Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Lip 21, 2019 0:12 Zobacz posty bez odpowiedzi
Koledzy proszę o podpowiedź
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
igor123

WysłanyWysłany: Pon Lis 19, 2018 16:59
PostTemat postu : Koledzy proszę o podpowiedź
Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich. Mam kłopot z wilgocią w gołębniku. Mianowicie strasznie wchodzi mi wilgoć w gołębniku ogrodowym. Sprzątam co 2 dni a i tak w miejscach pod siodełkami jest strasznie. Gołębnik mam 60cm nad ziemią. Podłogi z płyt OSB. Proszę o jakoms podpowiedź jak temu zaradzić. Myślałem o ociepleniu podłogi styropianem. Co wy na to
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mario1111

WysłanyWysłany: Pon Lis 19, 2018 21:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to masz kolego problem ze zdrowiem gołębi bo polewaja.
Daj im do picia herbaty z pokrzywy przez min. 3 dni i wilgotności podłogi powinna się zmienić.
CałaPrawda

WysłanyWysłany: Pon Lis 19, 2018 21:16
PostTemat postu : Re: Koledzy proszę o podpowiedź
Odpowiedz z cytatem

igor123 napisał:
Witam serdecznie wszystkich. Mam kłopot z wilgocią w gołębniku. Mianowicie strasznie wchodzi mi wilgoć w gołębniku ogrodowym. Sprzątam co 2 dni a i tak w miejscach pod siodełkami jest strasznie. Gołębnik mam 60cm nad ziemią. Podłogi z płyt OSB. Proszę o jakoms podpowiedź jak
temu zaradzić. Myślałem o ociepleniu podłogi styropianem. Co wy na to

Kolego wrzuć 2 kg ryżu w jakieś woreczki i umieść je np w rogach gołębnika. ryz zbiera wilgoć.

pozdrawiam.
mario1111

WysłanyWysłany: Pon Lis 19, 2018 21:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Igor jak herbata nie pomoże to do weta i badania, bo ryżu to można do solniczki w altance wsypać, a nie w golebniku :lol:
kkscy

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2018 4:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Igor123 trochę za mało informacji mamy by problem rozwiązać .
Jeżeli masz wilgoć to podejzewam ,ze masz słabą wentylację a co za tym idzie to jakieś lekkie choroby .gołębie mają problem z workami powietrznymi i dla tego mogą polewac .to może być jedna z przyczyn.
usytuowanie gołębnika itd.
na pewno herbatka im nie pomoże wydaje mi się ,ze Musisz kombinować z wentylacją i do tego szpachelka+jakaś dobra posypka.
igor123

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2018 5:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy z zdrowiem gołębi jest wszystko ok. Robię badania raz w miesiącu. Ostatnio byłem 2tygodnie temu i oprucz znikomej kokcydioza nie mają nic. Gołębnik mam dostawiony do płatu z płyt betonowych. Sprzątam co 2 dni.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2018 6:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.
A może trzeba wymienić podłogę z płyty na deski drewniane? Bo ocieplanie steropianem pogłębi problem.
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2018 7:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wyeliminowanie wilgoci w gołębniku ogrodowym jest sprawą trudną ,wręcz niemożliwą.Nawet nasze domy doskonale zaizolowane bez ogrzewania nie są w stanie poradzić sobie z jesienną wilgocią.Co jedynie mogę Ci doradzić to docieplenie gołębnika i poprawę wentylacji.Jednak w tym celu nie proponuję styropianu ze względu na szkodniki.Na pewno sytuacje poprawi ruszt podłogowy,wtedy ptaki w mniejszym stopniu będą miały styczność z wilgotnym kałem,możesz włożyć na podłogę zrębki bądź zwykłą słomę cokolwiek co absorbuje wilgoć.Niestety płyta osb nie wchłania wilgoci stąd zapewne Twoje obawy.DL
mirek2001

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2018 14:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Z tego co piszesz największy problem masz w okolicy siadaków . Ja mam pod nimi rozłożoe stare oprawy lamp świetlówkowych w ten sposób że kratka spełnia rolę rusztu i gołębie robiąc w oprawe chodzą po niej (po kratce nie mająć styczności z kałem ) jest to wtgodny i szybki sposób sprzątania a ptaki nie roznoszą i jest sucho . Kolega Wiarus ma racje osb nie wchłonie wilgoci a jesienią jest jej nadmiar . Tak więc jeśli gołębie są zdrowe co piszesz wyeliminuj roznoszenie (rozdeptywanie ) kału przez ptaki .

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2018 15:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeśli jest możliwość to mżna wstawić ruszt drewniany i dorobić szuflady. Mój Kolega ma tak zrobione. Postawił gołębnik nieopodal kanału wodnego i na wilgoć nie nażeka. A jeśli nie można przerobić to jedyne wyjście to jedna z propozycji przedmówców. A wentylacja to podstawa. Jeśli masz kiepską grawitację zawsze można zamontować elektryczną. Powodzenia.
mario1111

WysłanyWysłany: Pon Lis 26, 2018 17:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam i jak stan zdrowia się przedstawia? Co zrobiłeś?
ARTURO

WysłanyWysłany: Pon Lis 26, 2018 20:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mario1111 napisał:
Witam i jak stan zdrowia się przedstawia? Co zrobiłeś?

Jak to co---- pokazał dyplomy???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
igor123

WysłanyWysłany: Wto Lis 27, 2018 10:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Mario poprawiłem wentylację i ocieplił em podłogi od spodu wełna. I jest znacznie lepiej. A kolego Arturo dyplomów nie muszę pokazywać chyba że chcesz to możemy tu na forum pokazać swoje wyniki. Ja i Ty. Nie mam z tym żadnych kłopotów. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: