty, pierzenie, walenie omijam szerokim łukiem.
Ogólnie mało chemii u mnie jest stosowane-.
Zasada jest jedna- każdy szanujący sie producent suplementów dla gołebi- musi podac skład- i to jest ich obowiązek nie mój wymysł.
I czytając i porównując to wszystko wychodzi nam wspólny mianownik.
I wtedy mamy obraz sytuacji, kto więcej z listy Mendelejewa dowalił.
I to nie ma się, także produkt za 50 EUR jest lepszy od tego za 10.
Ale wykładów z chemii unikam- bo poprostu nie mogę i mi się nie chce.
Pozdrawiam
ARTURO
spokojny24

WysłanyWysłany: Wto Kwi 16, 2019 20:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Podczas wychowu młodych stosuje Bebiko1 dla dzieci Zaś w sezonie lotowym Whey protein Nie mam za bardzo zaufania do produktów dla gołębi Uważam że jeśli coś podaje to muszę być pewny że w tej puszce jest to co chce podać Są to przeważnie specyfiki dla sportowców firmy Olimp lub nutrition lub dla małych dzieci Tak samo jest z tranem żelazem magnezem i witaminami i innymi Kolego Zenon Bardzo słuszna decyzja z tymi badaniami Polecam laboratorium Coba Weta od krów i psów radziłbym omijać Nie robić nic w ślepo zwłaszcza saszetkami bez składu i ładu gdzie jest niejednokrotnie po 3-4 mieszane antybiotyki Podawać systematycznie preparat jodowy preparat na grzyba i probiotyki To podstawa w sezonie lotowym Nie może zabraknąć aminokwasów zaś ostrożnie z witaminami Nie dopuścić aby u wdowców w karmiku pozostał pokarm gdyż widok pozostawionego pokarmu źle wpływa na ich apetyt i jest to jeden podstawowy błąd i załamanie formy Zaś u samiczek uważać z karmieniem Nieraz dla nich sam Jęczmień jest za mocny Jak przestaną wokół domu ostro trenować oznacza to że karma dla samic wdów jest źle dobrana lub są przekarmiane Dobra bo zaczynam galopować Pozdrawiam i dobrych lotów
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Kwi 17, 2019 3:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Zeno podstawa to gołębnik od tego zależy czy będzie uzdrowiskiem dla ptaków ,czy szpitalem.Drugą rzeczą nie stosuj saszetek bez składów jak napisał Arturo bo za kilka lat ptaki do wymiany.Jak nie masz jeszcze drużyny badanie przed lotem i tani program jednej z naszych naturalnych firm ,stosować według zaleceń i ptaki muszą przejść sezon to co zaginie nie jest warte zainteresowania.
DL
mirek2001

WysłanyWysłany: Sro Kwi 17, 2019 6:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

spokojny24 napisał:
Podczas wychowu młodych stosuje Bebiko1 dla dzieci Zaś w sezonie lotowym Whey protein Nie mam za bardzo zaufania do produktów dla gołębi Uważam że jeśli coś podaje to muszę być pewny że w tej puszce jest to co chce podać Są to przeważnie specyfiki dla sportowców firmy Olimp lub nutrition lub dla małych dzieci Tak samo jest z tranem żelazem magnezem i witaminami i innymi Kolego Zenon Bardzo słuszna decyzja z tymi badaniami Polecam laboratorium Coba Weta od krów i psów radziłbym omijać Nie robić nic w ślepo zwłaszcza saszetkami bez składu i ładu gdzie jest niejednokrotnie po 3-4 mieszane antybiotyki Podawać systematycznie preparat jodowy preparat na grzyba i probiotyki To podstawa w sezonie lotowym Nie może zabraknąć aminokwasów zaś ostrożnie z witaminami Nie dopuścić aby u wdowców w karmiku pozostał pokarm gdyż widok pozostawionego pokarmu źle wpływa na ich apetyt i jest to jeden podstawowy błąd i załamanie formy Zaś u samiczek uważać z karmieniem Nieraz dla nich sam Jęczmień jest za mocny Jak przestaną wokół domu ostro trenować oznacza to że karma dla samic wdów jest źle dobrana lub są przekarmiane Dobra bo zaczynam galopować Pozdrawiam i dobrych lotów

To nie galopowanie to jak zwykle bardzo cenne uwagi Twoje Kolego Spokojny i Kolegi Wiarus DZIĘKI I POZDRAWIAM .D.L

WysłanyWysłany: Sro Kwi 17, 2019 7:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy, dziękuje za cenne i celne rady, to ważne kiedy doświadczeni Koledzy chcą dzielić się wiedzą i doświadczeniem.
gregor46

WysłanyWysłany: Sro Kwi 17, 2019 7:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Wiarus , ty masz czesciowo racje , jesli chodzi o golebnik , ale w innej kolejnosci , pierw dobre ptaki , sprawdzone przez kilka sezonöw , slabe ptaki , ktöre nie leco , lub poza konkursem , nie bedo leprze mimo to ze bedo w uzdrowisku co do saszetek , dlaczego tak sadzisz , czy robiles doswiadczenie na swoim golebniku ?? czy wiesz to tylko ze slyszenia ?? czy ty sobie naprawde to wyobrarzasz , ze tak znana firma ,jako jest Weterynarz - klinika - laboratorium , dla golebi , moze sobie pozwolic , na mieszanie , nie dozwolonych produktöw ?? , jego saszetki , so wydawane tylko na recepte , to so Lekarstwa , ktöre so kilkakrotnie kontrolowane , na skladniki , zanim ido do handlu , chodzi tu o Henka Deewerda , ps ja lotuje od kilku lat na tych produktach , i z wymiano stada po 5 latach nie mam problemu , u mnie leco 7-8 letnie ptaki i to nie najgorzej , wiec prosze nie informuj falszywie hodowcöw , ps chodzi tu o orginalne produkty , nie o podruby . od Pawelca , hallo kol Spokojny , czy ty wiesz co znajduje sie w tym bialku dla sportowcöw - Kulturystöw , tam jest duzo , Anaboliki , a ta Anabolika jest na liscie DOPINGOWEJ , wiec stosowanie , jest zabronione , przy karzdej przeprowadzonej kontroli Antydopingowej twoje ptaki so na Dopingu , wiec Dupa Zimna , to tylko dla informacji , tez dla kol Mirka 2001 . dobry lot Gregor
tedy

WysłanyWysłany: Sro Kwi 17, 2019 10:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ta Twoja kolejność to posłanie gościa na manowce!!! po co komu dobre ptaki jak gołębnik jest siedliskiem salmonelli??? czytaj ze zrozumieniem to co pisze doświadczony hodowca. Wielu miesza niedozwolone produkty, poczytaj skład niektórych produktów żywnościowych a nie będziesz pitolił trzy po trzy para piętnaście, przecież niedawno w Twoim heimacie była afera mięsna tak jak i u nas więc co Ty gościu pitolisz?

pozdrawiam DL
spokojny24

WysłanyWysłany: Sro Kwi 17, 2019 14:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gregor zaczynasz naprawdę pitolić Pokaz mi te twoja Anabolikę

Whey Protein to odżywka wysokobiałkowa w której skład wchodzi czysty koncentrat białka serwatki bez dodatku innych mniej wartościowych białek Charakteryzuje się ono szybkim wchłanianiem wysokim poziomem aminokwasów rozgałęzionych oraz wysoką wartością biologiczną (BV 104) Białko pomaga w utrzymaniu masy mięśniowej oraz przyczynia się do jej wzrostu

Zastosowanie suplementacja diety w składniki aktywne preparatu

Składniki 87,5% koncentrat białka serwatki (z mleka), stabilizator E414 regulator kwasowości kwas jabłkowy kakao o obniżonej zawartości tłuszczu

100g zawiera
wartość energetyczna 1585kcal/379kcal
tłuszcz 6,6g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 3,6g) węglowodany 9,8g (w tym cukier 4,2g) błonnik 0g białko 70g sól <0,3g.

A teraz ty mi podaj co znajduje się w takiej saszetce przykładowo 4 x1 mix lub inna saszetkę i podyskutujemy o dopingach

Piszesz do Kolegi Wiarusa czy robił doświadczenia na swoich gołębiach Nie wiem czy Wiarus robił Ja Leciałem na tym syfie i wiem jak było Dobrych lotów
rudy51

WysłanyWysłany: Sro Kwi 17, 2019 15:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gregor46 z tym dopingiem w białku dla sportowców to trochę poleciałeś,Tam jest podany skład,gdzie niekiedy na produktach do gołębi nie zawsze znajdziesz.I to jest ta różnica tu wiesz co dajesz tam nie.I gregor46 to co napisałeś jest nie do obrony. A tak do wiadomości ja już to zamieściłem ale gregor46 powtórzę ja to białko podaję.Po dawałem też inne ale z tego jestem najbardziej zadowolony.
gregor46

WysłanyWysłany: Sro Kwi 17, 2019 16:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol rudy , chce ci napisac , ze raczej nie przesadzilem , tu chodzi o stan u nas , my mamy liste preparatöw dopingowych ktöre so zabronione , miedzy innymi AnaboleSteroide , teraz kilka przykladöw to jest Eiweiss _ Bialko w ktörym , znajduje sie Anabolika , wiec Doping : Anabol Muscle Gigant , Anabolic Amnio 9000 , Anabol Cracker , Anabol Pre Workout to tylko kilka zabronionych produktöw , nie wiem cz u was istnieje lista z zabronionymy zeczami ?? , kolego Rudy ja terz bialko podawalem , ale te od D Brockampa i Tollisana , te produkty so czyste i so dla golebi nie dla ludzi , dlaczego ma sie podawac srodki od ludzi , golebiom ??kol Spokojny ja tego produktu nie znam , ja to piszac mialem na mysli inne produkty , Anabolika pomaga , przspiesza rozwöj miesni , ale to ma byc u kulturystöw nie u golebi to jest Doping , czy ty nie chcesz zrozumiec co ja ci na temat sszaszetek pisalem , ty dalej twierdzisz , ze H Deewerd oszukuje , czy ty te produkty kupowales u Deewerda , cz kupowales je gdzies z pod lady , np u Pawelca ?? ps ja stosuje te produkty od kilku lat i jestem bardzo zadowolony . dobry lot Gregor
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: