Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Lip 23, 2019 13:18 Zobacz posty bez odpowiedzi
Teoria aklimatyzacji gołębi
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
siwy7

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 7:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czerwony, nie to nie były te po Radwanach. A co do Twojego pytania , Jan Skorski mówi Ci to coś?

Ostatnio zmieniony przez siwy7 dnia Pią Mar 29, 2019 8:28, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
gregor46

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 7:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Wiarus , ja nie pisze o tobie , ja pisze do ciebie jako uczestnik tego zalorzonego tematu Aklimatyzacja , ty nie jestes centrum tego tematu , inni , tez cos wiedzo , na podstawie jakich argumentöw , byly pisane te ksiazki , to nie argumenty , tylko tez teorie , mozna w nie wierzyc lub nie , co do moich wyniköw , i mojej madrosci , nie zawracaj sobie glowy , wyniki , mam od kilkunastu lat b . dobre , czy moja wiedza jest przestarzala , raczej , nie ja czerpie dalej z mojej wiedzy i doswiadczenia , z efektem , co do twojej osoby , to ja w rzadnym mistrzostwie tz GMP i Kategorie , nie moge cie znalesc ?? , mam na mysli pierwsze 300 miejsc , dlaczego nie odpowiadasz na zadane pytania = dotyczy MWG Kaszuby ??, Hallo Kol rudy 51 z tymi ogonami , to jest ( przenosnia ) tak sie möwi o ptakach ktöre leco z wiatrem , u nich jest warzne wczas zahamowac , one niejednokrotnie leco 115 - 125 km na godz , tu nie chodzi faktycznie o szerokosc , to tylko taka anegdota . . dobry lot Gregor
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 7:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Samo nazwisko nic mi nie mowi, z jakiego oddz. jest ten hodowca?.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 8:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=6JD8hR8mTyY O takie ptaki mi chodzilo zerknij na budowe tych golebi.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 8:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

czerwony1363 napisał:
Samo nazwisko nic mi nie mowi, z jakiego oddz. jest ten hodowca?.

Jan Skórski Lotował w oddział 0288 Jasło.
Zmarł 15 stycznia 2015r.
Jego gołąbki pochodziły właśnie od Pawła Radwańskiego i Waszendy. Jednak czy siwy je posiadał wątpie. Mżliwe że tak.
rudy51

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 9:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A taki hodowca jak p. Mokry z Mysłowic,mówi wam coś.A więc on też miał bezpośrednio oryginały od p.Radwańskiego. Ja byłem tym szczęśliwcem że nabyłem samczyka z tych gołębi PL-0295-98-1263 i jeszcze coś tam mam w gołębniku z jego linii. Samczyka już niema pozostały tylko papiery.Ale pociechą jest że jest ta krew choć bardzo pomieszana ,ale jest.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 10:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzienki Kol. Chodowca442 za info. Siwy sprowadzal golebie od tak znakomitych hodowcow.?, nawet DV i Hunga a to ci dopiero wychodowal asiory i jeszcze domieszka Mulemansa 25%. To ci dopiero rakiety wychodowal , jest tylko jedno ALE. Jak to sie ma do wynikow , pewnie siwy prowadzil zapiski i dokumetacjie budowy szczepu.?. Ciekawe oj ciekawe i brak nabywcow na te rarytasy tez zastanawia.... .
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 10:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chłopaki a ja Wam proponuję kupcie sobie ode mnie po majowym pakiecie i na jesieni się wypowiecie jak to naprawdę jest cena 1090 / 5 szt filmik https://www.youtube.com/watch?v=kFcBW4HIuoA&list=UUQCCaXDo7PLL8iXdmRiR0qA

Ryszarda Żniwiarze linia Fieneke 5000
tel. 728 465 939

Ostatnio zmieniony przez Ryszard Tosnowiec dnia Pią Mar 29, 2019 12:18, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 10:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Rychu brak ci zamowien?. To cos nowego. Hi hi.
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 10:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeśli zakupiło się dobry materiał to warto trochę poczekać, bo jest szansa na pojawienie się dobrego lotnika. Są hodowcy, którym udaje się to bardzo szybko, inni muszą czekać 2-3 lata, jeszcze inni mówią, że wyrzucili pieniądze w błoto. W 2017 roku sprzedałem cały lęg młodych po lotnikach (30 szt.)
Hodowca, który nimi leciał miał do nich szczęśliwą rękę i osiągnął duży sukces wygrywając klasyfikację oddziałową młodych w kategorii 8/15. ( oddział liczył 140 hodowców). W pierwszej pięćdziesiątce młodych lotników miał 8 sztuk w tym 7 z naszej hodowli. Również jako roczne nabyte gołębie dobrze leciały. W klasyfikacji rocznych samic w pierwszej 50 oddziału były trzy "nasze samiczki". Dla mnie wniosek z tego doświadczenia nasuwa się taki. Sukcesy lubią dużo pracy i serca hodowcy oraz odrobinę szczęścia.
Wszystkim udanych nabytków i szczęśliwego kojarzenia.
siwy7

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 10:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego , Radwany miałem w latach 80-dziesiatych. Teraz mam calkiem inne gołębie. Natomiast mój znajomy posiada jeszcze oryginalne ciemne Radwany. Te gołębie nie giną i konkursy zdobywają, lecz nie są szybkie.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 13:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy. Zal mi ciebie. Filmik nic ciebie nie nauczyl. Rozumie postep czasu ze sa inne golebie, chodzilo mi o Szczep tych golebi , przypatrz sie im. Wychodowane ze golebi zachodnich reka Polaka a ty kim jestes?. Nie potrafiles nawet tego materialu przerobic.
spokojny24

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 21:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szpak65 napisał:
Skąd ja to znam . Najpierw ośmieszyć adwersarza nie wchodząc w temat zagadnienia i na końcu powiedzieć ze jest zwyczajnie głupi . Nie głupio myśli tylko jest głupi . Zamienić siłę argumentu w argumenty siły to takie proste a jak poprawia samopoczucie .DL kol spokojny widać za krótko jeszcze stąpamy po tym padole aby pewne zjawiska zrozumieć .

I jak długo Bóg i zdrowie pozwoli żyć nam na tym padole Kolego Szpak65 Tak długo pewnych zjawisk nie zrozumiemy Przychodzi taki czas że wydaje się nam że już wiemy wszystko Ptaki zdobywają wyniki w hodowli idzie jak po sznurku i nagle krach i okazuje się że nadal jesteśmy w czarnej dupie i nie wiemy nic Był rok gdzie zamknąłem wszystkie kategorie na wysokim poziomie pudło było moje i tylko moje A następnego roku z bidą udało się zamknąć kat M Kiedyś zakupiłem gołębie kilkanaście szt od serdecznego człowieka i wspaniałego Kolegi jakim jest Jana Fabian A ze należę do tych którzy młodego do woliery nie wsadzą zacząłem nimi ostro lotowac jako rocznymi Ostrzegał mnie że jego gołąbki dopiero jako dwuletnie i trzyletnie lecą dobrze Nie posłuchałem gdyż uważałem że wiem lepiej i wygubiłem prawie wszystko Nie odpuściłem i ponownie zakupiłem kilkanaście szt postępowałem z nimi bardzo ostrożnie według wskazówek i okazało się że jako trzyletnie były nie do zajechania Szybkie i uparte z charakterem ptaki Dziś już kupuje bardzo rzadko Jeśli już to od zaprzyjaźnionego kolegi Nie eksperymentuje To co zakupie przeznaczam od razu do lotu i to co pozostanie dopiero wkładam w swoje ptaki Jeśli nie leci od rocznego usuwam do młodych nie przywiązuję specjalnej uwagi Ważne aby wracał systematycznie W czasach kiedy aby zakupić ptaki od mistrza Polski trzeba było się zapisać i czekać Dziś ile chcesz jakie chcesz i o każdej porze możesz kupić abyś tylko miał kasę Czekałem dwa lata na zakup 14 młodych a kiedy już te ptaki zakupiłem biłem się z myślami zamknąć czy lotowac Oblatałem te gołąbki ale jako młode na loty nie posłałem Następnego roku podbierałem jajka i na chowałem 34 młode które w lotach okazały się kompletnym szajsem Z 34 pozostało 3
Oryginały odkupił hodowca 300 km dalej Jak się później okazało u niego leciały na przyzwoitym poziomie Dodam tylko że te młode były zakupione od mistrza PL który lotował w sąsiednim oddziele A latały dobrze kilka set km dalej I aklimatyzacja nie była im potrzebna a dlaczego nie latały u mnie nie wiem i dziś po tych prawie 50 latach przynależności do PZHGP nie chcę wiedzieć Dziś już jeśli idzie o gołębie nie zagłębiam się w tajniki bo wiem że życia braknie a i tak głupi umrę albo leci od rocznego albo dołek Tak robię od lat i źle na tym nie wychodzę Pozdrawiam Kolego Szpak65 i zdrówka Dobrych lotów
stary wiarus

WysłanyWysłany: Sob Mar 30, 2019 10:32
PostTemat postu : Jak wyżej
Odpowiedz z cytatem

W temacie aklimatyzacji czy orientacji gołębi pocztowych,bardzo ważną
kwestią jest też położenie gołębnika.Chodzi tu o układ geologiczny i emisje
pola magnetycznego ziemi w miejscu lokalizacji gołębnika.Znam taki przypadek.
Hodowca z dobrymi wynikami wybudował nowy dom i gołębnik oczywiście,
ale na nowej posesji oddalonej od poprzedniej ok.500 m .No i co?No i nic.
Ten sam Hodowca,te same gołębie,ta sama metoda hodowli i lotowania.
Tylko wyników brak.
rudy51

WysłanyWysłany: Sob Mar 30, 2019 15:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I nie dziwię się wcale że tak jest,przeniósł gołębnik i chce na nowym gołębniku starymi gołębiami wyniki robić.Pudło,przyzwyczaić do nowego miejsca jest trudno,ale można.Ale wyników nimi nie zrobi.Gołąb ma już zakodowane do powrotu stare współrzędne i nowe nie wklepie a starych nie wymaże.Tylko młode wychowane na nowym gołębniku coś mogą znowu pokazać.To jest moje zdanie ale nie upieram się może się mylę to można mnie poprawić.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: