Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Lip 22, 2019 22:34 Zobacz posty bez odpowiedzi
Loty zimowe
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sylwek

WysłanyWysłany: Wto Wrz 18, 2007 7:55
PostTemat postu : Loty zimowe
Odpowiedz z cytatem

Bardzo zdziwił mnie artykuł w numerze lipcowym "Hodowcy" (kolega mi podrzucił kilka egzemplarzy) na temat lotów zimowych, pt. "Gołębiarski Sylwester" Opisuje on lot z 30 grudnia 2006, zorganizowany przez skcję Saniki, oddział Radomsko. Nie będe go tu streszczał, przytoczę wynik z 60 gołębi 12 przyleciało tego samego dnia, 4 kolejne nazajutrz o reszcie czyli 44 nic się nie wspomina czy wogóle dotarły, miały do pokonania dystans 70 km.
Z takich ciekawszych zwrotów zacytuję autora-
"W Polsce wszystko jest możliwe"
"Będziemy w świecie i Europie pierwsi..."
Najciekawsze jednak jest to, że podobno ścigamy się w naszym sporcie z .... Rumunią, bo u nich zapotrzebowanie"na gołębia z obrączką 120 sztuk, w Polsce 95..."
No i oczywiście w ostatnim zdaniu artykułu propozycja aby Polska zaproponowała FCI wystawianie reprezentacji w lotach zimowych...
Szanowni koledzy czy u was w sekcjach też organizuje się "loty zimowe"?

Ostatnio zmieniony przez sylwek dnia Sro Wrz 19, 2007 19:50, w całości zmieniany 1 raz

WysłanyWysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.
Nasza sekcja organizuje lot barbórkowy. Pierwsze trzy gołębie nagradzane są pucharami, a także pięć najlepszych serii. W 2005r. wypuściliśmy ok 150 sztuk na odległość 100km. konkurs trzy godziny.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
barkley

WysłanyWysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Takim lotem zimowym moze sie okazac lot z Suwalk , Golebie czekaja na dobra pogode wiec byc moze wlasnie doczekaja zimy :).
A powaznie mowiac to nie slyszalem o takich ale spytam sie jak jest za granica moze tutaj tez organizowane sa takie loty. Jak bede cos wiedzial to z mila checia napisze cos wiecej . pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Wto Wrz 18, 2007 11:06
PostTemat postu : Wigilia
Odpowiedz z cytatem

Na początu lat 90-tych trzykrotnie zorganizowaliśmy Lot Wigilijny(trzy razy z rzędu wygrałem).Po prostu tydzień wcześniej rozdzielone gołębie puściłem w pary (i leciały jako wdowce).Konkurencją przestała ze mną lecieć.Bogactwo przeżyć i doświadczeń-fantastyczny świat.Zdobyte puchary wmurowałem w ściany New Yellow Loft...www.richardwest.neostrada.pl
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
barkley

WysłanyWysłany: Wto Wrz 18, 2007 12:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No i chyba wlasnie zostala wyjasniona tajemnica lotow zimowych , i dlaczego zniknely jak kamien w wode :)
janek12

WysłanyWysłany: Sro Wrz 19, 2007 19:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co jak co wypowiedzi kolegi Ryśka coraz bardziej mi się podobają,po prostu czuję się tą miłość do gołębi u tego pana. Oraz zgodzę się z kolegą Ryśkiem że to jest forum dla hodowców a nie dla producentów adresówek i orginałów z Belgii za 4 dychi .pozdrawiam producenta.

Ostatnio zmieniony przez janek12 dnia Sro Wrz 19, 2007 19:21, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
celt78

WysłanyWysłany: Sro Wrz 19, 2007 19:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No fajna mi to miłość lotować gołębiami w zimie. To chore poprostu!!!

WysłanyWysłany: Sro Wrz 19, 2007 19:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Uff, juz myślałem że tylko ja miałem dziwne odczucia czytając ten artykuł...
Loty zimowe dla zimowych mistrzów...

WysłanyWysłany: Sro Wrz 19, 2007 19:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Celt chora to jest twoja laska, a batalie o gołębie wygrała,wybacz nie moja sprawa ale barkley ma racje .

Ps Celt bez urazy!!!!!!!!!!
Dzym

WysłanyWysłany: Sro Wrz 19, 2007 19:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem "lot zimowy" to bardzo interesujacy pomysł a zarazm ciekawostka jak gołąb orientuje się w terenie gdy wszystko na około jest białe, słońce jest albo bardzo nisko albo nie ma go wcale.

Ps. sylwek czy dałoby rade żebyś zeskanował mi albo zrobił zdjęcia tego artykułu i podesłał na dzym@o2.pl z góry dziekuje

WysłanyWysłany: Sro Wrz 19, 2007 20:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to jak jest snieg nie powinno sie nawet oblotow robic :) , przynajmniej tak zaobserwoalem . A loty jak jest snieg ?
Nie chca zeby wypuszcac w deszcz a wypuszczja w snieg hahaha , paranoja :) no czysta poranoja :).
Hodowca91

WysłanyWysłany: Czw Wrz 20, 2007 11:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Też kiedyś próbowałem puszczać gołębie zimom ale wyszło mi to z nie najlepszym skutkiem... puszczałem je mimo to przy dobrej zimowej słonecznej pogodzie(: ale co z tego z 15 doszło mi 9 z 60km... na drugi dzień już padał przez cały dzień śnieg...to pewnie dlatego reszta nie doszła... Pozdro
celt78

WysłanyWysłany: Czw Wrz 20, 2007 12:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dlaczego w naszym klimacie w zimie nie rosną rośliny, dlaczego nie przychodzą na świat młode zwierzęta itd itd tych pytań byłoby tysiące, ale wyjaśnienie jedno, że zima to okres zimowego spoczynku roślin i zwierząt. I gołębie też powinny odpoczywać w sezonie zimowym. Wiadomo dzisiaj nie ma praktycznie rzeczy nie możliwych ale jeśli ktoś zamierzałby rzeczywiście organizować takie zimowe loty to napewno dałby tam swoje najlepsze ptaki, a straty przy takim locie to 50 -70%.
Gołąb którego daje się na lot powinien mieć maksymalnie wyrzucone 4 pierwsze lotki bo potem zaczyna się cały pierzyć. W grudniu powinien mieć pióra pokrywowe wszystkie dobrze sopierzone lecz nie każdy gołąb wyrzucił 10 lotek pierwszego rzędu. Niekiedy jeszcze w styczniu gołąb ma nie wyrośniętą np 10 lotkę i wcale nie jest to oznaka , że gołąb jest chory lub coś mu dolega bowiem jedne ptaki pierzą się wolniej a jedne szybciej taka jest natura.

WysłanyWysłany: Sro Paź 31, 2007 18:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy ja odpowiem tak :
Pamiętacie tragedie w Katowicach było tam wiele bardzo dobrych lotników z całej Polski. Ale większość z nich nie dotarła do domu gdyż była zima.
sylwek59

WysłanyWysłany: Sro Paź 31, 2007 19:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

bardzo słuszna sugestia. w zime gołębie odpoczywają po męczącym sezonie lotowym i lęgach, to czas regeneracji sił, a nie lotów. panowie zastanówcie się przez chwilę a zobaczycie, że nie warto nawet rozmyślać nad takimi tematami, każdemu należy się czas odpoczynku, a nasze gołębie z pewnością na niego zasłużyły.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: